Tétel

Rufpreis:

30 000 HUF

21

Beschreibung:

Nemzeti dicsőségünk. Fényes korszakok a magyar nemzet történelméből. Szerk.: Hock János. Kiadta: Herzig Miksa. Szalon kiadás. [Bp., 1900]., Nemzeti Dicsőségünk Kiadó Vállalata, (Révai és Salamon-ny.), 1 (fénymetszetű díszcímlap) t.+VIII+296+4 p.+50 (fénymetszetű műlapok, a táblák előtt feliratozott hártyapapírral) t. Benczúr Gyula, Bihari Sándor, Dudits Andor, Grünwald Béla, Gyárfás Jenő, Holló Barnabás, Koroknyai Ottó, Kovács Mihály, Körösfői-Kriesch Aladár, Lietzenmayer Sándor, Ligeti Antal, Lotz Károly, Madarász Viktor, Matejkó János, Molnár József, Munkácsy Mihály, Orlay Soma, Pálya Celesztin, Pataky László, Székely Bertalan, Than Mór, Tornay Gyula, Vágó Pál, Wagner Sándor, Weber Ferencz és Zichy Mihály festőművészek egészoldalas, heliogravűr festményeivel illusztrált. Hock János szerkesztő előszavával. Benedek Elek, Fekete József, Marczali Henrik, Jókai Mór, Vaszary Kolos, Csuday Jenő, Váradi Antal, Hock János, Seress Imre, Varga Ottó, Kabos Ede, Dedek C. Lajos, Rózsa Miklós, Molnár Ferenc, Ábrányi Emil, Ignotus, Ambrus Zoltán, Herczeg Ferenc, Inczédy László, Palágyi Lajos, Divald Kornél, Heltai Jenő, Fraknói Vilmos, Mikszáth Kálmán, Lipcsey Ádám, Balogh Pál, Bársony István, Acsády Ignác, Gárdonyi Géza, Sebők Zsigmond, Kacziány Géza, Czobor Béla, Jakab Ödön, Széchy Károly, Molnár Géza, Lovik Károly, Bródy Sándor, Kenedi Géza, Szomaházi István, Rákosi Jenő, Makai Emil, Gracza György, Bartha Miklós, Rákosi Viktor, Ifj. Ábrányi Kornél, Andrássy Gyula írásaival. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon díszkötésben, a borítón allegorikus nőalakok által tartott koronával és nemzeti középcímerrel, és a borítón Hunyadi Mátyást emberei körében ábrázoló selyemképpel, festett, piros lapélekkel, Gottermayer-kötés, díszes előzéklapokkal. a borítón kis kopásnyomokkal, két hártyapapír szélén kis szakadásokkal, de egyébként jó állapotban.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras