https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 84

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Than Károly: A kisérleti chemia elemei. I. köt.: Általános chemia és az elemi testek leírása. Számos fametszettel és egy színes táblával. Bp., 1897, szerzői kiadás (Franklin-ny.), XVII+(3)+879 p+ 1 (kromolitográfia) t. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott, sérült gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Telbisz György).
1
20267.

Than Károly: A kisérleti chemia elemei. I. köt.: Általános chemia és az elemi testek leírása. Számos fametszettel és egy színes táblával. Bp., 1897, szerzői kiadás (Franklin-ny.), XVII+(3)+879 p+ 1 (kromolitográfia) t. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott, sérült gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Telbisz György).

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára 4 kötete: Verebély Tibor: Sebészklinikai előadások III. köt.; Czirer László: A műtéti javalatok.; Belák Sándor (szerk.): Rheumatológia.; Zoltán Imre - Frankl Sándor: Nőgyógyászati műtéttan. Bp., (cca 1930)-1949, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban.
1
20269.

A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára 4 kötete: Verebély Tibor: Sebészklinikai előadások III. köt.; Czirer László: A műtéti javalatok.; Belák Sándor (szerk.): Rheumatológia.; Zoltán Imre - Frankl Sándor: Nőgyógyászati műtéttan. Bp., (cca 1930)-1949, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
 
Wüllner, [Adolf] Adolph: Die Lehre von der Strahlung. Lehrbuch der Experimentalphysik Band 4. Leipzig, 1899, B. G. Teubner, XII+1042+(6) p. Szövegközti illusztrációkkal. Német nyelven. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, sérült gerinccel, belül jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Koczkás Gyula).
1
20270.

Wüllner, [Adolf] Adolph: Die Lehre von der Strahlung. Lehrbuch der Experimentalphysik Band 4. Leipzig, 1899, B. G. Teubner, XII+1042+(6) p. Szövegközti illusztrációkkal. Német nyelven. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, sérült gerinccel, belül jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Koczkás Gyula).

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
7,59
EUR
,
8,75
USD
Number of bids:
0
 
Dr. Kovács György: A szívbetegségek és azok gyógyítása. Bp., [1939], Tolnai, 123+(5) p. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, jó állapotban. + Klemperer, [Georg] György: A klinikai diagnosztika alapvonalai. Ford.: Thein János. Korányi Sándor előszavával. Bp., 1919, Mai Henrik és Fia, 4 sztl. lev.+ 338 p. Hatodik, teljesen átdolgozott kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, viseltes borítóval, az elülső szennylap sérült, helyenként lapszéli foltokkal, Dr. Freyler Károly tulajdonosi bélyegzőivel.
1
20272.

Dr. Kovács György: A szívbetegségek és azok gyógyítása. Bp., [1939], Tolnai, 123+(5) p. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, jó állapotban. + Klemperer, [Georg] György: A klinikai diagnosztika alapvonalai. Ford.: Thein János. Korányi Sándor előszavával. Bp., 1919, Mai Henrik és Fia, 4 sztl. lev.+ 338 p. Hatodik, teljesen átdolgozott kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, viseltes borítóval, az elülső szennylap sérült, helyenként lapszéli foltokkal, Dr. Freyler Károly tulajdonosi bélyegzőivel.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
 
Bugár-Mészáros Károly:Az érbetegségek diagnostikája kór- és gyógytana. Kiadói papírkötésben, 269p. Felvágatlan.
1
20273.

Bugár-Mészáros Károly:Az érbetegségek diagnostikája kór- és gyógytana. Kiadói papírkötésben, 269p. Felvágatlan.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
 
Charles Darwin: Az ember származása és az ivari kiválás. II. köt. Ford.: Török Aurél és Entz Géza. Bp., 1884., K. M. Természettudományi Társulat, VII+5+436 p. Első magyar kiadás. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón címkenyomokkal, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel, bélyegzésekkel.
1
20274.

Charles Darwin: Az ember származása és az ivari kiválás. II. köt. Ford.: Török Aurél és Entz Géza. Bp., 1884., K. M. Természettudományi Társulat, VII+5+436 p. Első magyar kiadás. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón címkenyomokkal, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel, bélyegzésekkel.

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Number of bids:
0
 
Illustrirte Naturgeschichte des Pflanzenreiches. Für die unteren Classen der Mitttelschulen. Bearbeitet Dr. Alois Pokony. Prag, 1871, Friedrich Tempsky, 4+VII+1+231 p. Német nyelven. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, a szennylapokon és a táblák belsején ceruzás bejegyzésekkel, néhány illusztrációt kiszíneztek, néhány ceruzás bejelöléssel.
1
20275.

Illustrirte Naturgeschichte des Pflanzenreiches. Für die unteren Classen der Mitttelschulen. Bearbeitet Dr. Alois Pokony. Prag, 1871, Friedrich Tempsky, 4+VII+1+231 p. Német nyelven. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, a szennylapokon és a táblák belsején ceruzás bejegyzésekkel, néhány illusztrációt kiszíneztek, néhány ceruzás bejelöléssel.

 
Sold
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
1
 
Würzburg, Arthur: Medicinische Bibliographie und Anzeiger zum Centralblatt für die gesammte Medicin (Klinische Medicin, Chirurgie und Gynäkologie). Bearbeitet von - - . Vierter Jahrgang. Leipzig, 1886, Breitkopf & Härtel, XLVI+(2)+316 p. Német nyelven. Félvászon-kötésben, sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban. Dr. Tauffer Vilmos (1851-1934) szülész, nőgyógyász, egyetemi tanár bélyegzőivel.
1
20276.

Würzburg, Arthur: Medicinische Bibliographie und Anzeiger zum Centralblatt für die gesammte Medicin (Klinische Medicin, Chirurgie und Gynäkologie). Bearbeitet von - - . Vierter Jahrgang. Leipzig, 1886, Breitkopf & Härtel, XLVI+(2)+316 p. Német nyelven. Félvászon-kötésben, sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban. Dr. Tauffer Vilmos (1851-1934) szülész, nőgyógyász, egyetemi tanár bélyegzőivel.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
 
Venetianer Pál: Csillagórák a tudományban. A molekuláris biológia diadalútja a Nobel-díjak tükrében. A szerző, Venetianer Pál (1935-) biológus, biokémikus, kutatóprofesszor által DEDIKÁLT példány. Bp., 2003, Medicina, 319 p. Kiadói kartonált papírkötés.
1
20277.

Venetianer Pál: Csillagórák a tudományban. A molekuláris biológia diadalútja a Nobel-díjak tükrében. A szerző, Venetianer Pál (1935-) biológus, biokémikus, kutatóprofesszor által DEDIKÁLT példány. Bp., 2003, Medicina, 319 p. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Number of bids:
0
 
Ratkóczy Nándor: A lymphogranulomatosis kór- és gyógytana. A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára CLV. köt. Bp., 1938, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 131+(1) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a címlapon Borbényi Olivér (1936-2009) orvos, fül-orr-gégész névbejegyzésével.
1
20278.

Ratkóczy Nándor: A lymphogranulomatosis kór- és gyógytana. A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára CLV. köt. Bp., 1938, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 131+(1) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a címlapon Borbényi Olivér (1936-2009) orvos, fül-orr-gégész névbejegyzésével.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
5
 
Koelsch, Adolf: Würger im Pflanzenreich. Stuttgart, 1912, Kosmos, Gesellschaft der Naturfreunde, 103+(9) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Egészvászon-kötésben, jó állapotban.
1
20279.

Koelsch, Adolf: Würger im Pflanzenreich. Stuttgart, 1912, Kosmos, Gesellschaft der Naturfreunde, 103+(9) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Egészvászon-kötésben, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
 
Neumann Szigfrid: A női betegségek gyógyítása. Therapia,a gyógyító tudományok könyvtára IX. köt. Bp., 1905, Singer és Wolfner, VIII+395+20 (hirdetések) p. Szövegközti illusztrációkkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Leszik-kötés, szép állapotban
1
20280.

Neumann Szigfrid: A női betegségek gyógyítása. Therapia,a gyógyító tudományok könyvtára IX. köt. Bp., 1905, Singer és Wolfner, VIII+395+20 (hirdetések) p. Szövegközti illusztrációkkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Leszik-kötés, szép állapotban

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment