Olvasókönyv a református elemi népiskolák V. osztálya számára. A Református Egyetemes Konvent megbízásából szerkesztette Szondy György. Debrecen, [1938]. Debrecen sz. kir. város és a Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda-vállalata. 260 p. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrált népiskolai olvasókönyvünk protestáns művelődéstörténeti emlék. Ismeretterjesztő, honismereti, néprajzi, erkölcsi írásai alföldi-kálvinista szempontot őriznek, szépirodalmi anyagában feltűnően nagy a protestáns szerzők aránya (Arany János, Tompa Mihály, Szász Károly; Fáy András, Kós Károly). Honismereti írásai a Balaton és a főváros mellett elsősorban a protestáns művelődés szempontjából kitüntetett szerepet játszó erdélyi és abaúj-zempléni vidékekre kalauzolnak. A hónaponkénti beosztás szerinti olvasókönyvben történeti életrajzok mellett (Luther Márton, Kálvin János, Lorántffy Zsuzsanna, Széchenyi István portréi mellett) mezőgazdasági, egészségnevelési és környezetvédelmi írásokban, illetve hitéleti szövegekben tallózhatunk. Példányunk összesen nyolc oldala (fél íve) nyomás nélkül maradt. Fűzve, feliratozott, enyhén sérült, foltos kiadói borítóban.
2 db - P. Szőke János: Márton Áron. Nyíregyháza, 1990. + Dr. Marton József (szerk.): Márton Áron emlékkönyv születésének 100. évfordulóján. Kolozsvár, 1996, Gloria. Kötetenként változó kötésben, jó állapotban.
Kiss Sándor: Ifjúsági munka magyar református egyházban. Gyakorlati theologiai magántanári dolgozat. Bp., 1941, Bethlen Gábor, 238+2 p. Kiadói papírkötés.
Kősziklán épült ház ostroma. Kocsi Csergő Bálint latin munkája után fordította Felső-Csernátoni Bod Péter. Lipcse, 1866, Köhler. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
Dr. Schlőr Alajos: Miért vagyok katolikus? avagy mindegy-e, bármilyen vallást követni? Kalocsa, 1863, Malatin és Holmeyer. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
Magyar Katolikus Almanach. III. évf. Szerk.: Gerevich Tibor, Leopold Antal, Zsembery István. Kiadja Országos Katolikus Szövetség. Bp., 1929, Stephaneum. Átkötött kopott, félvászon-kötés.
Megszentelt hazaszeretet. Egyházi beszéd, melyet Szent István király és hitvalló ünnepén, 1906. augusztus 20-án Bécsben, a kapuczinus atyák templomában mondott: Dr. Vucskics Gyula, szentszéki ülnök, nagyváradi esperes-plébános. Nagyvárad, 1906, Szent László Nyomda. Javított papírkötésben, kopottas állapotban.