Number of items: 579

1895 Budapesti Szemle. 84. kötet. (217,218,219. szám.) Szerk.: Gyulai Pál. Bp.,1895, Franklin-Társulat, 2 sztl.lev.+1+480 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötés
21890.

2 400 HUF

Murai Károly (Kovács László): Ejnye be jó! Képes és képtelen adomák és mókák. Garmadába hányta - - . IV: köt. Bp., [1895], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), 160 p . Számos szövegközti illusztrációval. Átkötött egészvászon-kötésben,
21891.

1 200 HUF

Italo Calvino: Amerikai előadások. Ford.: Szénási Ferenc. Mérleg sorozat. A fordító, Szénási Ferenc (1946- ) író, műfordító, irodalomtörténész, italianista által dedikált példány. Mérleg sorozat. Bp., 1998, Európa. Kiadói papírkötés.
21892.

2 400 HUF

Mario Vargas Llosa: Júlia néni és a tollnok. Szeretem a mostohámat. Bp., 1983-1999., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21893.

2 400 HUF

Donatien Alphonse François de Sade márki (1740-1814) franca író, az erotikus/pornográf irodalom úttörőjének 2 műve: Justine avagy az erény meghurcoltatása. Ford. és az utószót írta: Vargyas Zoltán. Palásti Erzsébet rajzaival. Bp.,1989, Európa. Kiadói papírkötés.; Sade Márki: Filozófia a budoárban. (A szabadság iskolája.) Bp., 1989, Pallas. Kiadói papírkötés.
21894.

Donatien Alphonse François de Sade márki (1740-1814) franca író, az erotikus/pornográf irodalom úttörőjének 2 műve:
Justine avagy az erény meghurcoltatása. Ford. és az utószót írta: Vargyas Zoltán. Palásti Erzsébet rajzaival. Bp.,1989, Európa. Kiadói papírkötés.;
Sade Márki: Filozófia a budoárban. (A szabadság iskolája.) Bp., 1989, Pallas. Kiadói papírkötés.

2 400 HUF

Ortutay Gyula: Napló 1. 1938-1954. Szerk. és a jegyzeteket írta: Markó László. Pécs,2009,Alexandra. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21895.

2 400 HUF

Földi János magyar grammatikája. Közzéteszi: Gulyás Károly. Régi Magyar Könyvtár 28. Bp., 1912, MTA, 303+(1) p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült, tulajdonosi névbejegyzéssel.
21896.

2 400 HUF

Magyar Hírmondó 6 kötete:  Pápai Páriz Ferenc: Pax Corporis.; Jeney: A portyázó, Hatvanhat csúfos gajd.; Külömb-külömb féle jó és rossz szagú virágokkal tellyes kert.; "Minden doktorságot csak ebből késértek."; Verancsics Faustus: Machinae Novae és más művei.  Bp., Magvető. Kiadói kartonált papírkötés.
21897.

Magyar Hírmondó 6 kötete:
Pápai Páriz Ferenc: Pax Corporis.; Jeney: A portyázó, Hatvanhat csúfos gajd.; Külömb-külömb féle jó és rossz szagú virágokkal tellyes kert.; "Minden doktorságot csak ebből késértek."; Verancsics Faustus: Machinae Novae és más művei.
Bp., Magvető. Kiadói kartonált papírkötés.

2 400 HUF

21898.

2 400 HUF

Nemzeti dalkönyvecske. Hetedik, javított és bővített kiadás. Bp., 1877, Lampel R. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, mintás lapélekkel, tulajdonosi névbejegyzésekkel, bélyegzéssel Kötés sérült.
21899.

2 400 HUF

Gábor Ignác: A magyar ősi ritmus. Budapest, 1908. Lampel R. - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 267 + [1] p. Gábor Ignác (1868-1945) műfordító, szerkesztő verstani munkái a korban élénk vitát váltottak ki. Ezen első, összehasonlító jellegű verstani munkáját két évtizedenként újabbak követték. Fűzve, ragasztott gerincű, enyhén foltos kiadói borítóban.
21900.

2 400 HUF

1939. Solymossy Sándor és a magyar néprajz. Az Ethnographia - Népélet. c, folyoirat I. évf. 3-4. szám. az első oldalon Solymossy Sándor által dedikált Egészvászon kötésben
21901.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF