Schey Ilona: A középkori ötvösművészet és az antik hagyományok. Budapest, 1935. (Szerző - Pestvidéki Nyomda, Vác). 110 + [2] p. + 8 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Schey Ilona (1910-2000) művészettörténész középkori ötvösművészeti dolgozatának végén német nyelvű rezümé. A szerző a háború után a Földrajzi Intézet, végül az Unitárius Egyház szakkönyvtárosaként dolgozott. Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.
Romantische Reise durch das alte Deutschland. Städte und Landschaften in zeitgenössischen Stichen und Litographien. Zusammengestellt und herausgegeben von Rolf Müller Mit Reisnotizen von Egon Schramm. Hamburg, 1969, Verlag Rolf Müller. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Wilhelm Waetzoldt: Dürer und seine zeit. Wien, 1935, Phaidon-Verlag. Német nyelven. Gazdag, részben színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, hiányos papír védőborítóban.
Eckart Hahn: Der schwarze Duft der Schönheit. (Kiállítási katalógus.) Heidelberg-Berlin, 2011, Kehrer. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Uhde-Bernays, Hermann: Carl Spitzweg. Des Meisters Leben und Werk. Seine Bedeutung in der Geschichte der Münchener Kunst. München, 1917, Delphin-Verlag. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói velúrkötés, kiadói papír védőborítóban.
Max Beckmann. Meisterwerke 1907-1950. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Karin v. Maur. Stuttgart, 1994, Gerd Hatje. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
,,Jeder Künstler ist ein Mensch!" Positionen des Selbstportraits. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Karola Kraus. Köln, 2010, Walther König. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Lichter und Schatten. Karl Rössing (1897-1987). Eine Retrospektive zum 100. Geburtstag des Künstlers. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Wilfried Seipel. Wien, 1997, Kunsthistorisches Museum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.