Number of items: 579

Shakespeare tragédiái I. kötet. Bp., 1902, Franklin. Kiadói festett egészvászon kötés, gerinc szakadt, kopottas állapotban.
22058.

2 000 HUF

Sinka István: Eltűnik a hóri domb. Bp., 1961, Magvető. Bordázott gerincű félbőr kötés, kopottas állapotban.
22059.

2 000 HUF

Krúdy Gyula: A magyar sasfiók. Bp., Fővárosi Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
22060.

2 000 HUF

Francois Villon balladái Faludy György átköltésében. Bp., 1947, Officina, 91+5 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött egészvászon-kötésben.
22061.

2 000 HUF

Szomory Dezső: II. József császár. Színmű 4 fölvonásban. Habsburg drámák II. Bp., 1918, Palla, 111 p. 1. kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
22062.

2 000 HUF

A Budapesi Eötvös József Gimnázium centenáris emlékkönyve 1854-1954. Szerk.: Dr. Donászy Ferenc és Kollár József. Bp., 1954, Vörös Csillag-ny., 223 p.+4 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé sérült borítóval, az elülső borító sarkain hiányokkal, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
22063.

2 000 HUF

Kardos Tibor: A magyarság antik hagyományai. Pantheon-Tanulmányai 5. Bp., 1942, Pantheon-Franklin, 93+3 p. Dr. Habermann Gusztáv (1903-1994) szegedi ügyvéd, helytörténész ex libris-ével, 8x7 cm. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
22064.

2 000 HUF

Madách Imre: A civilizátor. Komédia Arisztofánesz modorában. A bevezetést írta és a kiadást átnézte Voinovich Géza. Bp., 1938, Magyar Munkaközösség, (Kóródi és László-ny.), 61+3 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
22065.

2 000 HUF

Illyés Gyula: Hősökről beszélek... Szőnyi István képeivel. Bp., (1945)., Sarló,(,,Pátria"-ny.), 47+1 p. Illyés Gyula költeménye először 1933-ban jelent meg, Erdélyben, a szerző nevének feltüntetése nélkül. Az új kiadás előszavában Illyés Gyula a hosszú költemény születésének körülményeit részletezi, illetve indokolja, hogy a Babits esztergomi házában született költemény miért nem jelenhetett meg a Nyugatban. Oldalszámozáson belül Szőnyi István három egész oldalas illusztrációjával. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
22066.

Illyés Gyula: Hősökről beszélek... Szőnyi István képeivel. Bp., (1945)., Sarló,(,,Pátria"-ny.), 47+1 p.
Illyés Gyula költeménye először 1933-ban jelent meg, Erdélyben, a szerző nevének feltüntetése nélkül. Az új kiadás előszavában Illyés Gyula a hosszú költemény születésének körülményeit részletezi, illetve indokolja, hogy a Babits esztergomi házában született költemény miért nem jelenhetett meg a Nyugatban. Oldalszámozáson belül Szőnyi István három egész oldalas illusztrációjával.
Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.

2 000 HUF

Moldova György: A szent tehén. Riport a textiliparról. DEDIKÁLT! Bp., 1980, Magvető. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
22067.

800 HUF

Rabindranath Tagore költői műveiből. Ford.: Kelen Ferenc. Modern Könyvtár 360-362. sz. Bp.,[1914.],Athenaeum, 1 [Tagore arcképe] t.+70+2 p. A címkép hátoldalán ajándékozási címkével: "Hálás köszönetem jeléül, a szíves támogatásért! B[uda]pest 1914 VIII/20. Tordai Vilmos." Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, amatőr módon javított könyvtesttel.
22068.

2 000 HUF

Ladányi Mihály. Bp., 1990, Téka. 496. számozott példány. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22069.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF