Précis De Physique Générale 2 kötete: I. André Mercier: Introduction a la Physique et a la Mécanique. Neuchatel - Paris, 1945, Du Griffon - Dunod. + II. Paul A Mercier, André Mercier: La Chaleur. Neuchatel - Paris, 1947, Du Griffon - Dunod. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, sérülésekkel, intézményi bélyegzővel.
Bacskay Miklós Tivadar: Vegyészeti titkok. Kereskedők, iparosok és magánosok használatára. Összeáll.: - -. + Kereskedelmi vegyészet. Kereskedők, iparosok és magánosok használatára. Összeáll.: - -. Bp.,1900-, Bacskay Miklós Tivadar, 223 p.;2+9-178+205-223 p. Félvászon-kötések, kopott borítókkal, az egyik gerince javított, a másik gerince hiányos, laza fűzésekkel, a második könyv kijáró lapokkal, valamint hiányzó lapokkal.
Migula, D. W.: Meeresalgen u. Armleuchter-Gewächse. Handbücher für die praktische naturwissenschaftliche Arbeit Band XV. Stuttgart, 1922, Franckh'sche Verlagshandlung, 91 p.+ X t.+ (3) p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés.
Albert Einstein A speciális és általános relativitás elmélete + Válogatott tanulmányok (2 mű) Bp., 1965. Gondolat. Kiadói vászonkötésben papír védőborítóval
Charles Darwin: Az ember származása és a nemi kiválasztás I-II. kötet. Ford.: Dr. Entz Géza, Dr. Fülöp Zsigmond, Dr. Madzsar József. Bp.,1923, Athenaeum,398+2 p.;327 p.+ XXXVII t. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
Kohlrausch, F.: Praktische Physik. I-II. Verlag: Teubner, Leipzig 1950. 544p. 570p. Kiadói félvászon kötésben. Geleji Sándor (1898-1967) mérnök egyetemi tanár, kétszeres Kossuth díjas, a Weiss Manfréd Művek főmérnöke névbejegyzésével.
Fiedler, Wilhelm: Die arstellende Geometrie in Organischer Verbindung mit der Geometrie der Lage. 1. Teil: Die Methoden der Darstellenden und die Elemente der Projektivischen Geometrie. Leipzig, 1904, B. G. Teubner, XXIV+431+1 p.+2 t. Német nyelven. Korabeli kopott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.
6 db állatvilág témájú könyv és kiadvány: J. Benes - Z. Burian: Az ősidő állatai.; Jiri Felix: Kígyók.; David Attenborough: Utazás a múltba.; Gerald Durrell: A véznaujjú maki meg én. Madagaszkári mentőexpedíció.; Amit a kutyáról mindenkinek tudnia kell.... Egészség-könyvtár XXXI. köt.; Őshonos magyar állatok. Vegyes állapotban.