Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 393

Károly János - Nyirák Sándor: Emlékkönyv a székesfehérvári püspöki megye százados ünnepére. 1877. Közrebocsájtják: - - . Székesfehérvár, 1877, Vörösmarty-ny., 369+[1] p. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé foltos, részben kissé fakó borítóval, nagyrészt jó állapotban.
22122.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75
Minimales Gebot:
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000
[Korda János]: Meg egy szó Szeged lakóihoz. Szeged, 1847. Grünn János betüivel. 20 p. Egyetlen kiadás. Korda János (1788-1857) gazdálkodó, tisztségviselő politikai vitairatában egy közelebbről meg nem nevezett szegedi tanácsnok gazdasági reformtervezetével vitázik. Korda János helyi gazdaként elítéli a "tervező úr" javaslatait, mivel azok nem veszik figyelembe a város határában álló földek minőségét, az öntözés és trágyázás hiányosságait, az új népesség javasolt betelepítése a kereskedelem nagyobb hasznát nem hozná, helyette a jelenlegi gazdálkodókat is elnyomorítaná, a tervező úr máshonnan ide plántálni kívánt eszméi pedig a Szeged környéki földek birtokviszonyai mellett kivitelezhetetlenek. Stílusmutatvány: "Hogy Szegednek jövendője van, azt átaljában az egész hon elismeri; de ezen város jövendője nem az egyik osztály romlásával, másik emelésével eszközlendő. A' tervező úr állítja, hogy Szeged mezei gazdálkodásának rendszere ős apáinkról származott, minta szerint kezeltetvén, előre nem halad; minélfogva a' népesség szaporodván, maholnap alig tengődhetik; kívánná új rendszerével az alcsúti gazdaság mintájára a' szegedi homokságot is paradicsommá alakítani, megfeledkezvén, hogy olly gazdasági rendszert 30 holdas birtokos nem követhet, mivel az ahhoz kívántató tetemes kiadások mellett gazdasága jövedelem nélkül maradna, továbbá, olly megkülönböztetett gazdasághoz kellő trágya is kívántatnék; márpedig 30 holdat bíró gazdának nincs tehetsége a' kívántató trágyát megszerzenie. És mégis a tervező úr a' jelenlegi amúgy is keveset használható, siványos legelőnek jó részét gyarmatosokkal betelepíteni csak azért szándékozik: mint tervéből kitetszik, hogy a' kereskedési osztályt emelje, mellyen az egész város boldogságát, 's jövendőjét alapulni föltételezi, megfeledkezvén arrúl, hogy a' legelő benépesítése által a földmívelő a' marhatenyésztésben tetemesen hátráltatván és mindenekben szükséget szenvedvén, a' kereskedési osztály is szenvedni fog; mert tapasztalás tanúsítja azt, hogy ha a' producensnek pénze nincs, akkor a' kereskedésnek is pangania kell". Vitairatunk címlapján és egyes oldalain halvány foltosság, sarkain apró gyűröttség. BOEH III, 0. Fűzve, feliratozott, kissé hiányos, sérült, javított, enyhén foltos kiadói borítóban. Rendkívül ritka könyv.
22123.

[Korda János]: Meg egy szó Szeged lakóihoz.
Szeged, 1847. Grünn János betüivel. 20 p. Egyetlen kiadás.
Korda János (1788-1857) gazdálkodó, tisztségviselő politikai vitairatában egy közelebbről meg nem nevezett szegedi tanácsnok gazdasági reformtervezetével vitázik. Korda János helyi gazdaként elítéli a "tervező úr" javaslatait, mivel azok nem veszik figyelembe a város határában álló földek minőségét, az öntözés és trágyázás hiányosságait, az új népesség javasolt betelepítése a kereskedelem nagyobb hasznát nem hozná, helyette a jelenlegi gazdálkodókat is elnyomorítaná, a tervező úr máshonnan ide plántálni kívánt eszméi pedig a Szeged környéki földek birtokviszonyai mellett kivitelezhetetlenek.
Stílusmutatvány: "Hogy Szegednek jövendője van, azt átaljában az egész hon elismeri; de ezen város jövendője nem az egyik osztály romlásával, másik emelésével eszközlendő. A' tervező úr állítja, hogy Szeged mezei gazdálkodásának rendszere ős apáinkról származott, minta szerint kezeltetvén, előre nem halad; minélfogva a' népesség szaporodván, maholnap alig tengődhetik; kívánná új rendszerével az alcsúti gazdaság mintájára a' szegedi homokságot is paradicsommá alakítani, megfeledkezvén, hogy olly gazdasági rendszert 30 holdas birtokos nem követhet, mivel az ahhoz kívántató tetemes kiadások mellett gazdasága jövedelem nélkül maradna, továbbá, olly megkülönböztetett gazdasághoz kellő trágya is kívántatnék; márpedig 30 holdat bíró gazdának nincs tehetsége a' kívántató trágyát megszerzenie. És mégis a tervező úr a' jelenlegi amúgy is keveset használható, siványos legelőnek jó részét gyarmatosokkal betelepíteni csak azért szándékozik: mint tervéből kitetszik, hogy a' kereskedési osztályt emelje, mellyen az egész város boldogságát, 's jövendőjét alapulni föltételezi, megfeledkezvén arrúl, hogy a' legelő benépesítése által a földmívelő a' marhatenyésztésben tetemesen hátráltatván és mindenekben szükséget szenvedvén, a' kereskedési osztály is szenvedni fog; mert tapasztalás tanúsítja azt, hogy ha a' producensnek pénze nincs, akkor a' kereskedésnek is pangania kell".
Vitairatunk címlapján és egyes oldalain halvány foltosság, sarkain apró gyűröttség.
BOEH III, 0.
Fűzve, feliratozott, kissé hiányos, sérült, javított, enyhén foltos kiadói borítóban. Rendkívül ritka könyv.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
19 000 HUF
51,49
59,38
Minimales Gebot:
19 000 HUF
19 000 22 000 26 000
Robert Walsh - A[madeus] Kaiser: Konstantinopel und seine Umgebungen malerisch und geschichtlich dargestellt. Nach dem Englischen des - - Caplan der britischen Gesandtschaft zu Konstantinopel, frei bearbeitet von Dr. - -. Mit 30 Stahlstichen nach Originalzeichnungen von Thomas Allom und einer Charte vom Bosporus und der Umgegend von Konstantinopel. Leipzig, 1844., Hermann Hartung, (Philipp Reclam-ny.), 1 (címkép, acélmetszet) t + IV+ 160 p.+ 28 (acélmetszetű képtáblák) t.+1 (Constantinopel und der Bosporus térkép, Lith. K. F. Krätzschnier, 24x18 cm) t. Zweite Ausgabe. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, a könyvtest elvált a borítótól és kijár, de maga a könyvtest egyben van, foltos lapokkal, egy tábla hiánnyal. /  Robert Walsh - A[madeus] Kaiser: Konstantinopel und seine Umgebungen malerisch und geschichtlich dargestellt. Nach dem Englischen des - - Caplan der britischen Gesandtschaft zu Konstantinopel, frei bearbeitet von Dr. - -. Mit 30 Stahlstichen nach Originalzeichnungen von Thomas Allom und einer Charte vom Bosporus und der Umgegend von Konstantinopel. Leipzig, 1844., Hermann Hartung, (Leipzig, Philipp Reclam), 1 (title page, steel engraving) t.+IV+160 p. + 28 (steel engraving tables) t. 1 (Constantinopel und der Bosporus map, Lith. K. F. Krätzschnier, 24x18 cm) t. Zweite Ausgabe. In German language. Half-linen-binding, worn cover, little damage on the spine, the book come out from the cover, one table is missing, with spotty pages.
22124.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
22 000 HUF
59,62
68,75
Minimales Gebot:
22 000 HUF
22 000 26 000 30 000
Album-Souvenir [du] Percement du Grand Souterrain du Loetschberg, T?te Nord-Kandersteg Published: Zürich, 1911. J. Meiner. 26 t (hártyapapírral elválasztott képes táblák) 2 tábla sarkán képet nem érő hiány. néhány hártyapapír gyűrött, egyébként jó állapotban 37x28 cm /  (pictured panels separated by tissue paper) 2 panels have a missing corner that does not affect the picture. Some tissue paper is creased, otherwise in good condition 37x28 cm
22125.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimales Gebot:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
Szegő György Haba Péter 111 év -111 híres ház - 150 magyar építész B+V Medical, 2003 248p. Kiadói kartonált papírkötésben. papír védőborítóval
22126.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00
Minimales Gebot:
16 000 HUF
16 000 19 000 22 000
22127.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
13 000 HUF
35,23
40,63
Minimales Gebot:
13 000 HUF
13 000 15 000 18 000
Stieler, Karl - Paulus, Eduard - Kaden, Woldemar: Italien. Eine Wanderung von den Alpen bis zum Aetna. In Schilderungen von - - . Stuttgart, 1876, J. Engelhorn. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, megviselt állapotban, ázott, sérült borítóval és gerinccel, kissé dohos, helyenként sérült lapokkal.
22128.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
9 500 HUF
25,75
29,69
Minimales Gebot:
9 500 HUF
9 500 11 000 13 000
Nagy István- Páll József -Zsíros Attila Álmában csönget egy picit - Százéves a villamosközlekedés Nagyváradon  Nagyvárad, 2006. Partiumi és Bánsági műemlékvédő Bizottság. 155p Kiadói papírkötésben, gazdagon illusztrált.
22129.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38
Minimales Gebot:
11 000 HUF
11 000 13 000 15 000
Áchim János: B.-Csaba ipari szervezeteinek története. Czéhek, ipartársulatok, ipartestület. Békéscsaba, é.n. Corvina ny. 306p. Korabeli, gerincén sérült félvászon kötésben. Ritka!
22130.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Demeter Pál: Egri fényírók és fényirdák. Az egri fényképezés története 1842-1914. A szerző, Demeter Pál (1951- ) MAFOSZ diplomás fotóművész, a Heves Megyei Fotóklub vezetője által ALÁÍRT példány! Eger, 2020, Szerzői kiadás, 152 p. Második, bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Ritka!
22131.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
9 500 HUF
25,75
29,69
Minimales Gebot:
9 500 HUF
9 500 11 000 13 000
22132.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Gervai Dezső: A maharadzsák hazájában. A szerző, Gervai Dezső (1874-?) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1905, Hornyánszky Viktor, 4+156+4 p. Oldalszámozáson belül egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen apró sérülésekkel.
22133.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF