Károly János - Nyirák Sándor: Emlékkönyv a székesfehérvári püspöki megye százados ünnepére. 1877. Közrebocsájtják: - - . Székesfehérvár, 1877, Vörösmarty-ny., 369+[1] p. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé foltos, részben kissé fakó borítóval, nagyrészt jó állapotban.
[Korda János]: Meg egy szó Szeged lakóihoz. Szeged, 1847. Grünn János betüivel. 20 p. Egyetlen kiadás. Korda János (1788-1857) gazdálkodó, tisztségviselő politikai vitairatában egy közelebbről meg nem nevezett szegedi tanácsnok gazdasági reformtervezetével vitázik. Korda János helyi gazdaként elítéli a "tervező úr" javaslatait, mivel azok nem veszik figyelembe a város határában álló földek minőségét, az öntözés és trágyázás hiányosságait, az új népesség javasolt betelepítése a kereskedelem nagyobb hasznát nem hozná, helyette a jelenlegi gazdálkodókat is elnyomorítaná, a tervező úr máshonnan ide plántálni kívánt eszméi pedig a Szeged környéki földek birtokviszonyai mellett kivitelezhetetlenek. Stílusmutatvány: "Hogy Szegednek jövendője van, azt átaljában az egész hon elismeri; de ezen város jövendője nem az egyik osztály romlásával, másik emelésével eszközlendő. A' tervező úr állítja, hogy Szeged mezei gazdálkodásának rendszere ős apáinkról származott, minta szerint kezeltetvén, előre nem halad; minélfogva a' népesség szaporodván, maholnap alig tengődhetik; kívánná új rendszerével az alcsúti gazdaság mintájára a' szegedi homokságot is paradicsommá alakítani, megfeledkezvén, hogy olly gazdasági rendszert 30 holdas birtokos nem követhet, mivel az ahhoz kívántató tetemes kiadások mellett gazdasága jövedelem nélkül maradna, továbbá, olly megkülönböztetett gazdasághoz kellő trágya is kívántatnék; márpedig 30 holdat bíró gazdának nincs tehetsége a' kívántató trágyát megszerzenie. És mégis a tervező úr a' jelenlegi amúgy is keveset használható, siványos legelőnek jó részét gyarmatosokkal betelepíteni csak azért szándékozik: mint tervéből kitetszik, hogy a' kereskedési osztályt emelje, mellyen az egész város boldogságát, 's jövendőjét alapulni föltételezi, megfeledkezvén arrúl, hogy a' legelő benépesítése által a földmívelő a' marhatenyésztésben tetemesen hátráltatván és mindenekben szükséget szenvedvén, a' kereskedési osztály is szenvedni fog; mert tapasztalás tanúsítja azt, hogy ha a' producensnek pénze nincs, akkor a' kereskedésnek is pangania kell". Vitairatunk címlapján és egyes oldalain halvány foltosság, sarkain apró gyűröttség. BOEH III, 0. Fűzve, feliratozott, kissé hiányos, sérült, javított, enyhén foltos kiadói borítóban. Rendkívül ritka könyv.
Album-Souvenir [du] Percement du Grand Souterrain du Loetschberg, T?te Nord-Kandersteg Published: Zürich, 1911. J. Meiner. 26 t (hártyapapírral elválasztott képes táblák) 2 tábla sarkán képet nem érő hiány. néhány hártyapapír gyűrött, egyébként jó állapotban 37x28 cm / (pictured panels separated by tissue paper) 2 panels have a missing corner that does not affect the picture. Some tissue paper is creased, otherwise in good condition 37x28 cm
Stieler, Karl - Paulus, Eduard - Kaden, Woldemar: Italien. Eine Wanderung von den Alpen bis zum Aetna. In Schilderungen von - - . Stuttgart, 1876, J. Engelhorn. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, megviselt állapotban, ázott, sérült borítóval és gerinccel, kissé dohos, helyenként sérült lapokkal.
Nagy István- Páll József -Zsíros Attila Álmában csönget egy picit - Százéves a villamosközlekedés Nagyváradon Nagyvárad, 2006. Partiumi és Bánsági műemlékvédő Bizottság. 155p Kiadói papírkötésben, gazdagon illusztrált.
Demeter Pál: Egri fényírók és fényirdák. Az egri fényképezés története 1842-1914. A szerző, Demeter Pál (1951- ) MAFOSZ diplomás fotóművész, a Heves Megyei Fotóklub vezetője által ALÁÍRT példány! Eger, 2020, Szerzői kiadás, 152 p. Második, bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Ritka!
Gervai Dezső: A maharadzsák hazájában. A szerző, Gervai Dezső (1874-?) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1905, Hornyánszky Viktor, 4+156+4 p. Oldalszámozáson belül egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen apró sérülésekkel.