Than Károly: A kisérleti chemia elemei. I. köt.: Általános chemia és az elemi testek leírása. Számos fametszettel és egy színes táblával. Bp., 1897, szerzői kiadás (Franklin-ny.), XVII+(3)+879 p+ 1 (kromolitográfia) t. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott, sérült gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Telbisz György).
A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára 4 kötete: Verebély Tibor: Sebészklinikai előadások III. köt.; Czirer László: A műtéti javalatok.; Belák Sándor (szerk.): Rheumatológia.; Zoltán Imre - Frankl Sándor: Nőgyógyászati műtéttan. Bp., (cca 1930)-1949, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban.
Wüllner, [Adolf] Adolph: Die Lehre von der Strahlung. Lehrbuch der Experimentalphysik Band 4. Leipzig, 1899, B. G. Teubner, XII+1042+(6) p. Szövegközti illusztrációkkal. Német nyelven. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, sérült gerinccel, belül jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Koczkás Gyula).
Dr. Kovács György: A szívbetegségek és azok gyógyítása. Bp., [1939], Tolnai, 123+(5) p. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, jó állapotban. + Klemperer, [Georg] György: A klinikai diagnosztika alapvonalai. Ford.: Thein János. Korányi Sándor előszavával. Bp., 1919, Mai Henrik és Fia, 4 sztl. lev.+ 338 p. Hatodik, teljesen átdolgozott kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, viseltes borítóval, az elülső szennylap sérült, helyenként lapszéli foltokkal, Dr. Freyler Károly tulajdonosi bélyegzőivel.
Charles Darwin: Az ember származása és az ivari kiválás. II. köt. Ford.: Török Aurél és Entz Géza. Bp., 1884., K. M. Természettudományi Társulat, VII+5+436 p. Első magyar kiadás. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón címkenyomokkal, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel, bélyegzésekkel.
Illustrirte Naturgeschichte des Pflanzenreiches. Für die unteren Classen der Mitttelschulen. Bearbeitet Dr. Alois Pokony. Prag, 1871, Friedrich Tempsky, 4+VII+1+231 p. Német nyelven. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, a szennylapokon és a táblák belsején ceruzás bejegyzésekkel, néhány illusztrációt kiszíneztek, néhány ceruzás bejelöléssel.
Würzburg, Arthur: Medicinische Bibliographie und Anzeiger zum Centralblatt für die gesammte Medicin (Klinische Medicin, Chirurgie und Gynäkologie). Bearbeitet von - - . Vierter Jahrgang. Leipzig, 1886, Breitkopf & Härtel, XLVI+(2)+316 p. Német nyelven. Félvászon-kötésben, sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban. Dr. Tauffer Vilmos (1851-1934) szülész, nőgyógyász, egyetemi tanár bélyegzőivel.
Venetianer Pál: Csillagórák a tudományban. A molekuláris biológia diadalútja a Nobel-díjak tükrében. A szerző, Venetianer Pál (1935-) biológus, biokémikus, kutatóprofesszor által DEDIKÁLT példány. Bp., 2003, Medicina, 319 p. Kiadói kartonált papírkötés.
Ratkóczy Nándor: A lymphogranulomatosis kór- és gyógytana. A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára CLV. köt. Bp., 1938, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 131+(1) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a címlapon Borbényi Olivér (1936-2009) orvos, fül-orr-gégész névbejegyzésével.
Koelsch, Adolf: Würger im Pflanzenreich. Stuttgart, 1912, Kosmos, Gesellschaft der Naturfreunde, 103+(9) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Neumann Szigfrid: A női betegségek gyógyítása. Therapia,a gyógyító tudományok könyvtára IX. köt. Bp., 1905, Singer és Wolfner, VIII+395+20 (hirdetések) p. Szövegközti illusztrációkkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Leszik-kötés, szép állapotban