Klages, Ludwig: Von Wesen des Bewusstseins. Aus einer Lebeswissenschaftlichen Vorlesung. [Lipcse] Leipzig, 1926. Johann Ambrosius Barth (Druck von C. Grumbach). VIII + 93 + [3] p. Ludwig Klages (1872-1956) német filozófus, pszichológus és grafológus. Rövid filozófiai dolgozata a tudat természetéről vizsgálódik. A munka első kiadása 1921-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Feliratozott kiadói vászonkötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
Merkel-Egle-Henkes-Ostheim-Petring: Die Reformfähigkeit der Sozialdemokrati. Herausforderungen und Bilanz der Regierungspolitik in Westeuropa. Berlin, 2006, VS Verlag Sozialwissenscahften. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Kollányi Ferenc (szerk.): Magyar Könyvszemle. A Magyar Nemzeti Múzeum Könyvtárának közlönye. + Tartalomjegyzék. Bp., 1902, MNM Könyvtára. Papírkötésben, kopottas állapotban.
Ballagi Mór: Uj teljes német és magyar szótár. Német-magyar rész. + Uj teljes magyar és német szótár. Magyar-német rész. Bp., [1881]-1890, Franklin-Társulat, VII+[1]+1099+[1] p.; IX+[3]+1089+[3] p. Félbőr-kötésben, az egyik kötet kopott gerinccel.
Janet, Paul: A politikai tudomány története az erkölcstanhoz való viszonyában. I-III. köt. Ford.: Lőrincz Béla, Angyal Dávid. Bp., 1891-1892, MTA, VI+[2]+608 p.; [4]+543+[1] p.; [4]+567+[1] p. Első magyar kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a II. kötet erősebben ázott borítóval, helyenként foltos lapokkal.
Veress Ignác (szerk.): Latin kézi szótár. I-II. köt. [Egy kötetben.] I. Latin-magyar rész. II. Magyar-latin rész. Bp., [1887]-1888, Lampel R., V+[1]+301+[3] p.; [4]+283+[1] p. Második, javított kiadás. Egészvászon-kötésben, kissé viseltes állapotban, sérült gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel, az első 3 lap kijár.
4 db - Eribon, Didier: Gesellschaft als Urteil. + Jones, Steven G.: CyberSociety. + The Future of 100 Perspectives Political Science. + Dahl, Robert A.: Dilemmas of Pluralist Democracy. Kiadói papírkötés, jó állapotban.