Kloeber, Wilhelm von: Vom Weltkrieg zur nationalen Revolution. Deutsche Geschichte 1914-1933. München-Berlin, 1933, R. Oldenbourg, 154+[2] p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, tulajdonosi bejegyzéssel.
Genthon István (összeáll.): A magyar történelem képeskönyve. Bevezetést írta Gerevich Tibor. Bp., 1935, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Prágay Dezső - Prágayné Bakay Éva: Megemlékezés és hódolat az 1956-os Magyar Forradalom 45. évfordulóján. Essen, 2002. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
W. Dieckerhoff: Lehrbuch der Speciellen Pathologie und Therapie für Thieräzte. Zweiter Band, Erste Abtheilung: Die Krankheiten des Rindes. 3. Lieferung. Berlin, 1902, August Hirschwald, VI, 337-558 p. Német nyelven. Átkötött félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.
Werner H. F. Kellermann-Tospel: Es gilt uns allen... Leer, 1982., Historisch-Politischer Verlag. Német nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés.
Karl Wahl: Aus Liebe zu Deutschland. 17 Jahre als Hitlers Gauleiter. Kiel,1997,Arndt. Német nyelven. Színes és fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Kurt Kuch: Bei Hitlers. Zimmmermädchen Annas Erinnerungen. St. Andrä-Wördern, 2003,Kleindienst. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Gudenus János József (összeáll.): A Rákóczi fejedelmek leszármazottjai Európában különös tekintettel a magyar családokra. (II. Rákóczi Ferenc nővére, Rákóczi Julianna grófnő utódai). Bp., 2006, Heraldika. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Sebastian Haffner: Anmerkungen zu Hitler. Berlin - Darmstadt - Wien, 1978, C. A. Koch's Verlag. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Bp., [1943], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 325+(3) p.+ 20 (fekete-fehér képek) t. 2. kiadás. Kiadói félvászon kötés, ex libris-szel, kissé kopott borítóval, ceruzás aláhúzásokkal és bejelölésekkel.