Number of items: 579

Füssy Tamás: Családi olvasmányok. 1-2. [Egybekötve.] Szerk.: Füssy Tamás. Bp., 1867-1868, Szent-István-Társulat, (Emich Gusztáv-ny.), 246+2+; 239+1 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen címkével, foltos lapokkal.
21710.

4 800 HUF
13,01
15,00

21711.

[Folyóirat] Nagyasszonyunk. Képes leánylap. Szerkeszti: Orbán Dezső. Megjelenik évente tízszer. VIII. évfolyam, 1-10. szám. (1911. szeptember 1. - 1912. június 1.) [Teljes évfolyam, egybekötve.]
Budapest, 1911-1912. ("Élet" Irodalmi és Nyomda Rt.) [4] + 320 p.
Az 1904 szeptembere és 1944 novembere között megjelenő Nagyasszonyunk című illusztrált irodalmi és ismeretterjesztő havilap a katolikus leányifjúság részére készült, a tanév hónapjainak megfelelően évente tíz számban. Mesék, elbeszélések, útirajzok és kézimunka cikkek mellett művészettörténeti és természettudományi ismeretterjesztő írások alkotják a folyóirat gerincét. Évfolyamunk lapszámaiban folytatásos regényként szerepel Orbán Dezső történelmi regénye, "A fejedelem virágos kertje" címmel, Horn Antal grafikusművész részletgazdag rajzaival. Ábel Janka felvételekkel kísért útirajz-sorozata nyolc részben kalauz végig Európán. Kegyesebb témát jelent Tordai Grail Erzsi segédszerkesztő "Idő és öröklét" című színműve, három folytatásban. Katolikus szempontú nőtörténeti érdekességekkel szolgál Prohászka Ottokár cikke "Az új leánytípus" címmel.
A tartalomból: Telek Antalné: A kis boszorkány -- Gyökössy Endre: Az aranypénzek királya -- Tutsek Anna: Cilike viszontagságai -- Kanizsay Ferenc: A jó barátnő -- Az oki-szigeti kis nyúl (japán mese) -- Napkeleti mesék -- Sík Endre: Karácsony éjjelén -- Sík Sándor: Himnusz a szeretetről -- Szalay Mátyás: A keresztesek éneke -- Szonettek Petrarcától -- Szonettek Mickiewicz Ádámtól -- Longfellow: Esős nap -- Az ajándékozás művészete -- A kolozsvári Marianum -- Katholikus Leányok Országos Szövetsége -- A magyar nő feladata -- A nemes csipke -- Az emberi testről -- A fonográf és a gramofon -- A hangok csodás birodalmában -- Az óra ősei -- A női kalap múltjából -- Bokor Malvin: Mit olvassunk?
A folyóiratszámok illusztrált első és hátsó borítói, valamint az évfolyamkötet első és hátsó borítója a kötet végére kötve. Az első szám kétszer szerepel.
Lakatos 1928.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

3 800 HUF
10,30
11,88

Auctores Latini 3 kötete (XIV, XV, XXI.): Vergilius: Aeneis I-VI.; Vergilius: Eklogái. Vergilii Eclogae.; Catullus: Versei. Catulli Veronensis liber. Bp., 1971-1988., Tankönyvkiadó. Megjelentek 1500, 1500 és 1000 példányokban. Latin és magyar nyelven. Kiadói papírkötések.
21712.

Auctores Latini 3 kötete (XIV, XV, XXI.):
Vergilius: Aeneis I-VI.; Vergilius: Eklogái. Vergilii Eclogae.; Catullus: Versei. Catulli Veronensis liber. Bp., 1971-1988., Tankönyvkiadó. Megjelentek 1500, 1500 és 1000 példányokban. Latin és magyar nyelven. Kiadói papírkötések.

4 800 HUF
13,01
15,00

Radnóti Miklós: Tajtékos ég. Versek. Bp., 1946, Révai, 114+6 p. 1. posztumus kiadás! Kiadói félvászon-kötés, sérült, hiányos kiadói papír védőborítóban.
21713.

4 800 HUF
13,01
15,00

Babits Mihály: Recitativ. Bp., 1916, Nyugat, 131+5 p. 1. kiadás. A borítón Falus Elek (1884-1950) grafikus illusztrációjával. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval.
21714.

4 800 HUF
13,01
15,00

Gink Károly - Devecseri Gábor: Ithaka! - - fotó. - - versei és fordításai. Az egyik szerző, Devecseri Gábor (1917-1971) költő, író rajzos DEDIKÁCIÓJÁVAL, dátumozva (1969. IV. 26., valamint Gink Károly fotójánál ("Ez Gink Karcsi, nem én!") Bp., 1969, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
21715.

4 800 HUF
13,01
15,00

Ébert Tibor: Esterházy. A szerző, Ébert Tibor (1926-2015) szlovákiai magyar író, költő, kritikus, esztéta, zeneművész által DEDIKÁLT példány! Benne a színdarab plakátjával és prospektusával is! Színpadi játék. hn, [1992], Szerzői, 52 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
21716.

4 800 HUF
13,01
15,00

21717.

4 400 HUF
11,92
13,75

Peter F. Drucker: Drucker minden napra. 366 inspiráló és motíváló gondolat az év minden napjára, mindenki számára. Bp., 2009, Manager Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
21718.

3 200 HUF
8,67
10,00

21719.

4 000 HUF

21720.

4 000 HUF

Ritka röpiratok: Szemere Miklós: A Hármas Szövetségről a delegáczióban. Bp., 1904. (Légrády ny.) 18 p. Tűzött, kiadói kissé sérült borítóban. Rohonczy Genedon nyilt levele gróf Andrássy Gyulához s a Válasz! Attól aki erre leghivatottabb volt. Bp., 1905 Pallas. 30 p. Sérült kiadói papírborítóval
21721.

Ritka röpiratok: Szemere Miklós: A Hármas Szövetségről a delegáczióban. Bp., 1904. (Légrády ny.) 18 p. Tűzött, kiadói kissé sérült borítóban.
Rohonczy Genedon nyilt levele gróf Andrássy Gyulához s a Válasz! Attól aki erre leghivatottabb volt. Bp., 1905 Pallas. 30 p. Sérült kiadói papírborítóval

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF