Number of items: 579

21878.

Arany János művek kolligátuma, "A Rákosszentmihályi II. Választ. Kerület Polgári Kör Népkönyvtára" felirattal:
Toldi. Költői elbeszélés. Három képpel. Bp.,én.,Franklin, 62+1 p. Hozzákötve:
Toldi estéje. Bp.,én.,Ráth Mór, (Hornyánszky Viktor-ny.), 2+59+3 p. Hozzákötve:
Első lopás. Költői elbeszélés. Két képpel. Bp.,én.,Ráth Mór, (Hornyánszky Viktor-ny.), 14 p. Hozzákötve:
Szent László fűve. Népmonda. Két képpel. Bp.,én.,Ráth Mór, (Hornyánszky Viktor-ny.),12 p. Hozzákötve: A Jóka ördöge. Népmese. Két képpel. Bp.,én.,Ráth Mór, (Hornyánszky Viktor-ny.),20 p. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval.

1 200 HUF

Korompai János (szerk.):  Gárdonyi Géza levelezése Gárdonyi Sándor hagyatékában I-III. [Három füzetben.] (Aláírt.) Eger, 1969-1971. [Ny. n.] 333-358 + [2] p.; 355-387 + [1] p.; 277-323 + [1] p. Egyetlen kiadás. Valamennyi füzet első fedőborítóján Korompai János (1919-1996) egri irodalomtörténész, Gárdonyi-kutató saját kezű aláírása. Füzeteink az Egri Múzeum birtokába került, 1127 tételt jelentő Gárdonyi-levelezés anyagát dolgozzák fel: leveleket, táviratokat, szerkesztőségi iratokat és más dokumentumokat. Az Egri Múzeumba került levélgyűjtemény túlnyomó részének Gárdonyi Géza a címzettje, kisebb része Gárdonyi Géza kézirata. Három füzetünk az egyes tételeket ismerteti. (Különlenyomat az Egri Múzeum 1968., 1969. és 1970-71. évi évkönyvéből.) Fűzve, egységes, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
21879.

Korompai János (szerk.): Gárdonyi Géza levelezése Gárdonyi Sándor hagyatékában I-III. [Három füzetben.] (Aláírt.)
Eger, 1969-1971. [Ny. n.] 333-358 + [2] p.; 355-387 + [1] p.; 277-323 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Valamennyi füzet első fedőborítóján Korompai János (1919-1996) egri irodalomtörténész, Gárdonyi-kutató saját kezű aláírása. Füzeteink az Egri Múzeum birtokába került, 1127 tételt jelentő Gárdonyi-levelezés anyagát dolgozzák fel: leveleket, táviratokat, szerkesztőségi iratokat és más dokumentumokat. Az Egri Múzeumba került levélgyűjtemény túlnyomó részének Gárdonyi Géza a címzettje, kisebb része Gárdonyi Géza kézirata. Három füzetünk az egyes tételeket ismerteti.
(Különlenyomat az Egri Múzeum 1968., 1969. és 1970-71. évi évkönyvéből.)
Fűzve, egységes, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.

1 800 HUF

21880.

2 400 HUF

Tompa Mihály: Virágregék. Bp., [1888], Franklin-Társulat, 1 (címkép) t.+ 294 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes, kopott, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal.
21881.

2 400 HUF

21882.

2 400 HUF

Kulcsár-Szabó Zoltán: Tükörszínjátéka agyadnak. Poétikai problémák Szabó Lőrinc költészetében. DEDIKÁLT! Bp., 2010, Ráció. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21883.

2 400 HUF

Jankovics Marcell: "Csillagok között fényességes csillag". A Szent László-legenda és a csillagos ég. Bp., 1987, Képzőművészeti Kiadó. Első kiadás. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21884.

1 800 HUF

Bárdosi Németh János: Jégeső. Magyar tájkép. A szerző, Bárdosi Németh János (1902-1981) író, költő, szerkesztő által DEDIKÁLT példány. [Pécs], 1930, Nemzedékek, 102+2 p. Kiadói papírkötés, szakadt foltos borítóval.
21885.

2 400 HUF

Gy. Czikle Valéria: Triolettek. DEDIKÁLT! Bp., 1940, Magyar Irodalmi Társaságok Országos Szövetsége, 116+6 p. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, a gerinc kissé elvált a borítótól, néhány aláírással.
21886.

2 400 HUF

21887.

1 800 HUF

1876 Budapesti Szemle. 10. kötet. (19,20. szám.) Szerk.: Gyulai Pál. Bp.,1876, Franklin-Társulat, 2 sztl.lev.+1+448 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötés
21888.

2 400 HUF

1885 Budapesti Szemle. 43. kötet. (103-105. szám.) Szerk.: Gyulai Pál. Bp.,1885, Franklin-Társulat, 2 sztl.lev.+1+480 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötés
21889.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF