Bücher: Religion

Zahl der Lose: 112

Olvasókönyv a református elemi népiskolák V. osztálya számára. A Református Egyetemes Konvent megbízásából szerkesztette Szondy György. Debrecen, [1938]. Debrecen sz. kir. város és a Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda-vállalata. 260 p. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrált népiskolai olvasókönyvünk protestáns művelődéstörténeti emlék. Ismeretterjesztő, honismereti, néprajzi, erkölcsi írásai alföldi-kálvinista szempontot őriznek, szépirodalmi anyagában feltűnően nagy a protestáns szerzők aránya (Arany János, Tompa Mihály, Szász Károly; Fáy András, Kós Károly). Honismereti írásai a Balaton és a főváros mellett elsősorban a protestáns művelődés szempontjából kitüntetett szerepet játszó erdélyi és abaúj-zempléni vidékekre kalauzolnak. A hónaponkénti beosztás szerinti olvasókönyvben történeti életrajzok mellett (Luther Márton, Kálvin János, Lorántffy Zsuzsanna, Széchenyi István portréi mellett) mezőgazdasági, egészségnevelési és környezetvédelmi írásokban, illetve hitéleti szövegekben tallózhatunk. Példányunk összesen nyolc oldala (fél íve) nyomás nélkül maradt. Fűzve, feliratozott, enyhén sérült, foltos kiadói borítóban.
24419.

Olvasókönyv a református elemi népiskolák V. osztálya számára. A Református Egyetemes Konvent megbízásából szerkesztette Szondy György.
Debrecen, [1938]. Debrecen sz. kir. város és a Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda-vállalata. 260 p.
Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrált népiskolai olvasókönyvünk protestáns művelődéstörténeti emlék. Ismeretterjesztő, honismereti, néprajzi, erkölcsi írásai alföldi-kálvinista szempontot őriznek, szépirodalmi anyagában feltűnően nagy a protestáns szerzők aránya (Arany János, Tompa Mihály, Szász Károly; Fáy András, Kós Károly). Honismereti írásai a Balaton és a főváros mellett elsősorban a protestáns művelődés szempontjából kitüntetett szerepet játszó erdélyi és abaúj-zempléni vidékekre kalauzolnak. A hónaponkénti beosztás szerinti olvasókönyvben történeti életrajzok mellett (Luther Márton, Kálvin János, Lorántffy Zsuzsanna, Széchenyi István portréi mellett) mezőgazdasági, egészségnevelési és környezetvédelmi írásokban, illetve hitéleti szövegekben tallózhatunk.
Példányunk összesen nyolc oldala (fél íve) nyomás nélkül maradt.
Fűzve, feliratozott, enyhén sérült, foltos kiadói borítóban.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Borromeus. Kath. hitszónoklati folyóirat. XXII. évf. 1907-1908. [Egy kötetben.] Szerk. és kiadja: Gerebenics Sándor. Győr, 1908, Győregyházmegye-ny., 889+[1] p.+V p. Félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval és gerinccel, helyenként foltos lapokkal.
24420.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
2 db - P. Szőke János: Márton Áron. Nyíregyháza, 1990. + Dr. Marton József (szerk.): Márton Áron emlékkönyv születésének 100. évfordulóján. Kolozsvár, 1996, Gloria. Kötetenként változó kötésben, jó állapotban.
24421.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Kiss Sándor: Ifjúsági munka magyar református egyházban. Gyakorlati theologiai magántanári dolgozat. Bp., 1941, Bethlen Gábor, 238+2 p. Kiadói papírkötés.
24422.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Pataky László: Az őrségi református egyházmegye története. 1992, Szabad Tér Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
24423.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Kősziklán épült ház ostroma. Kocsi Csergő Bálint latin munkája után fordította Felső-Csernátoni Bod Péter. Lipcse, 1866, Köhler. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
24424.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Lozano, Neal: Eloldozva. Szabadság Krisztusban: A szabadító szolgálat kézikönyve. 2015, Marana Tha. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24425.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
P. Láng Siegfried M. ORC: Magyarság öt-seb titka (Misztériuma). Bp., 2008. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24426.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Gálffy László: Jezsuita szellem. Bp., 1942, Korda Rt., 1 t.+ 87+[1] p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes, foltos borítóval, sérült gerinccel, helyenként lapszéli ázásnyomokkal.
24427.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Dr. Schlőr Alajos: Miért vagyok katolikus? avagy mindegy-e, bármilyen vallást követni? Kalocsa, 1863, Malatin és Holmeyer. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
24428.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Magyar Katolikus Almanach. III. évf. Szerk.: Gerevich Tibor, Leopold Antal, Zsembery István. Kiadja Országos Katolikus Szövetség. Bp., 1929, Stephaneum. Átkötött kopott, félvászon-kötés.
24429.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Megszentelt hazaszeretet. Egyházi beszéd, melyet Szent István király és hitvalló ünnepén, 1906. augusztus 20-án Bécsben, a kapuczinus atyák templomában mondott: Dr. Vucskics Gyula, szentszéki ülnök, nagyváradi esperes-plébános. Nagyvárad, 1906, Szent László Nyomda. Javított papírkötésben, kopottas állapotban.
24430.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF