Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 255

Ney Klára-Mária: Ney Ferenc élete és munkássága (1814-1889) 120p. [Bp. 1945.] May János ny. Kiadói papírkötésben
19422.

Rufpreis:
2 400 HUF
19423.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Széchenyi István:  Gróf Széchenyi István intelmei fiához, Bélához. Fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Váradi József.  Budapest, (1942). Studium (Minerva Rt., Kolozsvár). 72 p.  A döblingi időszakban keletkezett morális iránymutatás általános elveket ajánl az élet vezetésére. A döblingi hagyatékból előkerült, német nyelven fogalmazott Széchenyi-írás első magyar kiadása 1923-ban került sajtó alá, 1925-ben pedig a vallás- és közoktatásügyi minisztérium rendeletben sorolta a középiskolák számára ajánlott olvasmányok közé.  (Széchenyi zsebkönyvtár, 2-3. szám.)  Szentkirályi 166. o.  Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19424.

Rufpreis:
3 000 HUF
Lengyel Géza: Annyi baj legyen... (Nicsevo.) Hadifogoly riport regény. Budapest, 1931. ,,Fortuna Kő-, Könyvnyomdai Műintézet és Üzleti Könyvek Gyára Rt. 238 p. Egyetlen kiadás. Lengyel Géza műve az első világháborús szibériai hadifogoly-történetek számát gyarapítja, a téma számos fordulatát: a nélkülözést, a műkedvelői színielőadásokat, a cári és bolsevik fogolytartás különbségeit, az állandósult hatalomváltások közepette való élést, valamint a kalandos hazatérést egyaránt felvonultatja; a feltehetően számos fiktív részlettel bíró történet a szokásos toposzokon kívül a szibériai nők könnyű erkölcseit és a megélhetéshez szükséges trükkök komikus részleteit is részletezi. Aranyozott kiadói vászonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19425.

Lengyel Géza: Annyi baj legyen... (Nicsevo.) Hadifogoly riport regény. Budapest, 1931. ,,Fortuna" Kő-, Könyvnyomdai Műintézet és Üzleti Könyvek Gyára Rt. 238 p. Egyetlen kiadás. Lengyel Géza műve az első világháborús szibériai hadifogoly-történetek számát gyarapítja, a téma számos fordulatát: a nélkülözést, a műkedvelői színielőadásokat, a cári és bolsevik fogolytartás különbségeit, az állandósult hatalomváltások közepette való élést, valamint a kalandos hazatérést egyaránt felvonultatja; a feltehetően számos fiktív részlettel bíró történet a szokásos toposzokon kívül a szibériai nők könnyű erkölcseit és a megélhetéshez szükséges trükkök komikus részleteit is részletezi. Aranyozott kiadói vászonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Rufpreis:
3 000 HUF
Dr. Timon Ákos: A Szent Korona elmélete. Bp., 2000, Magánkiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19426.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
Erdély szabadságharca. 1848-49 a hivatalos iratok, levelek és hírlapok tükrében. (Bevezető: Bözödi György, előszó: Balogh Edgár). Kolozsvár, 1945. Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület (Minerva ny.) 1 t. (címképen Kossuth portréja) + 95 + [1] p. + 3 t. (kétoldalas). A második világháború végén ismét Romániához került Erdélyben elsőként megjelent történeti munka Erdély 1848-1849-es történetéről, egykori levelek és hivatalos iratok alapján. A munka magyar és székely, szász, román szerzőségű, többségében a forradalomhoz és nem a Habsburg-házhoz leveleket, iratokat egyaránt közread, és nem tagadja a románok által végrehajtott magyarellenes vérengzéseket: ezeket elítéli, egyszersmind tudtul adja, hogy az 1848-as jobbágyfelszabadítás nem az ausztriai Ház, hanem a magyar országgyűlés rendelkezése volt - ez utóbbi tehát egyáltalán nem volt közismert az erdélyi románság körében. Fűzve, enyhén gyűrött, kiadói borítóban. Jó példány.
19427.

Rufpreis:
3 000 HUF
A magyar öntudat kistükre. Harmadik kiadás. Budapest, 1941. A Felsőkereskedelmi Iskolai Tanárok Nemzeti Szövetsége (Kir. Magy. Egyetemi Nyomda). 175 + [1] p. Az utolsó levélen és a belső borítón apró tintafolt. A magyarságtudományi áttekintés után a téma bibliográfiája. A munka első kiadása 1935-ben jelent meg, a hungarológiai mű első két kiadása szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján. Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
19428.

Rufpreis:
3 000 HUF
19429.

Rufpreis:
1 800 HUF
Deák Ágnes: Zsandáros és policzájos idők. Államrendőrség Magyarországon, 1849-1867. Bp., 2015, Osiris. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19430.

Deák Ágnes: "Zsandáros és policzájos idők". Államrendőrség Magyarországon, 1849-1867. Bp., 2015, Osiris. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.

Rufpreis:
2 000 HUF
Halász Imre: Egy letűnt nemzedék. Emlékezések a magyar állam kialakulásának ujabb korszakából. Bp., 1911, Nyugat. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, a könyv sarkain kis sérülésekkel. Névbejegyzésekkel (Orbók Miklós, Orbók Attila (Orbók Attila (1887-1964) író, újságíró, forgatókönyvíró?)
19431.

Rufpreis:
3 000 HUF
Szekfű Gyula: Rövid magyar történet 1606-1939. Sajtó alá rend. és szerk.: Soós István és Pótó János. Millenniumi magyar történelem - Historikusok. Bp., 2002, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
19432.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Hitler, Adolf: Mein Kampf. H.n., Stokker. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19433.

Rufpreis:
3 000 HUF
15

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF