Number of items: 579

Sinka István: Denevérek honfoglalása. Bp., Bolyai Akadémia. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány. kopottas állapotban.
21866.

2 400 HUF

21867.

Enyedi Sándor: Rivalda nélkül. A határon túli magyar színjátszás kislexikona. (Dedikált.)
Budapest, 1999. Teleki László Alapítvány (Szekszárdi Nyomda Kft.) 412 + [4] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Sok szeretettel Pók Alízkának születésnapja alkalmából. Örvendek és szerencsémnek tartom, hogy kollegák lehettünk: Enyedi Sándor. Bpest, 2009. nov. 18." A határon túli színjátszás életrajzi cikkei mellett egyes határon túli színjátszóhelyek összefoglaló szócikkei (gyergyószentmiklósi színjátszás, szabadkai színjátszás, kolozsvári magyar színjátszás, Igló magyar színészete, Pöstyén magyar színészete, szabadtéri előadások Erdélyben és a Felvidéken, tomszki magyar hadifogolyszínház, Torontói Művész Színház, izraeli magyar színjátszás. Oldalszámozáson belül művészportrékkal, külföldi színi plakátokkal, színházépület-portrékkal.
Illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.

2 400 HUF

21868.

2 400 HUF

Juhász Gyula válogatott versei. Válogatta: Ertsey Péter. Szeged, 1947, Szukits, 192 p. Kiadói papírkötésben.
21869.

2 400 HUF

2 db könyv - Wilde, Oscar: A boldog herceg. 2017, Libri. Illusztrálta: Orosz István. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban; Wilde, Oscar: Lord Arthur Savile bűne. Szeged, 2007, Lazi. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21870.

1 800 HUF

21871.

2 400 HUF

Bródy László: Nap nap után. - - versei. Számozott (86./100) példány. A szerző, Bródy László (1897-1984) költő, író által ALÁÍRT példány, az aláírás alatt DEDIKÁCIÓJÁVAL, dátumozva (1924. dec. 30.)Bp.,[1924.],Athenaeum, 79+1 p. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
21872.

1 800 HUF

Fremperger, Thomas:  Historia translationis tunicae Jesu Christi. Az 1500 körül Ludwig von Renchen kölni nyomdájában megjelent ősnyomtatvány és a mű korabeli kéziratának hasonmása. W. Salgó Ágnes tanulmányával. (Számozott.) Budapest-Sárospatak, 2007. Országos Széchényi Könyvtár - Tiszáninneni Református Egyházkerület Nagykönyvtára (Vinczemill Papírmerítő Műhely) [44] p. Egyetlen hasonmás kiadás. Kolofon: "Készült hasonmás formában, valódi kézzel merített papíron kinyomtatva és egybekötve, 300, egyenként sorszámozott példányban. Ezen példány sorszáma: 159." Kötetünk az 1500 körül készült, középkori magyarországi legendát elbeszélő latin nyelvű ősnyomtatvány hasonmása. A példányt Kazinczy Ferenc adományozta egykori alma matere, a Sárospataki Könyvtár részére. A becses ősnyomtatvány a II. világháború végén a Szovjetunióba távozott, 2006 februárjában onnan, a Nyizsnij Novgorod-i könyvtárból került vissza Sárospatakra. Bibliofil hasonmásunk ebből az alkalomból készült, a kötet végén a tanulmány német és orosz szövegváltozatával. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Körülvágatlan, szép példány.
21873.

Fremperger, Thomas: Historia translationis tunicae Jesu Christi. Az 1500 körül Ludwig von Renchen kölni nyomdájában megjelent ősnyomtatvány és a mű korabeli kéziratának hasonmása. W. Salgó Ágnes tanulmányával. (Számozott.)
Budapest-Sárospatak, 2007. Országos Széchényi Könyvtár - Tiszáninneni Református Egyházkerület Nagykönyvtára (Vinczemill Papírmerítő Műhely) [44] p. Egyetlen hasonmás kiadás.
Kolofon: "Készült hasonmás formában, valódi kézzel merített papíron kinyomtatva és egybekötve, 300, egyenként sorszámozott példányban. Ezen példány sorszáma: 159."
Kötetünk az 1500 körül készült, középkori magyarországi legendát elbeszélő latin nyelvű ősnyomtatvány hasonmása. A példányt Kazinczy Ferenc adományozta egykori alma matere, a Sárospataki Könyvtár részére. A becses ősnyomtatvány a II. világháború végén a Szovjetunióba távozott, 2006 februárjában onnan, a Nyizsnij Novgorod-i könyvtárból került vissza Sárospatakra. Bibliofil hasonmásunk ebből az alkalomból készült, a kötet végén a tanulmány német és orosz szövegváltozatával.
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Körülvágatlan, szép példány.

1 800 HUF

Szederkényi Anna: Patyolat. Regény. Bp., 1920, Singer és Wolfner, 112 p. 1. kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal.
21874.

2 400 HUF

21875.

2 400 HUF

Verne Gyula: Antifer mester csodálatos kalandjai. Ford.: Huszár Imre. Bp.1917,Franklin, 4+448 p. 2. kiadás. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Javított gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel.
21876.

2 400 HUF

Czakó Tibor: Fekete kenyéren. - - versei. Novi Sad [Újvidék], 1939, "Urania"-ny., 94 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos, szakadt borítóval.
21877.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF