Bücher: Religion

Zahl der Lose: 112

Szimonidesz Lajos: Primitív és kultúrvallások. Iszlám és buddhizmus. Bp., [1931], Dante, 306+[14] p.+ 56 (fekete-fehér képek) t.+ 1 (színes térkép) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, hiányzó szennylapokkal, kissé foltos lapokkal.
24431.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Szimonidesz Lajos: Zsidóság és kereszténység. Bp., [1931], Dante, 318+[22] p.+ 58 (fekete-fehér képek) t. Aranyozott egészvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, pótolt gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
24432.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
A Boldogasszony Iskolanővérek Magyar Tartományának története. Szerk.: Erdős István. Acta Historica Hungarica SSND 2. [Bp.], 2015, Boldogasszony Iskolanővérek, 315 p. Kiadói papírkötés.
24433.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Bíró Sándor et al.: A magyar református egyház története. Révész Imre előszavával. Bp., 1949, Kossuth, 512 p.+ 14 t. A szövegközti rajzok Matskássy Gyula munkái. Kiadói félvászon-kötés, viseltes, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal.
24434.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Xavier Léon-Dufour - Szabó Ferenc - Nagy Ferenc (szerk.): Biblikus Teológiai Szótár. Róma, 1976, Dario Detti nyomda, XXXII+1518 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés.
24435.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Oravala Ágoston: A parasztpróféta. Életrajzi regény. Fordította br. Podmaniczky Pál. Bp., 1932, fordítói kiadás, Székely és Társa Könyvnyomdája. Kiadói félvászon-kötés. Volt könyvtári könyv
24436.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 600 HUF
Minimales Gebot:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
[Steen, Cornelis Cornelissen, van den] Cornelius a Lapide: Commentaria In Quatuor Prophetas Maiores. Auctore R. P. Cornelio Cornelii A Lapide. [Antwerpen] Antverpiae, 1703. Apud Hernicum et Cornelium Verdussen. [38] + 1414 + [90] p. Folio. Példányunkból hiányzik a munka rézmetszetű díszcímlapja. Cornelius a Lapide (1567-1637) flamand jezsuita szerzetes, bibliatudós, exegéta, a Leuveni Egyetem teológiaprofesszora. Tudós munkássága során - Jób könyve és a Zsoltárok kivételével - elkészítette a teljes katolikus Szentírás jezsuita szemléletű bibliamagyarázatát, amely a Biblia szövegét történelmi és teológiai kontextusba helyezi. A nagy próféták könyveiről, Ézsaiás, Jeremiás, Ezékiel és Dániel próféta könyveiről írt szentírás-magyarázatai először 1621-ben jelentek meg, külön-külön kötetekben. Példányunk az 1681-1714 között megjelenő, első teljes jezsuita bibliakommentár-folyam részeként megjelenő gyűjteményes kiadásból való, mely címlapja megjegyzése szerint "Postrema editio aucta et recognita", azaz javított, bővített és végső formába öntött kiadásnak számít. Oldalszámozáson belül belső címlapokkal, Ézsaiás, Jeremiás, Ezékiel és Dániel próféta egész oldalas, rézmetszetű portréival, fametszetű könyvdíszekkel. A belső címlapokon régi gyűjteményi bejegyzés. Egyes oldalakon foxing, alul, szövegtükrön kívüli apró, halvány ázásfolt. Egy levél sarkán apró hiány, öt levél sarkán, nyolc levél szélén apró pótlás, kötetünk utolsó harmadának lapjain szövegtükrön kívüli, apró szúrágásnyom. Poss.: Tolnai kapucinusok könyvtára. Öt bordára fűzött, díszesen aranyozott, enyhén kopott, sérült gerincű korabeli bőrkötésben, vörös festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat vörös és zöld címkén. A gerincen alul és felül apró szúrágásnyomok, középen egykori katalóguscímke, a kötéstáblákon apró kopások. Dekoratív, szép példány.
24437.

[Steen, Cornelis Cornelissen, van den] Cornelius a Lapide: Commentaria In Quatuor Prophetas Maiores. Auctore R. P. Cornelio Cornelii A Lapide.
[Antwerpen] Antverpiae, 1703. Apud Hernicum et Cornelium Verdussen. [38] + 1414 + [90] p. Folio.
Példányunkból hiányzik a munka rézmetszetű díszcímlapja. Cornelius a Lapide (1567-1637) flamand jezsuita szerzetes, bibliatudós, exegéta, a Leuveni Egyetem teológiaprofesszora. Tudós munkássága során - Jób könyve és a Zsoltárok kivételével - elkészítette a teljes katolikus Szentírás jezsuita szemléletű bibliamagyarázatát, amely a Biblia szövegét történelmi és teológiai kontextusba helyezi. A nagy próféták könyveiről, Ézsaiás, Jeremiás, Ezékiel és Dániel próféta könyveiről írt szentírás-magyarázatai először 1621-ben jelentek meg, külön-külön kötetekben. Példányunk az 1681-1714 között megjelenő, első teljes jezsuita bibliakommentár-folyam részeként megjelenő gyűjteményes kiadásból való, mely címlapja megjegyzése szerint "Postrema editio aucta et recognita", azaz javított, bővített és végső formába öntött kiadásnak számít.
Oldalszámozáson belül belső címlapokkal, Ézsaiás, Jeremiás, Ezékiel és Dániel próféta egész oldalas, rézmetszetű portréival, fametszetű könyvdíszekkel.
A belső címlapokon régi gyűjteményi bejegyzés. Egyes oldalakon foxing, alul, szövegtükrön kívüli apró, halvány ázásfolt. Egy levél sarkán apró hiány, öt levél sarkán, nyolc levél szélén apró pótlás, kötetünk utolsó harmadának lapjain szövegtükrön kívüli, apró szúrágásnyom.
Poss.: Tolnai kapucinusok könyvtára.
Öt bordára fűzött, díszesen aranyozott, enyhén kopott, sérült gerincű korabeli bőrkötésben, vörös festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat vörös és zöld címkén. A gerincen alul és felül apró szúrágásnyomok, középen egykori katalóguscímke, a kötéstáblákon apró kopások. Dekoratív, szép példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
87,50
Minimales Gebot:
28 000 HUF
28 000 32 000 38 000
Dictionarium manuale casuum conscientiae: in quo praeter casuum solutionem... Celeberrimis Nostrorum Temporum Viris Pontas, De Lamet Ac Fromageau... Venetiis, 1761. Jo. Baptistae Pasquali. 483p., 508p., Korabeli aranyozott félbőr kötésben.    A könyv szótár-/lexikonformában tárgyalja azokat az erkölcsi és jogi kérdéseket, amelyek a gyónás során vagy a mindennapi lelkipásztori gyakorlatban felmerülhettek. Célja az volt, hogy gyors eligazítást adjon bonyolult élethelyzetek erkölcsi megítéléséhez. Fő témakörei   Bűnök és erények meghatározása és súlyosságuk megítélése  Gyónási esetek (pl. eskü, hazugság, uzsora, házasság, szexualitás, vagyon, igazságosság kérdései)  Kanonjogi vonatkozások, egyházi fegyelem  Feloldozás és penitencia feltételei  Kétes vagy vitás erkölcsi helyzetek megoldási módjai  A szerzők és források A címben említett Pontas, De Lamet és Fromageau a 17?18. század legismertebb francia morálteológusai közé tartoztak. A mű:   összefoglalja és rendszerezi az ő (és más tekintélyes teológusok) tanításait,  a korabeli katolikus erkölcsi gondolkodás ?best practice? kézikönyveként működött.  Történeti jelentőség    A barokk és felvilágosodás kori katolicizmus egyik tipikus segédkönyve  Fontos forrás a korabeli társadalmi normák, erkölcsi dilemmák és egyházi gyakorlat megértéséhez  Gyakran használták szemináriumokban és plébániákon
24438.

Dictionarium manuale casuum conscientiae: in quo praeter casuum solutionem... Celeberrimis Nostrorum Temporum Viris Pontas, De Lamet Ac Fromageau... Venetiis, 1761. Jo. Baptistae Pasquali. 483p., 508p., Korabeli aranyozott félbőr kötésben.

A könyv szótár-/lexikonformában tárgyalja azokat az erkölcsi és jogi kérdéseket, amelyek a gyónás során vagy a mindennapi lelkipásztori gyakorlatban felmerülhettek. Célja az volt, hogy gyors eligazítást adjon bonyolult élethelyzetek erkölcsi megítéléséhez.
Fő témakörei
  • Bűnök és erények meghatározása és súlyosságuk megítélése
  • Gyónási esetek (pl. eskü, hazugság, uzsora, házasság, szexualitás, vagyon, igazságosság kérdései)
  • Kanonjogi vonatkozások, egyházi fegyelem
  • Feloldozás és penitencia feltételei
  • Kétes vagy vitás erkölcsi helyzetek megoldási módjai
A szerzők és források
A címben említett Pontas, De Lamet és Fromageau a 17?18. század legismertebb francia morálteológusai közé tartoztak. A mű:
  • összefoglalja és rendszerezi az ő (és más tekintélyes teológusok) tanításait,
  • a korabeli katolikus erkölcsi gondolkodás ?best practice? kézikönyveként működött.
Történeti jelentőség
  • A barokk és felvilágosodás kori katolicizmus egyik tipikus segédkönyve
  • Fontos forrás a korabeli társadalmi normák, erkölcsi dilemmák és egyházi gyakorlat megértéséhez
  • Gyakran használták szemináriumokban és plébániákon

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25
Minimales Gebot:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
[Szent Ágoston] D. Aurelii Augustini Hipponensis Episcopi Confessionum Libri XIII. Venetiis, 1779. Pezzana, 1 t. (rézmetszetű címkép) 376+ p. Aranyozott, bordázott félbőr kötésben
24439.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25
Minimales Gebot:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
24440.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Karma Yoga oder Der Weg zur Vollkommenheit durch Werke von Swami Vivekananda. Aus dem Englischen übersetzt. Leipzig, 1901, Lotus-Verlag. 128p. Kiadói papírkötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
24441.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00
Minimales Gebot:
16 000 HUF
16 000 19 000 22 000
24442.

Alexandre, [Noël] Natalis:
Commentarius Litteralis et Moralis in omnes Epistolas Sancti Pauli Apostoli, et in VII Epistolas Catholicas, 1-2.
Venetiis, 1772. Ex Typ Balleoniana. 339p, 200p. Egybe kötve, Néhány lap sarkkán sérülésekkel. Korabeli, aranyozott gerincű, kissé sérült egészbőr kötésben.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF