Der Stat Nürmberg verneute Reformation. Nürmberg [Nürnberg], 1564, Valentin Geißler, 1 (fametszetű díszcímlap) t.+ 2 sztl. lev.+1 (fametszet) t.+40 sztl. lev.+240 lev.+1+1+ 31 [korabeli kézzel írt jegyzetlapok] t. + 1 (fametszetű ábra, sérült) t. Német nyelven. Benne XVIII. század végi folyóiratokkal: 1777-1789 Friedens- und Kriegs-Kurier 3 száma (Num. CCLX (1777. okt. 30), Num. CXVI (1783. május 15.), Num. CLXXXII (1789. július 31.) Nürnberg, 1777-1789, Paul Jonathan Felßecker,német nyelven. 3x2 sztl. lev. Eredeti XVI. századi egészbőr-kötésben, kötéstáblákon keretben: körben növényi ornamentikus díszítéssel, utána szintén körbe figurális díszítésekkel, alattuk feliratokkal, utánuk növénydíszes ornamentkában medalionokkal, bennük arcképekkel, végül szintén növényi ornamentikával, továbbá a borítón keretben "Reformation" és "1564" feliratokkal, kopott, foltos borítóval, a borítón karcolásokkal, és apró lyukakkal, a fém kapcsok hiányoznak, a hátsó táblán (a hiányzó kapcsok mentén), a gerinc felső részén, és a felső sarkokon sérülésekkel, a címlap felső sarkán hiánnyal, a legutolsó lap és a metszet (222-223. lev között) sérült, az elülső szennylapon kis sérüléssel, rajta több korszakból származó bejegyzésekkel, foltos lapokkal, a lapokon bejegyzésekkel, jegyzetekkel, (felthetőleg egy kéz munkái kb. a XVI. sz. végéről/XVII. sz. elejéről), a könyv végén egy kéz általi jegyzetekkel (feltehetőleg XVI. sz. vége/XVII. sz. eleje.) Modern védőtokban, belül bársony védőborítással. Rendkívül ritka, a borítója igazi műremek!
[Szabadkőművesség.] The Holy Bible, containing the Old and New Testaments: Translated out of the original tongues. [Jakab király Bibliája a National Lodge páholy szabadkőműves kötésében és szabadkőműves tartalmú előzéklapjaival.] (1930/1940 körül). New York, [1930/1940 körül]. Thomas Nelson & Sons. [4] + 807 + [1] p.; [2] + 247 + [1] p. + 4 térkép (színes, két oldalas). Amerikai bibliakiadásunk a protestáns Jakab király-féle bibliakiadás szövegét veszi alapul, kiadója a New York-i Thomas Nelson & Sons. 1930 körüli bibliakiadásból származó példányunk később, 1940 körül kaphatta meg szabadkőműves kötését, mely első, kék, körülvágatlan bőr kötéstábláján aranyozott páholyemblémát és a páholy-megnevezést hordoz. Példányunk bekötési évét 1940 körülire becsüljük: a bibliakiadás belíve elé csupán két levélnyi, kézzel kitöltött, egyszínnyomású űrlap csatlakozik; az 1950 utáni szabadkőműves kötésekhez tartozó előzék űrlapok már színesen nyomottak. Példányunk bekötési évét közelebbről meghatározhatják az űrlapokon található 1946. évi bejegyzések. Példányunk belíve használat nyomait nemigen mutatja, ez is megerősíti a szabadkőműves bibliákról alkotott vélekedést, miszerint a bibliákat a páholyokban csak kellékként használták, olvasni nem olvasták. Az első űrlapon a páholy és a szabadkőműves testvér neve kitöltve (ez utóbbit később átsatírozták); lejjebb a felvételi kérelem, a vizsga és a beavatás időpontjának adatai (1946. január 23., február 23., február 27.), végül a beavató atyamester és a titkár saját kezű aláírása. A következő nyomtatott oldalon a legközelebbi szabadkőműves atyafiak listája, mely kapcsolatrendszer alapján a szabadkőműves tag szerencsésen elboldogulhat az üzleti életben. Aranyozott, illusztrált, enyhén sérült gerincű bőrkötésben, aranyozott lapszélekkel, kötéstábláján aranyozott szabadkőműves emblémával. Jó példány.
[Třanovský, Jiří (1597-1637): Cithara sanctorum: Pjsně Duchownj ...] Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané, a we wssech Potrebách... Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané, a we wssech Potrebách... Pest, 1858, Trattner-Károlyi,III-XIV+1184+[64];+237+3;+108 p. Szlovák nyelven. Egyházi kolligátumunk szlovák nyelvű énekes- és imádságoskönyv, melynek első, legnagyobb terjedelmű, nyitó munkája a tescheni születésű Jirzí Tranovsky (1591-1637), a "szláv Luther" evangélikus lelkész műve. Gyülekezeti énekeskönyve először 1636-ban jelent meg. A több mint 80 kiadást megélő énekeskönyv szövegei a századok során mélyen beivódtak a szláv kegyességi tudatba. Tranovsky műve a kiadások során folyamatosan bővült, kötetünk nyitómunkája 1040 rövidebb szöveget tartalmaz, utána a két rövidebb munka következik, önálló címlapokkal. Későbbi rézveretes félbőr-kötés, festett lapélekkel, a rézvereten "Mojzsis Maria" névvel és "1895" felirattal, kopott borítóval, hiányos rézveretekkel, kissé sérült kötéssel, hiányzó szennylapokkal, az első rész címlapja hiányzik, a végén néhány lapon gyűrődéssel.
Bamonte, Francesco: Megszállottság és ördögűzés - Hogyan ismerjük fel a ravasz kísértőt? Nagyvárad, 2016, IHTYS Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Schematismus Cleri archi-dioecesis agriensis ad annum Jesu Christi 1895, 1898. Agriae, Typis Lycei Archi-Episcopalis. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.