Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 84

Chernel István, chernelházi: Magyarország madarai különös tekintettel gazdasági jelentőségökre. A Földmívelésügyi Magyar Királyi Minister megbízásából írta - -.  Képekkel ellátta Háry Gyula és Nécsey István. Intézte Herman Ottó. I-II. könyv. I. köt.: Általános rész. XI táblával, 49 szövegrajzzal. II. köt.: Tüzetes rész. Magyarország madarainak leírása, elterjedése és életrajza. XL színes táblával, öt műlappal és kilencz szövegképpel. A földmívelésügyi magy. kir. minister kiadványai. Bp., 1899, Magyar Ornithologiai Központ, (Franklin-ny.), XXIV+187p.+ 11 (1 színes) t.; XIX+ 830p. + 5 t. + 30 (színes chromolitográfiák, hiányzik 10 tábla: V, XV, XVI,XVII, XIX, XXIII, XVI, XVII, XXXIX,XXXX) t. Első kiadás. Érdekes 1925-ös ajándékozási sorokkal (Bloch Ignácz.) A magyar ornitológiai irodalom egyik legszebben illusztrált darabja. Átkötött félvászon-kötés, kiadói kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az I. kötet: kopott borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel, a borítón címkével, kijáró lapokkal és táblákkal (25-30 p. + II-V t., 59-64 p.+IX-XI t.), foltos lapokkal, a II. kötet: kopott borítóval, sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzésekkel, szakadt címlappal, hiányzó táblákkal (lsd fentebb)k, kijáró lapokkal (elülső szennylap, 593-608, 663-664, XXXVI t., 753-769 p.), egy lap hiányzik (665-666 p.), egy lap sérült (663-664 p.), foltos lapokkal.
20205.

Chernel István, chernelházi: Magyarország madarai különös tekintettel gazdasági jelentőségökre. A Földmívelésügyi Magyar Királyi Minister megbízásából írta - -.
Képekkel ellátta Háry Gyula és Nécsey István. Intézte Herman Ottó. I-II. könyv.
I. köt.: Általános rész. XI táblával, 49 szövegrajzzal. II. köt.: Tüzetes rész. Magyarország madarainak leírása, elterjedése és életrajza. XL színes táblával, öt műlappal és kilencz szövegképpel. A földmívelésügyi magy. kir. minister kiadványai. Bp., 1899, Magyar Ornithologiai Központ, (Franklin-ny.), XXIV+187p.+ 11 (1 színes) t.; XIX+ 830p. + 5 t. + 30 (színes chromolitográfiák, hiányzik 10 tábla: V, XV, XVI,XVII, XIX, XXIII, XVI, XVII, XXXIX,XXXX) t. Első kiadás. Érdekes 1925-ös ajándékozási sorokkal (Bloch Ignácz.) A magyar ornitológiai irodalom egyik legszebben illusztrált darabja. Átkötött félvászon-kötés, kiadói kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az I. kötet: kopott borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel, a borítón címkével, kijáró lapokkal és táblákkal (25-30 p. + II-V t., 59-64 p.+IX-XI t.), foltos lapokkal, a II. kötet: kopott borítóval, sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzésekkel, szakadt címlappal, hiányzó táblákkal (lsd fentebb)k, kijáró lapokkal (elülső szennylap, 593-608, 663-664, XXXVI t., 753-769 p.), egy lap hiányzik (665-666 p.), egy lap sérült (663-664 p.), foltos lapokkal.

24 000 HUF
65,04
75,00

Charles Darwin: Az ember származása és az ivari kiválás. I-II. köt. Ford.: Török Aurél és Entz Géza. Bp., 1884., K. M. Természettudományi Társulat, LXXI, 542p., VII+5+436 p. Első magyar kiadás. Szövegközti acélmetszetű illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, Első kötet kötése laza
20206.

30 000 HUF
81,30
93,75

Schoepf [-Merei] Ágost: A gyermekgyógyászat tankönyve. 1-3. köt. [Bp., 2004, Semmelweis Kiadó], 6+279+2 p.+ 2 t.+2 (Tulassay Tivadar utószava) p.;81-96+225-240+97-128 p.; 42 (kézirat fakszimile) sztl. Schoepf-Merei Ágost (1804-1858) orvos, a magyar gyermekgyógyászat úttörőjének születésének 200. évfordulójára megjelent reprint kiadás! Korabeli egészbőr-kötések, szép állapotban.
20207.

10 000 HUF

Vlagyimir Pavlovics Vizgin: A modern gravitációelmélet kialakulása. Ford.: Illy József. Bp., 1989, Gondolat, 452+(4) p. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
20208.

18 000 HUF
48,78
56,25

Monostori Károly: Állatgyógyászat. Kézikönyv az állatok külső és belső betegségeinek felismeréséről és gyógyításáról. Bp.,(1896.),"Könyves Kálmán", X+340+XXV p. 2. ezer. Kiadói egészvászon-kötés, Leszik-kötés, kopott, foltos borítóval.
20209.

8 000 HUF

20210.

5 500 HUF
14,91
17,19

Thanhoffer Lajos: Előadások az anatómia köréből. Bp., 1896., K. M. Természettudományi Társulat, XII+4+427+5 p.+10 t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval.
20211.

6 000 HUF

Merian, Maria Sibylla: "Neues Néumenbuch." I-II. Bände. I. Band: Neues Blumenbuch. Allen Kunstverständigen Liebhabern zu Lust, Nutz und Dienst, mit Fleiß verfertiget zu finden bey Joh. Andrea Graffen, Mahlern in Nürnberg im Jahr 1680. II. Band: Helmut Deckert: "Maria Sibylla Merians "Neues Blumenbuch" (Nürnberg 1680.) Begleitext zur Faksimileusgabe nach dem Exemplar der Sächsischen Landesbibliothek zu Dresden. Leipzig,1966,Insel-Verlag, 6 p.+2-12 t.+12 t.+12 t.; 71+1 p. Erste Ausgabe. Fakszimile kiadás. Német nyelven. Színes metszetek reprodukcióival. Kiadói aranyozott félpergamen-kötések, kopott, sérült kiadói kartontokban, kopott borítókkal. egyébként jó állapotban.
20212.

6 000 HUF

20213.

6 000 HUF

A. W. Martin - Bertalan Csillik: The Szeged Anatomical Collection. 1991, A. W. Martin. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20214.

5 000 HUF
11

Bartók Imre et al.: Szemészeti tanulmányok. Bp., 1948, Gergely R. Könyvkereskedés (Otthon-ny.), 169+(3) p.+ 2 (kétoldalas) t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, javított gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány. (Ritka!)
20215.

3 200 HUF
8,67
10,00

20216.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF