Chernel István, chernelházi: Magyarország madarai különös tekintettel gazdasági jelentőségökre. A Földmívelésügyi Magyar Királyi Minister megbízásából írta - -. Képekkel ellátta Háry Gyula és Nécsey István. Intézte Herman Ottó. I-II. könyv. I. köt.: Általános rész. XI táblával, 49 szövegrajzzal. II. köt.: Tüzetes rész. Magyarország madarainak leírása, elterjedése és életrajza. XL színes táblával, öt műlappal és kilencz szövegképpel. A földmívelésügyi magy. kir. minister kiadványai. Bp., 1899, Magyar Ornithologiai Központ, (Franklin-ny.), XXIV+187p.+ 11 (1 színes) t.; XIX+ 830p. + 5 t. + 30 (színes chromolitográfiák, hiányzik 10 tábla: V, XV, XVI,XVII, XIX, XXIII, XVI, XVII, XXXIX,XXXX) t. Első kiadás. Érdekes 1925-ös ajándékozási sorokkal (Bloch Ignácz.) A magyar ornitológiai irodalom egyik legszebben illusztrált darabja. Átkötött félvászon-kötés, kiadói kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az I. kötet: kopott borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel, a borítón címkével, kijáró lapokkal és táblákkal (25-30 p. + II-V t., 59-64 p.+IX-XI t.), foltos lapokkal, a II. kötet: kopott borítóval, sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzésekkel, szakadt címlappal, hiányzó táblákkal (lsd fentebb)k, kijáró lapokkal (elülső szennylap, 593-608, 663-664, XXXVI t., 753-769 p.), egy lap hiányzik (665-666 p.), egy lap sérült (663-664 p.), foltos lapokkal.
Charles Darwin: Az ember származása és az ivari kiválás. I-II. köt. Ford.: Török Aurél és Entz Géza. Bp., 1884., K. M. Természettudományi Társulat, LXXI, 542p., VII+5+436 p. Első magyar kiadás. Szövegközti acélmetszetű illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, Első kötet kötése laza
Vlagyimir Pavlovics Vizgin: A modern gravitációelmélet kialakulása. Ford.: Illy József. Bp., 1989, Gondolat, 452+(4) p. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
Monostori Károly: Állatgyógyászat. Kézikönyv az állatok külső és belső betegségeinek felismeréséről és gyógyításáról. Bp.,(1896.),"Könyves Kálmán", X+340+XXV p. 2. ezer. Kiadói egészvászon-kötés, Leszik-kötés, kopott, foltos borítóval.
Thanhoffer Lajos: Előadások az anatómia köréből. Bp., 1896., K. M. Természettudományi Társulat, XII+4+427+5 p.+10 t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval.
Merian, Maria Sibylla: "Neues Néumenbuch." I-II. Bände. I. Band: Neues Blumenbuch. Allen Kunstverständigen Liebhabern zu Lust, Nutz und Dienst, mit Fleiß verfertiget zu finden bey Joh. Andrea Graffen, Mahlern in Nürnberg im Jahr 1680. II. Band: Helmut Deckert: "Maria Sibylla Merians "Neues Blumenbuch" (Nürnberg 1680.) Begleitext zur Faksimileusgabe nach dem Exemplar der Sächsischen Landesbibliothek zu Dresden. Leipzig,1966,Insel-Verlag, 6 p.+2-12 t.+12 t.+12 t.; 71+1 p. Erste Ausgabe. Fakszimile kiadás. Német nyelven. Színes metszetek reprodukcióival. Kiadói aranyozott félpergamen-kötések, kopott, sérült kiadói kartontokban, kopott borítókkal. egyébként jó állapotban.
A. W. Martin - Bertalan Csillik: The Szeged Anatomical Collection. 1991, A. W. Martin. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Bartók Imre et al.: Szemészeti tanulmányok. Bp., 1948, Gergely R. Könyvkereskedés (Otthon-ny.), 169+(3) p.+ 2 (kétoldalas) t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, javított gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány. (Ritka!)