Bücher: Religion

Zahl der Lose: 112

24394.

Der Stat Nürmberg verneute Reformation. Nürmberg [Nürnberg], 1564, Valentin Geißler,
1 (fametszetű díszcímlap) t.+ 2 sztl. lev.+1 (fametszet) t.+40 sztl. lev.+240 lev.+1+1+ 31 [korabeli kézzel írt jegyzetlapok] t. + 1 (fametszetű ábra, sérült) t.
Német nyelven.
Benne XVIII. század végi folyóiratokkal: 1777-1789 Friedens- und Kriegs-Kurier 3 száma (Num. CCLX (1777. okt. 30), Num. CXVI (1783. május 15.), Num. CLXXXII (1789. július 31.) Nürnberg, 1777-1789, Paul Jonathan Felßecker,német nyelven. 3x2 sztl. lev.
Eredeti XVI. századi egészbőr-kötésben, kötéstáblákon keretben: körben növényi ornamentikus díszítéssel, utána szintén körbe figurális díszítésekkel, alattuk feliratokkal, utánuk növénydíszes ornamentkában medalionokkal, bennük arcképekkel, végül szintén növényi ornamentikával, továbbá a borítón keretben "Reformation" és "1564" feliratokkal, kopott, foltos borítóval, a borítón karcolásokkal, és apró lyukakkal, a fém kapcsok hiányoznak, a hátsó táblán (a hiányzó kapcsok mentén), a gerinc felső részén, és a felső sarkokon sérülésekkel, a címlap felső sarkán hiánnyal, a legutolsó lap és a metszet (222-223. lev között) sérült, az elülső szennylapon kis sérüléssel, rajta több korszakból származó bejegyzésekkel, foltos lapokkal, a lapokon bejegyzésekkel, jegyzetekkel, (felthetőleg egy kéz munkái kb. a XVI. sz. végéről/XVII. sz. elejéről), a könyv végén egy kéz általi jegyzetekkel (feltehetőleg XVI. sz. vége/XVII. sz. eleje.) Modern védőtokban, belül bársony védőborítással.
Rendkívül ritka, a borítója igazi műremek!

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
500 000 HUF
1 355,01
1 562,50
Minimales Gebot:
500 000 HUF
500 000 600 000 700 000
[Szabadkőművesség.] The Holy Bible, containing the Old and New Testaments: Translated out of the original tongues. [Jakab király Bibliája a National Lodge páholy szabadkőműves kötésében és szabadkőműves tartalmú előzéklapjaival.] (1930/1940 körül). New York, [1930/1940 körül]. Thomas Nelson &amp; Sons. [4] + 807 + [1] p.; [2] + 247 + [1] p. + 4 térkép (színes, két oldalas). Amerikai bibliakiadásunk a protestáns Jakab király-féle bibliakiadás szövegét veszi alapul, kiadója a New York-i Thomas Nelson &amp; Sons. 1930 körüli bibliakiadásból származó példányunk később, 1940 körül kaphatta meg szabadkőműves kötését, mely első, kék, körülvágatlan bőr kötéstábláján aranyozott páholyemblémát és a páholy-megnevezést hordoz. Példányunk bekötési évét 1940 körülire becsüljük: a bibliakiadás belíve elé csupán két levélnyi, kézzel kitöltött, egyszínnyomású űrlap csatlakozik; az 1950 utáni szabadkőműves kötésekhez tartozó előzék űrlapok már színesen nyomottak. Példányunk bekötési évét közelebbről meghatározhatják az űrlapokon található 1946. évi bejegyzések. Példányunk belíve használat nyomait nemigen mutatja, ez is megerősíti a szabadkőműves bibliákról alkotott vélekedést, miszerint a bibliákat a páholyokban csak kellékként használták, olvasni nem olvasták. Az első űrlapon a páholy és a szabadkőműves testvér neve kitöltve (ez utóbbit később átsatírozták); lejjebb a felvételi kérelem, a vizsga és a beavatás időpontjának adatai (1946. január 23., február 23., február 27.), végül a beavató atyamester és a titkár saját kezű aláírása. A következő nyomtatott oldalon a legközelebbi szabadkőműves atyafiak listája, mely kapcsolatrendszer alapján a szabadkőműves tag szerencsésen elboldogulhat az üzleti életben. Aranyozott, illusztrált, enyhén sérült gerincű bőrkötésben, aranyozott lapszélekkel, kötéstábláján aranyozott szabadkőműves emblémával. Jó példány.
24395.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25
Minimales Gebot:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
Methodus recte Gubernandi Parochiam [...] I-II. Tyrnaviae, 1805, Typis Venceslaii Jelinek. Kartonált kötés, kopottas állapotban.
24396.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88
Minimales Gebot:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
Zalka János: Szentek Élete I-III. rész. [III. címlapja hiányzik.] Eger, 1860-1863, Érseki Lyceumi Könyvnyomda. Egészbőr kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
24397.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
24398.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
11 000 HUF
11 000 13 000 15 000
Czárán Eszter: Világnak Virága. 1-4 kötet. 2006. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
24399.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimales Gebot:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
24400.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Szinopszis. Máté, Márk, Lukács és János evangéliumának párhuzamos szövege. Bp., 1994, Kálvin János Kiadó, 314+[2] p. Kiadói egészvászon-kötés.
24401.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Zschokke: Historia Sacra antiqui testamenti. Vindobonae et Lipsiae, 1894. Félvászon kötés, festett lapélek, kopottas állapotban.
24402.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Bakay-Karl-Csepregi (szerk.): A Balassák hagyatéka. Szentlőrinc, 2017. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24403.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
24404.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Mailáth János: Vallás-mozgalmak Magyarországban. II. köt. Pest, 1846, Emich Gusztáv, [4]+556 p. Félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal.
24405.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF