Number of items: 579

Zola, Emil: A munka. Bp., 1905, Győző Andor. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, festett lapszélek, kopottas állapotban.
21854.

2 800 HUF

Kner Izidor: Félévszázad mesgyéjén. 1882-1932. A könyv elején a szerző, Kner Izidor (1860-1935) könyvkiadó, a magyar nyomdászat és könyvkötészet kiemelkedő, meghatározó személyisége nyomtatott dedikációjával. Gyoma, 1931, Kner Izidor, 1 t. + 176+4 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
21855.

2 800 HUF

Babits Mihály: Pávatollak. Műfordítások. [Bp.], 1920., Táltos,(Helios-ny.),134+2 p. Első kiadás. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
21856.

2 800 HUF

Babits Mihály: Hatholdas rózsakert. [Bp., 1937.,]Athenaeum, 157+3 p. 1. kiadás. Az író fényképével illusztrált, kiadói papírkötés, kopott borítóval.
21857.

2 800 HUF

Károlyi Amy: Nincs út Avilába. A szerző, Károlyi Amy (1909-2003) költő, műfordító, Weöres Sándor (1913-1989) felesége által DEDIKÁLT példány! Bp., 1982, Magvető, 146+2 p. 1. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21858.

2 800 HUF

Novotny Elemér: Sumir nyelv - magyar nyelv. /Népszerű történelmi füzetek 4./ [Emigráns kiadás] Buenos Aires, 1978. Ősi Gyökér kiadás. 64 l. Kiadói, illusztrált papírborítóban.
21859.

2 600 HUF
7,05
9

Gyermektáncok Szerk.: Sz. Szentpál Mária. Bp., 1949, Egyetemi Nyomda. 171p. Kiadói kissé sérült papírkötésben
21860.

2 600 HUF
7,05

Emlékkönyv Kodály Zoltán hatvanadik születésnapjára. Szerk.: Gunda Béla. Passuth László irónak dedikált a szerző által! Bp., 1943, Magyar Néprajzi Társaság, 1 (hártyapapírral védett címkép) t.+ 2 sztl. lev.+ III+(1)+369+(3) p. Újrakötött papírkötés Megjelent 2000 példányban.
21861.

2 600 HUF
7,05

Szilágyi Sándor: Lavotta János. A kor és az ember. Bp., é.n., Könyvbarátok Szövetsége. 150p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, gerincen apró sérüléssel
21862.

2 600 HUF
7,05

Krúdy Gyula: Boldogult úrfikoromban. Bp., 1930, Athenauem. Első kiadás! Kiadói félbőr kötés, kopottas állapotban.
21863.

2 600 HUF
7,05

Haranghy Jenő: Vén pelikán és a 7 vadkacsa. Vidám és igaz történetek a régi pesti állatkertből. A gyermekek számára elmondja és rajzolta - - . Olcsó Mesekönyvek I. [Bp., 1947], Szépmíves Műhely, 30 p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval. + Haranghy Jenő (1894-1951) festőművész sírját ábrázoló fotó, 6x9 cm
21864.

2 600 HUF
7,05

[Folyóirat] Aluminium. A Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület Aluminium Szakosztálya és a Magyar Aluminium és Könnyűfémkutató Intézet folyóirata. Felelős szerkesztő: Dobos György, Heinrich József. I. évfolyam, 1-12. szám. (1949. január - 1949. december.) [Teljes évfolyam, egybekötve.] Budapest, 1949. (Tudományos Folyóiratkiadó Nemzeti Vállalat - Budapesti Szikra Nyomda NV.) 288 + [2] p. A jelentős erőkkel fejlesztett magyar alumínium-ipar szakperiodikája. Oldalszámozáson belül számos műszaki rajzzal, ábrával, felvétellel, az alumínium-gyártás korabeli termékpalettájáról készített fotókkal. A korabeli szakkiállításokon a leleményes iparművészek a kedvelt hazai könnyűfémből a legkülönfélébb termékeket tervezték. Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói vászonkötésben, az első kötéstáblán a Tudományos Folyóiratkiadó vörös csillagot viselő emblémája. Valamennyi első és hátsó eredeti borító bekötve. Jó példány, rendkívül ritka.
21865.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF