XX. század "Die Churfürstliche Haubt und Residenz Stadt München, Wie solche von Mitternacht gegen Mittag anzusehen ist", Münchent ábrázoló régi metszet modern reprodukciója, rotációs fametszet, paszpartuban, üvegezett fakeretben, 15,5x63,5 cm, keret: 24x72 cm.
XX. század "Warhafftige Contrafactur der fürtrefflichen und weitberumten Sestat Dantzig in Preussen wie dieselbe vom Bischofsberge eigentlich anzusehen ist da zugleich unten an alle Kirchen und fürnembste Gebewe mit sonderlichen Buchstaben verzeichnet und genennet werden", Danzig / Gdańsk balti-tengeri porosz város (jelenleg Lengyelország) látképe, régi metszet modern reprodukciója, sérült üvegezett fakeretben, 17x108 cm, keret: 20,5x111,5 cm.
[Metszet] Le Salon. Kézzel színezett acélmetszet a "Moniteur des Modes Parisiennes" francia divatlapból (1861 körül). Paris, [1861. Nyomda nélkül]. Kézzel színezett acélmetszet, mérete: 210x160 mm egy 290x205 mm méretű lapon. Divatképünk a gombamód szaporodó párizsi divatlapok egyikének, a "Moniteur des Modes Parisinnes" című periodikának melléklete. Acélmetszetű illusztrációnk két modellje az Eugénia francia császárné által az 1850-es években divatba hozott krinolinszoknyás, fényes atlaszszövetből és selyemből készült ruhakölteményt viseli, a rajzoló leleménye szerint üvegházi környezetben. Divatlapunk jobb alsó sarkán foltosság és kisebb elszíneződés. Enyhén sérült, korának megfelelő állapotú lap.
[Metszet] Kézzel színezett, acélmetszetű divatkép a bécsi "Elegante Wiener und Pariser-Moden" című divatlapból. Pospischil osztrák grafikus műve. (1861). Wien, 1861. Druck von Soukup. Kézzel színezett acélmetszet, mérete: 260x190 mm egy 290x210 mm méretű lapon. Divatképünk a legújabb párizsi és bécsi divatot bemutató osztrák divatlap kézzel színezett melléklete. Acélmetszetű illusztrációnk két női modellje az Eugénia francia császárné által az 1850-es években divatba hozott krinolinszoknyás, fényes atlaszszövetből és selyemből készült ruhakölteményt viseli, mely az 1860-as évek végéig divatban volt. A legfrissebb tavaszi utcai divat főkötő, terjedelmes nyakcsokor viselését is megkívánta, a súlyos, földig éri kosztüm fölött még súlyosabb köpeny viselendő grafikánk sugalmazása szerint. A háttérben parkrészlet. Az illusztráció alatt az összeállítás kesztyű-, kalap- és köpeny-beszállítójának feltüntetése. Divatképünk lapszélein kisebb foltosság, apró sérülések. Enyhén sérült, korának megfelelő állapotú lap.
1782 Pierre-Antoine Baudouin (1723-1769) után Pierre-Philippe Choffard (1730-1809) metszése: Marchez tout doux, parlez tout bas (erotikus jelenet). Színezett rézmetszet, papír, kissé sérült, üvegezett fakeretben, 40x28,5 cm, keret: 55x39,5 cm
Jacques de Seve után Robert Bénard metszése: Historie Naturelle, Botanique. Színezett rézmetszet, papír, cca. XVIII. sz. második fele, paszpartuban, üvegezett fakeretben, 12,5x17,5 cm, keret: 26,5x31 cm
The bids are accepted according to the following bid increments:
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
Filter auction items
News
Auction 516:
From 20 December to 8 January
End of bidding: 19:00 8 January
Viewing: 6 to 8 January
Item pick up from 12 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 23 January
Pay-off from 28 January
Holiday opening hours:
20. December Saturday: 10-15
22. December Monday: 12-17
23. December Tuesday: 10-17
Our office will be closed from 24. December to 5. January.
Opening: Tuesday, January 6th 10 am
Due to the postal and courrier shutdown we can only send out parcels until 18 December.
For this reason we will NOT send payment requests of the 515th auction in December, only in January together with the 516th auction.
Please wait for the payment requests with postage before you send your payment!
We will send out payment requests and parcels from 9th January 515-516 combined!