https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 84

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Dr. Fodor László: Ábrázoló geometria I. - Az ábrázoló geometria elemei- A reáliskolák VI-VIII. osztálya számára - 816 ábrával. Az 1899. évi reáliskolai tanterv szerint átdolgozott második kiadás. Bp., 1901. Athenaeum. 220p. Geleji Sándor (1898-1967) mérnök egyetemi tanár, kétszeres Kossuth díjas, a Weiss Manfréd Művek igazgatója (1945-49) tulajdonosi névbejegyésével. Félvászon kötésben .
1
20254.

Dr. Fodor László: Ábrázoló geometria I. - Az ábrázoló geometria elemei- A reáliskolák VI-VIII. osztálya számára - 816 ábrával. Az 1899. évi reáliskolai tanterv szerint átdolgozott második kiadás. Bp., 1901. Athenaeum. 220p. Geleji Sándor (1898-1967) mérnök egyetemi tanár, kétszeres Kossuth díjas, a Weiss Manfréd Művek igazgatója (1945-49) tulajdonosi névbejegyésével. Félvászon kötésben .

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
 
Adolf Heß: Planimetrie. Berlin, 1920. Springer. 155p. Kiadói papírkötésben Geleji Sándor (1898-1967) mérnök egyetemi tanár, kétszeres Kossuth díjas, a Weiss Manfréd Művek igazgatója (1945-49) névbejegyzésével.
1
20255.

Adolf Heß: Planimetrie. Berlin, 1920. Springer. 155p. Kiadói papírkötésben Geleji Sándor (1898-1967) mérnök egyetemi tanár, kétszeres Kossuth díjas, a Weiss Manfréd Művek igazgatója (1945-49) névbejegyzésével.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
 
Dr. Joe Dispenza: Engedd el önmagad - ...és válj új emberré!. Bp., 2012, Édesvíz, kartonált papírkötés.
1
20256.

Dr. Joe Dispenza: Engedd el önmagad - ...és válj új emberré!. Bp., 2012, Édesvíz, kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
2 600 HUF
7,05
EUR
,
8,13
USD
Number of bids:
0
 
Lissek Rezső-Székely Gabriella: Madárpókok a terráriumban. Terrárium könyvek 1. 2000, Kitaibel, papírkötés, jó állapotban.
1
20257.

Lissek Rezső-Székely Gabriella: Madárpókok a terráriumban. Terrárium könyvek 1. 2000, Kitaibel, papírkötés, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
2 200 HUF
5,96
EUR
,
6,88
USD
Number of bids:
0
 
1915 Botanikai Közlemények XIV. köt. Mágocsy-Dietz Sándor közreműködésével szerk.: Moesz Gusztáv. Bp., 1941, Kir. M. Természettudományi Társulat, Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel. Kiadói félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
1
20258.

1915 Botanikai Közlemények XIV. köt. Mágocsy-Dietz Sándor közreműködésével szerk.: Moesz Gusztáv. Bp., 1941, Kir. M. Természettudományi Társulat, Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel. Kiadói félvászon-kötés, volt könyvtári példány.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
 
Takáts Annamária (szerk.): Parkinson-kór és egyéb mozgászavarok. Bp., 2001, Melania, papírkötés.
1
20259.

Takáts Annamária (szerk.): Parkinson-kór és egyéb mozgászavarok. Bp., 2001, Melania, papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 
Röll, M. F.: Lehrbuch der Pathologie und Therapie der Hausthiere. I-II. köt. [Egybekötve]. Wien, 1885, Wilhelm Braumüller, IX+(1)+719 p.; VIII+582 p. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal, korabeli intézményi bélyegzővel ("Königliche Preussische Militair Rossarzt-Schule").
1
20260.

Röll, M. F.: Lehrbuch der Pathologie und Therapie der Hausthiere. I-II. köt. [Egybekötve]. Wien, 1885, Wilhelm Braumüller, IX+(1)+719 p.; VIII+582 p. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal, korabeli intézményi bélyegzővel ("Königliche Preussische Militair Rossarzt-Schule").

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,68
EUR
,
25,00
USD
Number of bids:
0
 
Elisée Reclus: A Föld. A földgömb életjelenségeinek leírása. 25 műlappal és 253 ábrával. Budapest 1879. K.M. Természettudományi Társulat. 640p. Korabeli aranyozott félbőr kötésben, kis kopással.
1
20261.

Elisée Reclus: A Föld. A földgömb életjelenségeinek leírása. 25 műlappal és 253 ábrával. Budapest 1879. K.M. Természettudományi Társulat. 640p. Korabeli aranyozott félbőr kötésben, kis kopással.

 
The item is not available
Starting price:
7 000 HUF
18,97
EUR
,
21,88
USD
Number of bids:
0
 
Dr. Erdmann J. Eduard: A psychologia vázlata alapján tanításaihoz vezérfonalul írta Molnár Aladár. Pest, 1864, Osterlamm Károly. 144p. Korabeli félvászon kötésben kopással
1
20262.

Dr. Erdmann J. Eduard: A psychologia vázlata alapján tanításaihoz vezérfonalul írta Molnár Aladár. Pest, 1864, Osterlamm Károly. 144p. Korabeli félvászon kötésben kopással

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Number of bids:
6
 
Dr. Lux Elvira: Hát még nekem... Egy szexuálpszichológus emlékeiből. A szerző, Lux Elvira (1929-2016) szexuálpszichológus, klinikai szakpszichológus által Mohás Lívia "Tippencs" (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2002, Vince. Kiadói kartonált papírkötés.
1
20264.

Dr. Lux Elvira: Hát még nekem... Egy szexuálpszichológus emlékeiből. A szerző, Lux Elvira (1929-2016) szexuálpszichológus, klinikai szakpszichológus által Mohás Lívia "Tippencs" (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2002, Vince. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
2 db német nyelvű orvostudományi könyv: Arnsperger, Hans: Die Röntgenuntersuchung der Brustorgane und ihre Ergebnisse für Physiologie und Pathologie. Leipzig, 1909, F. C. W. Vogel, 6+(2)+263+(1) p.+ 24 (röntgenképek) t. Átkötött félvászon-kötésben jó állapotban. + Gocht, Hermann: Handbuch der Röntgen-Lehre zum Gebrauche für Mediziner. Stuttgart, 1914, Ferdinand Enke, XVI+494+(6) p. Szövegközti illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban. Dr. Parassin József tulajdonosi bélyegzőivel.
1
20265.

2 db német nyelvű orvostudományi könyv: Arnsperger, Hans: Die Röntgenuntersuchung der Brustorgane und ihre Ergebnisse für Physiologie und Pathologie. Leipzig, 1909, F. C. W. Vogel, 6+(2)+263+(1) p.+ 24 (röntgenképek) t. Átkötött félvászon-kötésben jó állapotban. + Gocht, Hermann: Handbuch der Röntgen-Lehre zum Gebrauche für Mediziner. Stuttgart, 1914, Ferdinand Enke, XVI+494+(6) p. Szövegközti illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban. Dr. Parassin József tulajdonosi bélyegzőivel.

 
The item is not available
Starting price:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Number of bids:
0
 
3 db orvosi könyv: Róna Sámuel: Venereás betegségek. Egyetemi előadásai fonalán orvosoknak és orvostanhallgatóknak írta - - . Bp., 1903, Dobrowsky és Franke, XI+(1)+485 p. Második, átdolgozott kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban. + Imre József, ifj. - Scholtz Kornél: Gyakorlati szemészet. Bp., 1931, Studium, XII+370 p.+ 11 (részben színes) t. Második, átdolgozott kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban. + Petényi Géza: A poliomyelitisről. Gyakorló Orvos Könyvtára 35. Bp., 1934, Petőfi Irodalmi Vállalat, 28 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapszélekkel.
1
20266.

3 db orvosi könyv: Róna Sámuel: Venereás betegségek. Egyetemi előadásai fonalán orvosoknak és orvostanhallgatóknak írta - - . Bp., 1903, Dobrowsky és Franke, XI+(1)+485 p. Második, átdolgozott kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban. + Imre József, ifj. - Scholtz Kornél: Gyakorlati szemészet. Bp., 1931, Studium, XII+370 p.+ 11 (részben színes) t. Második, átdolgozott kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban. + Petényi Géza: A poliomyelitisről. Gyakorló Orvos Könyvtára 35. Bp., 1934, Petőfi Irodalmi Vállalat, 28 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapszélekkel.

 
The item is not available
Starting price:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment