Number of items: 579

Kiss József:  Legendák a nagyapámról. [Versek.] A költő arczképével, rajzolta Vadász Miklós. Budapest, 1911. A Hét kiadása (Franklin-Társulat nyomdája). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 100 p. Első kiadás. Kiss József (1843-1921) "Legendák a nagyapámról" című életrajzi ciklusát a költő újabb költeményei követik. A munka 1926-ban, kibővítve újra megjelent a költő gyermekeinek kiadásában. Az utolsó két levél és a hátsó előzék fűzése meglazult. Aranyozott, illusztrált, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest). Jó példány.
22142.

Kiss József: Legendák a nagyapámról. [Versek.] A költő arczképével, rajzolta Vadász Miklós.
Budapest, 1911. A Hét kiadása (Franklin-Társulat nyomdája). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 100 p. Első kiadás.
Kiss József (1843-1921) "Legendák a nagyapámról" című életrajzi ciklusát a költő újabb költeményei követik. A munka 1926-ban, kibővítve újra megjelent a költő gyermekeinek kiadásában.
Az utolsó két levél és a hátsó előzék fűzése meglazult.
Aranyozott, illusztrált, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest). Jó példány.

1 000 HUF

Fekete István: Ballagó idő. Bp., 1974, Móra. Kiadói egészvászon-kötés, sérült papír védőborítóval
22143.

1 400 HUF

Babits Mihály: Írás és olvasás. Tanulmányok. Bp.,[1943.], Athenaeum, 4+389+3 p. 2. kiadás. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
22144.

1 400 HUF

Csehov: Vajna bácsi. Jelenetek a falusi életből négy falvonásban. Ford.: Jób Dániel. Bp., 1920, Athenaeum, 103 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Felvágatlan példány!b
22145.

1 400 HUF

Magyar Elek: Pesti históriák. Bp., 1920, Athenaeum, 156+4 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
22146.

1 400 HUF

Rabindranath Tagore: Hindosztáni virágok. (A ,,Gitanjali" és a ,,Kertész" legszebb dalai). A költő angolnyelvű prózafordításából a verses külalak visszaállításával ford.: Zoltán Vilmos. Bp., [1922], Légrády, 1 (címkép) t.+ 88 p. Első magyar kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, korabeli tulajdonosi bejegyzéssel.
22147.

1 400 HUF

A Fűszerkereskedők Lapja Naptára az 1933. évre Dickens Károly: Két város története című teljes regényével. [A Fűszerkereskedők Lapja ajándéka előfizetőinek.] Budapest, 1933. Fűszerkereskedők Lapja (Tolnai Nyomdai Műintézet Rt.) [10] + 320 p. Kötetünk a Fűszerkereskedők Lapja kulturális színezetű marketing-akciójának emlékezetes kiadványa. A belső borítókon és a hátsó borítón kereskedelmi reklám, kötetünk címlapját kalendáriumi rész követi, lapjainak alján nyilvánvaló kereskedelmi felhívásokkal. Ezt követi Charles Dickens "Két város regénye" című művének újabb keletű magyar fordítása. A Dickens-regény eredeti nyelven 1859-ben jelent meg, melyet Dienes Lajos és Makovich Pál fordítása követett (Emich, 1865), majd Bálint Mihályé (Athenaeum, 1912), Karinthy Frigyesé (Gutenberg, 1928) és Moly Tamásé (Tolnai, 1928). Ajándékkötetünk Moly Tamás fordítását vette át, és közölte változatlan formában. Kötetünk emlékezetes vonása, hogy Politzer Piroska színes borítórajza a regény szövegéhez még csak érintőlegesen sem kapcsolódik; annál inkább a Fűszerkereskedők Lapjának grafikai világához. A címlapon és a belív néhány oldalán enyhe foltosság, példányunk fűzése az előzékeknél kissé meglazult. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban, jó példány.
22148.

A Fűszerkereskedők Lapja Naptára az 1933. évre Dickens Károly: Két város története című teljes regényével. [A Fűszerkereskedők Lapja ajándéka előfizetőinek.]
Budapest, 1933. Fűszerkereskedők Lapja (Tolnai Nyomdai Műintézet Rt.) [10] + 320 p.
Kötetünk a Fűszerkereskedők Lapja kulturális színezetű marketing-akciójának emlékezetes kiadványa. A belső borítókon és a hátsó borítón kereskedelmi reklám, kötetünk címlapját kalendáriumi rész követi, lapjainak alján nyilvánvaló kereskedelmi felhívásokkal. Ezt követi Charles Dickens "Két város regénye" című művének újabb keletű magyar fordítása. A Dickens-regény eredeti nyelven 1859-ben jelent meg, melyet Dienes Lajos és Makovich Pál fordítása követett (Emich, 1865), majd Bálint Mihályé (Athenaeum, 1912), Karinthy Frigyesé (Gutenberg, 1928) és Moly Tamásé (Tolnai, 1928). Ajándékkötetünk Moly Tamás fordítását vette át, és közölte változatlan formában. Kötetünk emlékezetes vonása, hogy Politzer Piroska színes borítórajza a regény szövegéhez még csak érintőlegesen sem kapcsolódik; annál inkább a Fűszerkereskedők Lapjának grafikai világához.
A címlapon és a belív néhány oldalán enyhe foltosság, példányunk fűzése az előzékeknél kissé meglazult.
Fűzve, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban, jó példány.

1 000 HUF

Éri-Halász Imre: Ki ne mondja! Bp., [1944], Stilus (Radics Vilmos-ny.), 123+(5) p. A borító és a rajzok Sári Ági munkái. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
22149.

500 HUF
1,36
1,56

Bóka László: Magyar agapé. Versek. Bp., 1940, Officina, 59+(5) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a hátsó borító hiányzik.
22150.

500 HUF
1,36
1,56

Gedeon Jolán: Ady és a francia irodalom. Bp., 1936, Ranschburg Gusztáv (Rákospalota, Vörösmarty-ny.), 29+(3) p. Egyetlen kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, a tűzésnél kisebb foltokkal.
22151.

500 HUF
1,36
1,56

Sporer János: Palágyi Lajos élete és költészete. Bp., 1937, szerzői kiadás (Szeghalom, Kultura-ny.), 62+(2) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
22152.

800 HUF

Lázár István: A fekete malac. Novellák. Bp., [1922], Légrády, 160 p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
22153.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF