https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Engravings

Number of items: 95

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
ca 1840 Pest, Ausladungsplatz (mai Széchenyi tér) acélmetszet 9x14 cm, lapméret 14x18 cm
1
18492.

ca 1840 Pest, Ausladungsplatz (mai Széchenyi tér) acélmetszet 9x14 cm, lapméret 14x18 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
6
Minimum bid:
4 600 HUF
4 600 5 500 6 000
1838 Vác / Waitzen. Acélmetszet, papír. In: Meyer's Universum, DCXXVII t. (Hildburghausen, 1838, Kunstanstalt des Bibliographisches Instituts). 11x15,5 cm, lapméret: 16,5x25 cm
1
18493.

1838 Vác / Waitzen. Acélmetszet, papír. In: Meyer's Universum, DCXXVII t. (Hildburghausen, 1838, Kunstanstalt des Bibliographisches Instituts). 11x15,5 cm, lapméret: 16,5x25 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 800 HUF
10,30
EUR
,
11,88
USD
Number of bids:
3
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
cca 1800 Francis Drake brit admirális rézmetszetű portréja 15x17 cm
1
18494.

cca 1800 Francis Drake brit admirális rézmetszetű portréja 15x17 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 800 HUF
10,30
EUR
,
11,88
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
cca 1800 Segítő Szűz Máriát ábrázoló rézmetszetű szentkép 10x16 cm
1
18495.

cca 1800 Segítő Szűz Máriát ábrázoló rézmetszetű szentkép 10x16 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 200 HUF
11,38
EUR
,
13,13
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
ca 1680 11 db történelmi személyiség rézmetszetű portréja. Pázmány Péter, Kéri János, Rakovics Péter, stb kb 6x8 cm
1
18496.

ca 1680 11 db történelmi személyiség rézmetszetű portréja. Pázmány Péter, Kéri János, Rakovics Péter, stb kb 6x8 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
1
Minimum bid:
6 500 HUF
6 500 7 500 9 000
XX. század "Die Churfürstliche Haubt und Residenz Stadt München, Wie solche von Mitternacht gegen Mittag anzusehen ist", Münchent ábrázoló régi metszet modern reprodukciója, rotációs fametszet, paszpartuban, üvegezett fakeretben, 15,5x63,5 cm, keret: 24x72 cm.
1
18497.

XX. század "Die Churfürstliche Haubt und Residenz Stadt München, Wie solche von Mitternacht gegen Mittag anzusehen ist", Münchent ábrázoló régi metszet modern reprodukciója, rotációs fametszet, paszpartuban, üvegezett fakeretben, 15,5x63,5 cm, keret: 24x72 cm.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
XX. század "Warhafftige Contrafactur der fürtrefflichen und weitberumten Sestat Dantzig in Preussen wie dieselbe vom Bischofsberge eigentlich anzusehen ist da zugleich unten an alle Kirchen und fürnembste Gebewe mit sonderlichen Buchstaben verzeichnet und genennet werden", Danzig / Gdańsk balti-tengeri porosz város (jelenleg Lengyelország) látképe, régi metszet modern reprodukciója, sérült üvegezett fakeretben, 17x108 cm, keret: 20,5x111,5 cm.
1
18498.

XX. század "Warhafftige Contrafactur der fürtrefflichen und weitberumten Sestat Dantzig in Preussen wie dieselbe vom Bischofsberge eigentlich anzusehen ist da zugleich unten an alle Kirchen und fürnembste Gebewe mit sonderlichen Buchstaben verzeichnet und genennet werden", Danzig / Gdańsk balti-tengeri porosz város (jelenleg Lengyelország) látképe, régi metszet modern reprodukciója, sérült üvegezett fakeretben, 17x108 cm, keret: 20,5x111,5 cm.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
[Metszet] Le Salon. Kézzel színezett acélmetszet a "Moniteur des Modes Parisiennes" francia divatlapból (1861 körül). Paris, [1861. Nyomda nélkül]. Kézzel színezett acélmetszet, mérete: 210x160 mm egy 290x205 mm méretű lapon. Divatképünk a gombamód szaporodó párizsi divatlapok egyikének, a "Moniteur des Modes Parisinnes" című periodikának melléklete. Acélmetszetű illusztrációnk két modellje az Eugénia francia császárné által az 1850-es években divatba hozott krinolinszoknyás, fényes atlaszszövetből és selyemből készült ruhakölteményt viseli, a rajzoló leleménye szerint üvegházi környezetben. Divatlapunk jobb alsó sarkán foltosság és kisebb elszíneződés. Enyhén sérült, korának megfelelő állapotú lap.
1
18499.

[Metszet] Le Salon. Kézzel színezett acélmetszet a "Moniteur des Modes Parisiennes" francia divatlapból (1861 körül).
Paris, [1861. Nyomda nélkül]. Kézzel színezett acélmetszet, mérete: 210x160 mm egy 290x205 mm méretű lapon.
Divatképünk a gombamód szaporodó párizsi divatlapok egyikének, a "Moniteur des Modes Parisinnes" című periodikának melléklete. Acélmetszetű illusztrációnk két modellje az Eugénia francia császárné által az 1850-es években divatba hozott krinolinszoknyás, fényes atlaszszövetből és selyemből készült ruhakölteményt viseli, a rajzoló leleménye szerint üvegházi környezetben.
Divatlapunk jobb alsó sarkán foltosság és kisebb elszíneződés.
Enyhén sérült, korának megfelelő állapotú lap.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
[Metszet] Kézzel színezett, acélmetszetű divatkép a bécsi "Elegante Wiener und Pariser-Moden" című divatlapból. Pospischil osztrák grafikus műve. (1861). Wien, 1861. Druck von Soukup. Kézzel színezett acélmetszet, mérete: 260x190 mm egy 290x210 mm méretű lapon. Divatképünk a legújabb párizsi és bécsi divatot bemutató osztrák divatlap kézzel színezett melléklete. Acélmetszetű illusztrációnk két női modellje az Eugénia francia császárné által az 1850-es években divatba hozott krinolinszoknyás, fényes atlaszszövetből és selyemből készült ruhakölteményt viseli, mely az 1860-as évek végéig divatban volt. A legfrissebb tavaszi utcai divat főkötő, terjedelmes nyakcsokor viselését is megkívánta, a súlyos, földig éri kosztüm fölött még súlyosabb köpeny viselendő grafikánk sugalmazása szerint. A háttérben parkrészlet. Az illusztráció alatt az összeállítás kesztyű-, kalap- és köpeny-beszállítójának feltüntetése. Divatképünk lapszélein kisebb foltosság, apró sérülések. Enyhén sérült, korának megfelelő állapotú lap.
1
18500.

[Metszet] Kézzel színezett, acélmetszetű divatkép a bécsi "Elegante Wiener und Pariser-Moden" című divatlapból. Pospischil osztrák grafikus műve. (1861).
Wien, 1861. Druck von Soukup. Kézzel színezett acélmetszet, mérete: 260x190 mm egy 290x210 mm méretű lapon.
Divatképünk a legújabb párizsi és bécsi divatot bemutató osztrák divatlap kézzel színezett melléklete. Acélmetszetű illusztrációnk két női modellje az Eugénia francia császárné által az 1850-es években divatba hozott krinolinszoknyás, fényes atlaszszövetből és selyemből készült ruhakölteményt viseli, mely az 1860-as évek végéig divatban volt. A legfrissebb tavaszi utcai divat főkötő, terjedelmes nyakcsokor viselését is megkívánta, a súlyos, földig éri kosztüm fölött még súlyosabb köpeny viselendő grafikánk sugalmazása szerint. A háttérben parkrészlet. Az illusztráció alatt az összeállítás kesztyű-, kalap- és köpeny-beszállítójának feltüntetése.
Divatképünk lapszélein kisebb foltosság, apró sérülések.
Enyhén sérült, korának megfelelő állapotú lap.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1782 Pierre-Antoine Baudouin (1723-1769) után Pierre-Philippe Choffard (1730-1809) metszése: Marchez tout doux, parlez tout bas (erotikus jelenet). Színezett rézmetszet, papír, kissé sérült, üvegezett fakeretben, 40x28,5 cm, keret: 55x39,5 cm
1
18501.

1782 Pierre-Antoine Baudouin (1723-1769) után Pierre-Philippe Choffard (1730-1809) metszése: Marchez tout doux, parlez tout bas (erotikus jelenet). Színezett rézmetszet, papír, kissé sérült, üvegezett fakeretben, 40x28,5 cm, keret: 55x39,5 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
8 000 HUF
21,68
EUR
,
25,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Jacques de Seve után Robert Bénard metszése: Historie Naturelle, Botanique. Színezett rézmetszet, papír, cca. XVIII. sz. második fele, paszpartuban, üvegezett fakeretben, 12,5x17,5 cm, keret: 26,5x31 cm
1
18502.

Jacques de Seve után Robert Bénard metszése: Historie Naturelle, Botanique. Színezett rézmetszet, papír, cca. XVIII. sz. második fele, paszpartuban, üvegezett fakeretben, 12,5x17,5 cm, keret: 26,5x31 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Tadeusz_Kościuszko (1746-1817) hadmérnök, lengyel és amerikai tábornok acélmetszetű portréja. 9x12 cm
1
18503.

Tadeusz_Kościuszko (1746-1817) hadmérnök, lengyel és amerikai tábornok acélmetszetű portréja. 9x12 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 516:
From 20 December to 8 January


End of bidding: 19:00 8 January

Viewing: 6 to 8 January
Item pick up from 12 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 23 January
Pay-off from 28 January



Holiday opening hours:
20. December Saturday: 10-15
22. December Monday: 12-17
23. December Tuesday: 10-17


Our office will be closed from 24. December to 5. January.
Opening: Tuesday, January 6th 10 am

Due to the postal and courrier shutdown we can only send out parcels until 18 December.
For this reason we will NOT send payment requests of the 515th auction in December, only in January together with the 516th auction.
Please wait for the payment requests with postage before you send your payment!
We will send out payment requests and parcels from 9th January 515-516 combined!

 

  Events

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment