Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 128

Immanuel Kant: Az ítélőerő kritikája. Ford.: Papp Zoltán. Sapientia Humana. Immanuel Kant művei. Bp., 2003., Osiris - Gond-Cura Alapítvány. 2., javított kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
24077.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Imre Samu: Felsőőri tájszótár. Bp., 1973, Akadémiai. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
24078.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63
Minimales Gebot:
3 400 HUF
3 400 4 000 4 600
Viski, Károly: Volksbrauch der Ungarn. Mit 32 Tafeln. (Übersetzung aus dem Ungarischen von Albert Hetényi-Heidelberg.) Bp., 1932., Verlag Georg Vajna &amp; Co., (Druck der Athenaeum AG.), 200 + [2] p. Egyetlen kiadás. Népszerűsítő tanulmánykötet a magyarországi népszokásokról, oldalszámozáson belül 32 egész oldalas fényképpel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, foltos kiadói illusztrált papír védőborítóban.
24079.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Max Weber: A politika mint hivatás. Medvetánc Füzetek. Bp.,1989.,ELTE - Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem Művelődéskutató Intézet. Kiadói papírkötés. + Csizmadia Ervin: Politikatudomány és politikai elemzés. Bp., 2008, Századvég. Kiadói kartonált papírkötés.
24080.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Boétie, Etienne de la: Az önkéntes szolgaságról. A zsarnok ellen. 1990, Helikon Stúdió. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24081.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Dr. Agárdi Tamás - Dr. Szidnai László: A grafológia kézikönyve. Bp., 1998, Grafológiai Intézet. Ajándékozási sorokkal. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
24082.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Jost Hermand: Der alte Traum vom neuen Reich. Völkische Utopien und Nationalsozialismus. Frankfurt, 1988, Athenäum. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
24083.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Ujváry Zoltán: Népszokások és színjátékok - Jegyzet - II. rész. Folklór és etnográfia 5. Debrecen, 1981. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24084.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Schopenhauer, [Arthur]:  Tanulmányok. Második sorozat. Fordította Schmidt József. Budapest, 1924. Pantheon Irodalmi Intézet Rt. (Globus Nyomdai Műintézet Rt.) 242 + [2] p. Schmidt József kétkötetes Schopenhauer-fordítása a német filozófus "Parerga und Paralipomena" című művéből válogatja kisebb-nagyobb tanulmányait. Bár az egyes tanulmányok nem tartoznak a schopenhaueri életmű középponti darabjai közé, a rendszerező mélységet itt a szerző szórakoztatóan epés megjegyzései pótolják: ebben a szellemben írja meg Schopenhauer a maga sajátos gondolatait a Kant utáni egyetemi filozófiaoktatás buktatóiról, illetve a nyelvújítók és stiliszták szépelgéseiről. Kötetünk tartalma: Az egyetemi filozófia -- A látszólagos szándékosság az egyén sorsában -- Igaz mivoltunk elpusztíthatatlansága -- Íróskodás és stílus. Az eredeti nyelven 1851-ben megjelent Schopenauer-műből, a "Parerga és paralipomená"-ból Benedek Marcell már bemutatott egy bővebb válogatást (Budapest, 1910, Lampel), új fordítású kiadásunk más elvek szerint válogat a műből. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a hátsó kötéstáblán apró foltossággal. Jó példány.
24085.

Schopenhauer, [Arthur]: Tanulmányok. Második sorozat. Fordította Schmidt József.
Budapest, 1924. Pantheon Irodalmi Intézet Rt. (Globus Nyomdai Műintézet Rt.) 242 + [2] p.
Schmidt József kétkötetes Schopenhauer-fordítása a német filozófus "Parerga und Paralipomena" című művéből válogatja kisebb-nagyobb tanulmányait. Bár az egyes tanulmányok nem tartoznak a schopenhaueri életmű középponti darabjai közé, a rendszerező mélységet itt a szerző szórakoztatóan epés megjegyzései pótolják: ebben a szellemben írja meg Schopenhauer a maga sajátos gondolatait a Kant utáni egyetemi filozófiaoktatás buktatóiról, illetve a nyelvújítók és stiliszták szépelgéseiről.
Kötetünk tartalma: Az egyetemi filozófia -- A látszólagos szándékosság az egyén sorsában -- Igaz mivoltunk elpusztíthatatlansága -- Íróskodás és stílus.
Az eredeti nyelven 1851-ben megjelent Schopenauer-műből, a "Parerga és paralipomená"-ból Benedek Marcell már bemutatott egy bővebb válogatást (Budapest, 1910, Lampel), új fordítású kiadásunk más elvek szerint válogat a műből.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a hátsó kötéstáblán apró foltossággal. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
24086.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
24087.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Varsányi István 2 műve: Lengyel-magyar zsebszótár. Bp., 1967, Terra. Kiadói egészvászon-kötés.; Lengyel társalgási zsebkönyv. Bp., 1969, Tankönyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés.;
24088.

Varsányi István 2 műve:
Lengyel-magyar zsebszótár. Bp., 1967, Terra. Kiadói egészvászon-kötés.;
Lengyel társalgási zsebkönyv. Bp., 1969, Tankönyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés.;

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF