Koch Sándor: Magyarország ásványai. Szerk.: Mezősi József. Bp., 1985., Akadémiai Kiadó, 562 p.+ 2 (kihajtható táblák) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, térképekkel illusztrált. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Ritka! + A. Y. Fersman Mineralogy Museum of the USSR Academy of Sciences, 25+3 p.
A. C. Gerlach: Handbuch der gerichtlichen Thierheilkunde. Berlin, 1862., Ausgust Hirschwald, 4+XVI+104 p. Német nyelven. Átkötött félbőr-kötésben, kopott borítóval, a lap alsó részén sérült lapokkal (985-1004 p.), ezek közül az utolsó 3 lapon szöveget is érintő sérülésekkel, kissé foltos lapokkal is, régi intézményi bélyegzésekkel.
A magyar orvosi nagyhét ülésszakainak jegyzőkönyvei, 6 kötet (egy duplummal). Bp., 1934-1941, Magyar Orvosok Tudományos Egyesületeinek Szövetsége. Kiadói papírkötés, változó állapotban (közte sérült, széteső is), intézményi bélyegzőkkel.
Bede Károly: A magyar nép dermatológiája. Bp., 1940, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XI+1+303+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
dr. Székely István: Ösztön és ész. Az állat és ember összehasonlító psychologiája I-II. (Egybekötve) Nagyvárad, 1897, Szent-László Nyomda. 366p; 446p. + hozzákötve: Szilvek Lajos, Dr.: Darwin állatpsychologiája. Elvek, tények, fejtegetések Bp., 1895. Athenaeum. 158 p. Korabeli kopottas, félvászonkötésben,
Dr. Okolicsányi-Kuthy Dezső: A gümőkor. A nagy nép-betegség természetének, jelentőségének és az ellene való védekezés módjainak részletes népszerű ösmertetése. Bp., 1908, Társadalmi Múzeum. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
cca 1937 Orvosi kolligátum számos témában, többek között az Orvosképzés mellékletei, beszédek leiratai, életrajzi és szakmai jellegű munkák. Számos szövegközi és külön oldalon lévő ábrával, képpel, táblázattal. Félvászon-kötésben.
Stäckel Pál: Bolyai Farkas és Bolyai János geometriai vizsgálatai. 1-2. köt. egybe kötbe Kiadta, életrajzzal és magyarázattal ellátta: - -. Ford.: Rados Ignác. I. köt.: A két Bólyai élete és művei. II. köt.: Szemelvények a két Bólyai műveiből. Bp., 1914, MTA, 1 t.+XII+288 p.; IV+ 295 p.+1 t. Korabeli félvászon kötésben .Geleji Sándor (1898-1967) mérnök egyetemi tanár, kétszeres Kossuth díjas, a Weiss Manfréd Művek főmérnöke névbejegyzésével.