Es ist zu lizitieren
24395.
Bücher: Religion
18 000 HUF
48,78 EUR, 56,25 USD
18 000 HUF
Amerikai bibliakiadásunk a protestáns Jakab király-féle bibliakiadás szövegét veszi alapul, kiadója a New York-i Thomas Nelson & Sons. 1930 körüli bibliakiadásból származó példányunk később, 1940 körül kaphatta meg szabadkőműves kötését, mely első, kék, körülvágatlan bőr kötéstábláján aranyozott páholyemblémát és a páholy-megnevezést hordoz. Példányunk bekötési évét 1940 körülire becsüljük: a bibliakiadás belíve elé csupán két levélnyi, kézzel kitöltött, egyszínnyomású űrlap csatlakozik; az 1950 utáni szabadkőműves kötésekhez tartozó előzék űrlapok már színesen nyomottak. Példányunk bekötési évét közelebbről meghatározhatják az űrlapokon található 1946. évi bejegyzések. Példányunk belíve használat nyomait nemigen mutatja, ez is megerősíti a szabadkőműves bibliákról alkotott vélekedést, miszerint a bibliákat a páholyokban csak kellékként használták, olvasni nem olvasták.
Aranyozott, illusztrált, enyhén sérült gerincű bőrkötésben, aranyozott lapszélekkel, kötéstábláján aranyozott szabadkőműves emblémával. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |