Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 393

22134.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Szederkényi Ervin (szerk.): Pécs. A költők a városról. 1975, Pécs megyei város Tanácsa. 6 DB dedikációval: Csorba Győző, Galambosi László, Arató Károly, Pákolitz István, Makay Ida, Bárdosi Németh János. Martyn Ferenc illusztrációival.
22135.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Barna Gábor Pusztai Gabriella(szerk.): Kunszentmárton, a mezőváros - . "... Kőrös vizinek napkeleti partján .. " Kunszentmárton, 2008. 496p. Számos illusztrációval.  Kiadói kartonált papírkötésben
22136.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimales Gebot:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
Bojár Iván András-Darabos György: Nagy Káli könyv. H.n., é.n., IVON. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22137.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimales Gebot:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa. Reprint kiadás. Kísérőfüzettel. Kiadói műbőr-kötés, kiadói kartontokban, egyes kötetek címlapján és kísérőfüzeten magánkönyvtári bélyegzővel, jó állapotban.
22138.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 500 HUF
17,62
20,31
Minimales Gebot:
6 500 HUF
6 500 7 500 9 000
J.-P. Neu - A. Magarian: Montmorency. Collection "Nos villes en 1900". Számozott (179./200) példány. 1984, Editions Cofimag. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22139.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Les alpes de la Savoie et du Dauphiné 1928-1929  Michelin et Cie, 1928. LVI. 518 p Számos térképpel. Egészvászon kötésben, egy előzéklap hiányzik, egyébként jó állapotban / In linen binding, one flyleaf missing.
22140.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Balogh Vilmos - Toldy Ferenc - Gelléri Mór (szerk.): Führer durch die Ausstellung. Auf Grund officieller Daten redigirt von - - . (Az 1885-ös Budapesti Általános Országos Kiállítás útmutatója.) Bp., 1885, Grill Károly (Pesti Könyvnyomda Rt.), 256+[2] p. + 1 (kihajtható térkép, a kiállítás helyszíne a Városligetben) t. Fekete-fehér illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, a térképen kisebb szakadással.
22141.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Taine, Hippolyte:  Reise in Italien. Aus dem französischen übertragen von Ernst Hardt. Band I-II: Rom und Neapel. Florenz et Venedig. [Teljes mű két kötetben.] Jena, 1910. Eugen Diederichs. [4] + 370 p.; [4] + 396 + [2] p. Hippolyte Taine (1828-1893) francia történész, kultúrtörténész, a pozitivista filozófia és irodalomtörténet meghatározó alakja. Eredeti nyelven először 1866-ban kiadott útírásában egy 1864. évi itáliai körutazás kulturális és képzőművészeti tapasztalatait teszi közzé. A munka német nyelven először 1904-ben jelent meg, a bibliofil Eugen Diederichs kiadó gondozásában, példányunk a mű 1910. évi újrakiadásból való. Egységes, aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Szép példány.
22142.

Taine, Hippolyte: Reise in Italien. Aus dem französischen übertragen von Ernst Hardt. Band I-II: Rom und Neapel. Florenz et Venedig. [Teljes mű két kötetben.]
Jena, 1910. Eugen Diederichs. [4] + 370 p.; [4] + 396 + [2] p.
Hippolyte Taine (1828-1893) francia történész, kultúrtörténész, a pozitivista filozófia és irodalomtörténet meghatározó alakja. Eredeti nyelven először 1866-ban kiadott útírásában egy 1864. évi itáliai körutazás kulturális és képzőművészeti tapasztalatait teszi közzé. A munka német nyelven először 1904-ben jelent meg, a bibliofil Eugen Diederichs kiadó gondozásában, példányunk a mű 1910. évi újrakiadásból való.
Egységes, aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Szép példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Göncz László: A muravidéki magyarság 1918-1941. Lendva, 2001 367p. Kiadói kartonált papírkötésben Dedikált
22143.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Tolnainé Szabó Eta: Miért éppen Mány. A vidék megtartó ereje. Mány, 2019. Mányi Közösségekért. 489p.. Kiadói kartonált papírkötésben
22144.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Vofkori György: Székelyudvarhely - Várostörténet képekben. Kolozsvár, 1998, Polis. Kiadói keménykötésben papír védőbprítóval. 220p.. Második, bővített kiadás. Dedikált példány!
22145.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF