Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 128

Goudsblom, Joohan: Sociology in the Balance. Oxford, 1977, Basil Blackwell. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24053.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Predrag Matvejevic: A Földközi-tenger. Tájak, népek, kultúrák. Mediterrán breviárium. Claudio Magris bevezetőjével. Ford.: Vujicsics Marietta és Misley Pál. Bp., 2006, Corvina, 203+1 p. Kiadói papírkötés.
24054.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Mátéfy Györkné - Schumayer Izolda (összeáll.): Bibliográfia a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskola oktatóinak és kutatóinak munkásságából (1975-1981). Bp., 1983. Készült 500 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24055.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Escher Judit (összeáll.): Bibliográfia a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskola oktatóinak és kutatóinak munkásságából (1982-1986). Bp., 1988. Készült 500 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24056.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Holub M. és Köpesdy S.: Magyar-latin kézi-szótár a középiskola számára. Szerk.: - - és - -. Bp., 1895, Lauffer Vilmos, 4+623 p. 3. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, borítóval, sérült gerinccel, laza, kissé sérült fűzéssel.
24057.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Az öngyilkosságok alakulása és jellemzői. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1985. Papírkötésben, jó állapotban.
24058.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Lévay István - Vida Aladár: Görög-magyar szótár. Főgymnáziumok használatára. Hozzákötve: Magyar-görög szótár. Főgymnáziumok használatára. Bp., 1902, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 4+240;+2+188 p. 3. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült, szétvált kötéssel, kijáró lapokkal.
24059.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Kúnos Ignác: Török nyelvkönyv. II. rész: Beszélgetések, kereskedelem, ipar, török írás. Bp., 1916, Athenaeum. Átkötött félvászon-kötésben, viseltes borítóval, intézményi bélyegzővel.
24060.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
24061.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
9 500 HUF
25,75
29,69
Minimales Gebot:
9 500 HUF
9 500 11 000 13 000
Schopenhauer, Arthur:  Die Welt als Wille und Vorstellung. Band I-II. [Teljes mű, egybekötve.] [Lipcse] Leipzig, 1905. Insel-Verlag (Druck von Poeschel & Trepte). 1462 + [2] p. + 2 t. (kihajtható). Kötetünk a német filozófiai írók munkáit bibliofil kiállításban közreadó ?Grossherzog Wilhelm Ernst Ausgabe?-sorozatban jelent meg. Tételünk Arthur Schopenhauer (1788-1860) 1819-ben kiadott művének, az életmű fő művének bibliofil kiadása. A nyugati filozófiai hagyományt a buddhista filozófiával először ötvöző, rendszerezett filozófiai munka a Kant utáni ismeretelmélet, ontológia, esztétika és etika területein radikális újdonságokkal szolgált; befolyása főként a szerző halála után, a XIX. század második felétől növekedett meg. Bibliofil kötetünk kalligrafikus belső címlapjait Eric Gill grafikusművész rajzolta. Kolofon: ?Diese Ausgabe wurde herausgegeben im Auftrage von Alfred Walter Heymel. Harry Graf-Kessler und Emery Walker leiteten den Druck, des besorgt wurde von Poeschel & Trepte in Leipzig. Eric Gill zeichnete die Titel?. A teljes munka magyarul jelentős késéssel, 1991-ben jelent meg, ?A világ mint akarat és képzet? címmel. Aranyozott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
24062.

Schopenhauer, Arthur: Die Welt als Wille und Vorstellung. Band I-II. [Teljes mű, egybekötve.]
[Lipcse] Leipzig, 1905. Insel-Verlag (Druck von Poeschel & Trepte). 1462 + [2] p. + 2 t. (kihajtható).
Kötetünk a német filozófiai írók munkáit bibliofil kiállításban közreadó ?Grossherzog Wilhelm Ernst Ausgabe?-sorozatban jelent meg. Tételünk Arthur Schopenhauer (1788-1860) 1819-ben kiadott művének, az életmű fő művének bibliofil kiadása. A nyugati filozófiai hagyományt a buddhista filozófiával először ötvöző, rendszerezett filozófiai munka a Kant utáni ismeretelmélet, ontológia, esztétika és etika területein radikális újdonságokkal szolgált; befolyása főként a szerző halála után, a XIX. század második felétől növekedett meg. Bibliofil kötetünk kalligrafikus belső címlapjait Eric Gill grafikusművész rajzolta.
Kolofon: ?Diese Ausgabe wurde herausgegeben im Auftrage von Alfred Walter Heymel. Harry Graf-Kessler und Emery Walker leiteten den Druck, des besorgt wurde von Poeschel & Trepte in Leipzig. Eric Gill zeichnete die Titel?.
A teljes munka magyarul jelentős késéssel, 1991-ben jelent meg, ?A világ mint akarat és képzet? címmel.
Aranyozott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Ziegler, Leopold:  Das Wesen der Kultur. [Lipcse] Leipzig, 1903. Eugen Diederichs Verlag. [6] + 190 + [2] p. Első kiadás. Leopold Ziegler (1881-1958) német filozófus korai, heidelbergi egyetemi évei alatt írt dolgozata a kultúra válságba jutása mögött munkáló mélyebb folyamatokat elemzi. A képzőművész körökben forgolódó szerző kötetét személyes jó barátja, Emil Rudolf Weiss grafikus tervezte, szecessziós könyvdíszeit is ő rajzolta. Kötetünk a lipcsei bibliofil kiadónál, az Eugen Diederichs Verlagnál jelent meg. A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés. Aranyozott kiadói félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen barna címkén, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
24063.

Ziegler, Leopold: Das Wesen der Kultur.
[Lipcse] Leipzig, 1903. Eugen Diederichs Verlag. [6] + 190 + [2] p. Első kiadás.
Leopold Ziegler (1881-1958) német filozófus korai, heidelbergi egyetemi évei alatt írt dolgozata a kultúra válságba jutása mögött munkáló mélyebb folyamatokat elemzi. A képzőművész körökben forgolódó szerző kötetét személyes jó barátja, Emil Rudolf Weiss grafikus tervezte, szecessziós könyvdíszeit is ő rajzolta. Kötetünk a lipcsei bibliofil kiadónál, az Eugen Diederichs Verlagnál jelent meg.
A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés.
Aranyozott kiadói félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen barna címkén, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Budavári Ágota: Sportpszichológia. Bp., 2007, Medicina. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24064.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF