Number of items: 579

Arany János kisebb költeményei. I-II. köt. [Egy kötetben.] Pest, 1860, Heckenast Gusztáv, 240 p.; 256 p. Második kiadás. Aranyozott egészvászon-kötésben, javított gerinccel, kissé viseltes állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal, hiányzó címképpel.
21806.

3 000 HUF

Buday Géza: A Lord. Ifjúsági elbeszélés. A szerző, Buday Géza (1882-1956) által Eperjessy Kálmán (1893-1976) történész, levéltáros, főiskolai tanár részére dedikált példány. Makó, 1928, szerzői kiadás (Gaál László-ny.), 97 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes borítóval, javított gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
21807.

3 000 HUF

Juhász Ferenc: A Sántha család. Dedikált, első kiadás. Bp., 1950. Hungária. 89p. Kiadói, kissé sérült papírborítóval
21808.

3 000 HUF

Sághy Gyula: Recski rabok, a kövek árnyékában. Bp., 2004, Recski Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (0498./1000) példány. Sághy Gyula dedikációjával
21809.

3 000 HUF

Kalevala a finnek nemzeti hőskölteménye. A finn eredetiből fordította és a summázó versikét írta: Vikár Béla. Vikár Béla által ALÁÍRT! Bp., 1935. Kiadói egészvászon kötés, belül a gerincnél kissé elvált, egyébként jó állapotban.
21810.

3 000 HUF

Spicer Mór: Magyar-horvát és horvát-magyar szótár. I. rész: Magyar-horvát. Közhasználatra összeállította: - - . Bp., 1893, Franklin-Társulat, 4 sztl. lev.+ 397+(3) p Korabeli kissé sérült félbőr kötésben
21811.

3 000 HUF

Zsuffa Sándor, nemesdedinai: A magyar nyelv nyelvrokonságai. Nyelvészeti tanulmány Kőrösi Csoma Sándor emlékére, halálának százéves fordulója alkalmával. Bp. 1942. Szalay Sándor. 182 l. 2 lev. 5 t. Kiadói félvászon-kötésben kissé sérült gerinccel.
21812.

3 000 HUF

Allen Ginsberg: Halál van Gogh fülére! Válogatott versek. Ford.: Eörsi István, és Orbán Ottó. Vál., és szerk.: Eörsi István. Bp., 1996, Pesti Szalon Könyvkiadó. Kiadói papírkötés.
21813.

3 000 HUF

21814.

3 000 HUF

Mikszáth Kálmán: A vén gazember + Akli Miklós cs. kir. udvari mulattató története. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., Révai. Kiadói festett, aranyozott Gottermayer kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
21815.

3 000 HUF

Jancsó Benedek emlékkönyv. Szerk.: Asztalos Miklós. Bp., [1932], Erdélyi Férfiak Egyesülete (Kir. M. Egyetemi Ny.), 1 t.+ 413+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel.
21816.

2 000 HUF

Baksay Sándor: Dáma. Történeti körkép. Kimnach László rajzaival. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 307+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes, sérült borítóval.
21817.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF