Tétel

Rufpreis:

12 000 HUF
32,43 EUR, 35,29 USD

Beschreibung:

Horváth Mihály: A magyarok története. Első-második szakasz. [Egybekötve.] Pápán, 1842-1843. A ref. főiskola betűivel. VII + [1) + 175 + [1] p.; VIII + [2] + 391 + [1] p. Első kiadás. Horváth Mihály (1809-1872) történész, római katolikus címzetes püspök, a XIX. századi nemzeti szabadelvű történetírás kiemelkedő alakjának első magyar történelmi monográfiája 1842-1846 között négy szakaszban (kötetben) jelent meg, ebből az első két szakasz a 894-1526 közötti időszak politikai eseménytörténetével foglalkozik, a harmadik és negyedik szakasz 1792-ig kíséri végig a magyarság történetét. A levéltári kutatásokon alapuló alapos munka a klasszikus magyar történetírás meghatározó jelentőségű műve. Az első címoldalon és az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi szárazbélyegzés, illetve tulajdonosi bélyegzés. Díszesen aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk