Es ist zu lizitieren
24419.
Bücher: Religion
3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD
3 000 HUF
Olvasókönyv a református elemi népiskolák V. osztálya számára. A Református Egyetemes Konvent megbízásából szerkesztette Szondy György.
Debrecen, [1938]. Debrecen sz. kir. város és a Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda-vállalata. 260 p.
Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrált népiskolai olvasókönyvünk protestáns művelődéstörténeti emlék. Ismeretterjesztő, honismereti, néprajzi, erkölcsi írásai alföldi-kálvinista szempontot őriznek, szépirodalmi anyagában feltűnően nagy a protestáns szerzők aránya (Arany János, Tompa Mihály, Szász Károly; Fáy András, Kós Károly). Honismereti írásai a Balaton és a főváros mellett elsősorban a protestáns művelődés szempontjából kitüntetett szerepet játszó erdélyi és abaúj-zempléni vidékekre kalauzolnak. A hónaponkénti beosztás szerinti olvasókönyvben történeti életrajzok mellett (Luther Márton, Kálvin János, Lorántffy Zsuzsanna, Széchenyi István portréi mellett) mezőgazdasági, egészségnevelési és környezetvédelmi írásokban, illetve hitéleti szövegekben tallózhatunk.
Példányunk összesen nyolc oldala (fél íve) nyomás nélkül maradt.
Fűzve, feliratozott, enyhén sérült, foltos kiadói borítóban.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |