Number of items: 579

Lovászy Károly: Pesti versek. - - tollából. Bp., [1911], Dick Manó, 7-62 p. Borító nélkül, viseltes állapotban, a kötet elején egy vagy több lap hiányzik, részben szétváló fűzéssel.
22154.

500 HUF
1,36
1,56

Szász Károly kisebb műforditásai. I-II. kötet. [Három kötetben teljes.] I. köt.: Moore T. - Heine H. - Burns R. II. köt.: Lord Byron. - Hugo Victor. - Beranger. Pest, 1872, Ráth Mór, 356+XII p.; IV+440 p. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
22155.

800 HUF

Conradi, [Ludwig Richard]: A titok felfedezve vagy a hét pecsét feltörve. Bp., 1914, Vallásos Iratok Nemzetközi Kiadóhivatala, 217 p.+ 24 (fekete-fehér képek) t. Kiadói félvászon-kötés, viseltes állapotban, foltos lapokkal, több kijáró lappal.
22156.

800 HUF

[Shakespeare, William] Shakspere: Coriolanus. Ford.: Petőfi Sándor. Bevezetéssel és magyarázatokkal ellátta: Névy László. E kiadást átnézte: Siegescu József. Bp., 1909, Franklin-Társulat, 156 p. Átkötött félvászon-kötésben, viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel.
22157.

800 HUF

Vajda János kisebb költeményei. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta: Endrődi Sándor. Magyar Remekírók 50. köt. Bp., 1903, Franklin-Társulat, 1 t.+ 276 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
22158.

1 000 HUF

Kenedi Géza: Az élet könyve. Bp., [1909], Athenaeum, 270 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal.
22159.

800 HUF

Schopenhauer, [Arthur]: Életbölcsesség. Aforizmák. Ford.: Kelen Ferenc. Bp., 1906, Athenaeum, 161 p. Első magyar kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, a szövegben ceruzás aláhúzásokkal. (Ritka!)
22160.

1 000 HUF

Endrődi Sándor költeményei 1867-1901. Bp., [1904], Singer és Wolfner, 1 t.+ VII+(1)+319+(1) p. Kiadói aranyozott, a költő arcképével díszített egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, egy kisebb lapszéli szakadással, néhány lapon ázásnyomokkal, Vrabély Ármánd (1864-1939) bölcseleti doktor, író, honvédelmi miniszteri segédtitkár tulajdonosi bélyegzőjével.
22161.

500 HUF
1,36
1,56

Hangay Sándor: Kékkönyve. III. köt. Bp., 1929, szerzői kiadás (Arany János-ny.), 2 sztl. lev.+ 191+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval és gerinccel, felvágatlan lapokkal. (Ritka!)
22162.

800 HUF

Mészáros István: Littérature Hongroise. Extrait de l'Histoire Générale des Littératures. A szerző által Hauser Arnold (1892-1978) filozófus, művészettörténész, az MTA tagja és felesége részére dedikált példány. (Paris), 1961, Librairie Aristide Quillet. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, néhány kis lapszéli sérüléssel.
22163.

800 HUF

Bornemisza Péter: Ördögi kísírtetekről, avagy röttenetes utálatosságáról ez megfertéztetett világnak. Semptén, Pinkösd tájba, 1578. Bp., 1977, Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. + Radnóti Miklós: Bori notesz. I-II. köt. Radnóti Miklós utolsó versei. Bp., 1974, Magyar Helikon. Hasonmás kiadás. Kiadói kartonált papírkötés / kiadói papírkötés, sérült műanyag tokkal.
22164.

1 000 HUF

Fáy András: Terve a Pest-megyei köznép számára felállítandó Takarék-pénztárnak. Bp., 1986, Múzsák. Reprint! Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
22165.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF