Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 255

19386.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
19387.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00
19388.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
9,41
19389.

Rufpreis:
8 000 HUF
Refrew, Colin - Bahn, Paul: Régészet. Elmélet, módszer, gyakorlat. Bp., 1999, Osiris. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19390.

Rufpreis:
4 000 HUF
19391.

Rufpreis:
6 000 HUF
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi Kölcsey-Egyesület megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp., 1892, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+426 (helyesen 246)+2 p.+7 (hasonmás)+1 t. Harmadik, bővített kiadás. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötésben, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
19392.

Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp., 1892, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+426 (helyesen 246)+2 p.+7 (hasonmás)+1 t. Harmadik, bővített kiadás. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötésben, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.

Rufpreis:
6 000 HUF
Magyar Művelődéstörténet. Szerk.: Domanovszky Sándor et al. IV. köt.: Barokk és felvilágosodás. Bp., [1939], Magyar Történelmi Társulat. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képanyaggal, mellékletekkel. Korabeli félbőr-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kissé foltos lappal, régi intézményi bélyegzővel.
19393.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Bertha Sándor: Országgyűlési tárcza 1830-ról. Pest, 1843, Trattner-Károlyi-ny., VIII+298 p. Átkötött papírkötésben, ázott.
19394.

Rufpreis:
5 000 HUF
19395.

Rufpreis:
6 000 HUF
Orbók Attila: Az igazság az örmények forradalmi mozgalmáról. A császári ottomán kormánynak az örmények államellenes mozgalmáról beszerzett eredeti hivatalos adatai nyomán: - -. Bp., 1916, Szófia. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
19396.

Rufpreis:
6 000 HUF
Bendefy László:  A magyarság kaukázusi őshazája. Gyeretyán országa.  Budapest, 1942. Cserépfalvi (Anitiqua nyomdai és irodalmi rt.) 1 t. (kihajtható címkép Magyar városáról) + 509 + [3] p. + 20 t. (kétoldalas táblák, I-XL-ig számozva). Egyetlen kiadás.  Bendefy László (1904-1977) földmérő, geológus, technikatörténész a folyószabályozások témakörében közzétett publikációi után tett római tanulmányútja során a Vatikán könyvtárában a magyarság őstörténetére vonatkozóan új adatokra bukkant, melyet az 1940-es évek során több kötetben tett közzé. Bendefy feltételezése szerint a magyarság egy része a szétválás után - hozzávetőlegesen az V. századtól - kummagyar néven a Kaukázus északi előterében élt, és arab utazók éppúgy írtak róluk, mint pápai diplomaták. ,,A magyarság őshazája - Gyeretyán országa című munkájában a kaukázusi kummagyarság történetét, életmódját, vallását, kereskedelmét, Magyarnak nevezett fővárosát, majd a kummagyarok országának XIV. században bekövetkező pusztulását foglalja össze, egykori beszámolókra támaszkodva, oldalszámozáson belül számos szövegközti térképpel és rajzzal illusztrálva.  [A magyarság őstörténeti kútfői, I. kötet.]  Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19397.

Bendefy László: A magyarság kaukázusi őshazája. Gyeretyán országa. Budapest, 1942. Cserépfalvi (Anitiqua nyomdai és irodalmi rt.) 1 t. (kihajtható címkép Magyar városáról) + 509 + [3] p. + 20 t. (kétoldalas táblák, I-XL-ig számozva). Egyetlen kiadás. Bendefy László (1904-1977) földmérő, geológus, technikatörténész a folyószabályozások témakörében közzétett publikációi után tett római tanulmányútja során a Vatikán könyvtárában a magyarság őstörténetére vonatkozóan új adatokra bukkant, melyet az 1940-es évek során több kötetben tett közzé. Bendefy feltételezése szerint a magyarság egy része a szétválás után - hozzávetőlegesen az V. századtól - kummagyar néven a Kaukázus északi előterében élt, és arab utazók éppúgy írtak róluk, mint pápai diplomaták. ,,A magyarság őshazája - Gyeretyán országa" című munkájában a kaukázusi kummagyarság történetét, életmódját, vallását, kereskedelmét, Magyarnak nevezett fővárosát, majd a kummagyarok országának XIV. században bekövetkező pusztulását foglalja össze, egykori beszámolókra támaszkodva, oldalszámozáson belül számos szövegközti térképpel és rajzzal illusztrálva. [A magyarság őstörténeti kútfői, I. kötet.] Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF