Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 255

Nemzeti dicsőségünk. Fényes korszakok a magyar nemzet történelméből. Szerk.: Hock János. Kiadta: Herzig Miksa. Szalon kiadás. [Bp., 1900]., Nemzeti Dicsőségünk Kiadó Vállalata, (Révai és Salamon-ny.), 1 (fénymetszetű díszcímlap) t.+VIII+296+4 p.+50 (fénymetszetű műlapok, a táblák előtt feliratozott hártyapapírral) t.   Benczúr Gyula, Bihari Sándor, Dudits Andor, Grünwald Béla, Gyárfás Jenő, Holló Barnabás, Koroknyai Ottó, Kovács Mihály, Körösfői-Kriesch Aladár, Lietzenmayer Sándor, Ligeti Antal, Lotz Károly, Madarász Viktor, Matejkó János, Molnár József, Munkácsy Mihály, Orlay Soma, Pálya Celesztin, Pataky László, Székely Bertalan, Than Mór, Tornay Gyula, Vágó Pál, Wagner Sándor, Weber Ferencz és Zichy Mihály festőművészek egészoldalas, heliogravűr festményeivel illusztrált.  Hock János szerkesztő előszavával. Benedek Elek, Fekete József, Marczali Henrik, Jókai Mór, Vaszary Kolos, Csuday Jenő, Váradi Antal, Hock János, Seress Imre, Varga Ottó, Kabos Ede, Dedek C. Lajos, Rózsa Miklós, Molnár Ferenc, Ábrányi Emil, Ignotus, Ambrus Zoltán, Herczeg Ferenc, Inczédy László, Palágyi Lajos, Divald Kornél, Heltai Jenő, Fraknói Vilmos, Mikszáth Kálmán, Lipcsey Ádám, Balogh Pál, Bársony István, Acsády Ignác, Gárdonyi Géza, Sebők Zsigmond, Kacziány Géza, Czobor Béla, Jakab Ödön, Széchy Károly, Molnár Géza, Lovik Károly, Bródy Sándor, Kenedi Géza, Szomaházi István, Rákosi Jenő, Makai Emil, Gracza György, Bartha Miklós, Rákosi Viktor, Ifj. Ábrányi Kornél, Andrássy Gyula írásaival.   Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon díszkötésben, a borítón allegorikus nőalakok által tartott koronával és nemzeti középcímerrel, és a borítón Hunyadi Mátyást emberei körében ábrázoló selyemképpel, festett, piros lapélekkel, Gottermayer-kötés, díszes előzéklapokkal. a borítón kis kopásnyomokkal, két hártyapapír szélén kis szakadásokkal, de egyébként jó állapotban.
19350.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
21
Beck [Vilma], baroness von  Personal Adventures During the Late War of Independence In Hungary. By the Baroness von Beck.  Lindon, 1851. Richard Bentley (Printed by Schulze and Co.) 1 t. (acélmetszetű címkép Kossuth Lajosról) + XIV + 477 + [1] p.  Beck Vilma (1810-1851), a magyar, és nem mellékesen egyszersmind az osztrák kormány szolgálatában álló ügynök bő fantáziával megírt emlékiratai a magyar szabadságharcról. A magyar katonai adminisztrációban Racidula néven ismert ügynök Világos után Angliába távozott, és ott felismerte a bukott szabadságharc ügye iránti angol szimpátia nyomán kínálkozó publikálási lehetőséget, és papírra vetette emlékiratait. Az önmagát a kormányzó személyes ismerősének kiadó kalandornő csakhamar kiadót is talált kötetéhez, a kötet angol nyelven első ízben 1850 októberében jelent meg. Az emlékirat lapjain egy, a magyar katonai vezetés legfelsőbb köreibe bejáratos elbeszélő nyilatkozik meg, aki a szabadságharc kulcseseményeinek valahogyan mindenképpen szemtanúja lesz, és az olvasói elvárásoknak megfelelően Kossuth iránti rokonszenve és Görgey, valamint Ausztria elleni megvetése magas fokon lángol. Az emlékirat egy évvel később ismét megjelent (példányunk az 1851. évi kiadásból származik), majd megjelent francia és német nyelvű fordítása is. A korabeli angol sajtó a kiadás éveiben értetlenségének adott hangot, hogy a londoni emigráns magyarság miért zárkózik el az emlékirat kommentálásától - az évekkel később Angliába érkező Kossuthot faggatták is az emlékiratról. Kossuth nem emlékezett Racidula ügynökkel való személyes találkozókra, arra pedig különösen nem, hogy Racidula ügynököt személyes bátorsága elismeréseképpen bárónői rangra emelte volna. Kötetünk a jó érzékkel kiszimatolt piaci rés, egyúttal a politikai fantázia emlékezetes példája. A mű magyar fordítása kivonatosan csak 1901-ben jelent meg, megjelenése után pedig hosszú tanulmány elemezte az egykori kalandornő pályaművét, annak polemikus sajtóvisszhangjával együtt (Budapesti Szemle 1901, 373-397). A címképen és néhány levélen felül halvány foltosság.  Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói vászonkötésben (Remnant and Edmonds, London). Körülvágatlan, jó példány.
19351.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
15
Decsy Sámuel: Osmanografia, az az: a Török Birodalom Természeti, erköltsi, egy-házi, polgári, s hadi állapottyának, és a Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásinak summás leirása. Második rész. Bétsben, 1788, Kurtzbeck Jósef, 442+(23) p. Modern aranyozott vászonkötésben, restaurált lapokkal, foltos lapokkal
19352.

Decsy Sámuel: Osmanografia, az az: a' Török Birodalom' Természeti, erköltsi, egy-házi, polgári, 's hadi állapottyának, és a' Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásinak summás leirása. Második rész. Bétsben, 1788, Kurtzbeck Jósef, 442+(23) p. Modern aranyozott vászonkötésben, restaurált lapokkal, foltos lapokkal

Rufpreis:
14 000 HUF
37,84
41,18
Horváth Mihály:  A magyarok története. Első-második szakasz. [Egybekötve.]  Pápán, 1842-1843. A ref. főiskola betűivel. VII + [1) + 175 + [1] p.; VIII + [2] + 391 + [1] p. Első kiadás.  Horváth Mihály (1809-1872) történész, római katolikus címzetes püspök, a XIX. századi nemzeti szabadelvű történetírás kiemelkedő alakjának első magyar történelmi monográfiája 1842-1846 között négy szakaszban (kötetben) jelent meg, ebből az első két szakasz a 894-1526 közötti időszak politikai eseménytörténetével foglalkozik, a harmadik és negyedik szakasz 1792-ig kíséri végig a magyarság történetét. A levéltári kutatásokon alapuló alapos munka a klasszikus magyar történetírás meghatározó jelentőségű műve. Az első címoldalon és az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi szárazbélyegzés, illetve tulajdonosi bélyegzés.  Díszesen aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
19353.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
[Christian Frederik Wadskiaer (1713-1779)] Christianus Friedericus Wadskiaer: De principibus doctis Norvegis. Disputat - - -, repsondentibus praestantissimis et lectissimis laureae primae philosophicae candidatis. Hafniae, 1774, N. C. Höpffneri, 8+88 p. Latin nyelven. Papírkötés, a hátsó borító alsó sarkán hiánnyal.
19354.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Szilágyi János: A dáciai erődrendszer helyőrségei és katonai téglabélyegei. Dissertationes Pannonicae Ser. II. No. 21. Bp., 1946, Pázmány Péter Tudományegyetem Érem- és Régiségtani Intézete, 91 p.+XX t. Kiadói papírkötés, hiányos, javított borítóval, de belül jó állapotban. Felvágatlan példány!
19355.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,86
16,18
Wertheimer Ede, monori: Gróf Andrássy Gyula élete és kora. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából kiadatlan források alapján írta - - . I. és III. köt. [3 kötetben teljes, a II. hiányzik]. I.: Külügyminiszteri kineveztetéséig. III.: Andrássy életének utolsó évei és jellemzése. Bp., 1910-1913, MTA, 1 (címkép) t.+ XXIII+(1)+782+(2) p.; XV+(1)+469+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben, túlnyomórészt jó állapotban.
19356.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
26,47
Az 1861-ik évi magyar országgyűlés. I-II. köt. Pest, 1861, Osterlamm Károly, 1 sztl. lev.+ II+479+(1) p.; 2 sztl. lev.+ 479+(1) p. Korabeli, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, kissé dohos.
19357.

Rufpreis:
8 000 HUF
19358.

Rufpreis:
8 000 HUF
Delbrück, Hans: Schulthess Europäischer Geschichtskalender. Neue Folge. Neunter Jahrgang 1893. (Der ganzen Reihe XXXIV. Band.) Herausgegeben von - - . München, 1894, C. H. Becksche Verlagsbuchhandlung, X+400 p. Német nyelven. Átkötött félbőr-kötésben, kissé sérült, kopott gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel, a 170. oldaltól kezdve néhány helyen szövegkiemelős jelölésekkel.
19359.

Rufpreis:
7 500 HUF
20,27
22,06
19360.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
19361.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF