Schmidt-Rimpler, Prof. Dr. H.: Die Erkrankungen des Auges im Zusammenhang mit anderen Krankheiten. Wien, 1898, Alfred Hölder. Kiadói félbőr kötés, kopottas állapotban.
Gerlóczy Géza Dr. - Milkó Vilmos Dr.: Az orvosi gyakorlat kérdései. Az Orvosi Hetilap melléklete. 1928. első évfolyam. Bp., 1928, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Félvászon kötés, kopottas állapotban, ceruzás aláhúzásokkal.
Ramón y Cajal, S.[antiago]: Tudományos kutatásra vezérlő kalauz. A 6. spanyol kiadást ford. Salamon Henrik, előszóval ellátta Lenhossék Mihály. Bp.[1928.] Novák 1 t+ XII+ 152 l. Egyetlen magyar kiadás! Santiago Ramón y Cajal (1852-1934.) spanyol orvos, 1906-ban Nobel-díjat kapott. Aranyozott és cimkézett gerincű, fényezett, kiadói félbőr kötésben, kis kopással
Torday Ferenc: Orvosi műszótár. Sajtó alá rendezte Barabás Zoltán. Budapest, 1948. Novák Rudolf és Társa (Hungária Hírlapnyomda Rt.) 537 + [1] p. Torday Ferenc (1871-1942) gyermekorvos latin-magyar orvosi műszótára tíz év kutatómunkájának eredménye. A mű első kiadása 1941-ben jelent meg, példányunk a munka második, bővített kiadásából való. A címlapon ismeretlen kéztől származó ajándékozási bejegyzés. Példányunk utolsó előtti ívének fűzése meglazult. Aranyozott, enyhén kopott, enyhén sérült kiadói félvászon kötésben.
Die rationelle Fütterung der Klein-Haustiere nach dem neuesten Stande der Wissenschaft und Praxis. Leipzig, 1911, Verlag Hachmeister & Thal, 64 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, hiányos borítóval.
Krist, [Josef]: Anfangsgründe der Naturlehre für die unteren Classen der Mittelschulen, besonders der Gymnasien. Mit 210 Holzschnitten. Wien, 1882, Wilhelm Braumüller, VIII+224 p. Szövegközti illusztrációkkal. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, néhány kijáró lappal, régi intézményi bélyegzőkkel, ex libris-szel.
Dr. Simon Béla: Az 1930. évi magyarországi földrengések. + Az 1931. évi magyarországi földrengések. Összeáll.: - - . A Budapesti Földrengési Observatorium kiadványai. Bp., 1931-1932, Jakab M. H. Kő- és Könyvnyomda / Egyesült Kő-, Könyvnyomda, Könyv- és Lapkiadó Rt., 21+(3) p.; 13+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítókkal, az egyik füzet borítója különvált.
Raoul Heinrich Francé 5 műve, 2 kötetben: A növények érzéki és szerelmi élete. Ford.: Pogány József. / A darwinizmus mai állása. Ford.: Kovács Sándor. Természettudományi Könyvtár. Bp., 1913, Athenaeum, 311+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, felvágatlan lapokkal. + Összehasonlító biológia. Ford.: Lambrecht Kálmán.; Élet a termőföldben. / Kerti séták. [Egybekötve]. Bp., [1926-1927], Athenaeum, 244+(4) p.; 150+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben.
Maeterlinck, Maurice: A termeszek élete. Ford.: Szlochányi Károly. Bp., [1944], Franklin-Társulat, 113+(3) p. A borító Repcze János munkája. Kiadói kartonált papírkötés, illusztrált kiadói papír védőborítóban.
Roland Eötvös. Gesammelte Arbeiten. [Eötvös Lórand. Összegyüjtött Munkái.] Im Auftrage der ungarischen Akademie der Wissenschaften herausgegeben. Budapest, 1953. Akadémiai Kiadó., 384p. Aranyozott kiadói vászonkötésben
Bilder-Atlas. Ikonographische Encyklopädie der Wissenschaften und Künste. Ein Ergänzungswerk zu jedem Conversations-Lexikon. Zweiter Band: Anatomie - Zoologie - Botanik, Mineralogie. Bearbeitet von Karl Gustav von Bernek, Ferdinand Bischoff, et allii. Leipzig,é.n. (cca 1875),F. A. Brockhaus, 2 sztl. lev.+15 t.+33 t.+31+4 t. Rendkívül gazdag képanyaggal, összesen 83 metszetet tartalmazó táblával illusztrált. Hiánytalan táblákkal. Német nyelven.Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott, egy előzéklap hiány