Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 427

Hollós Ervin: Kik voltak, mit akartak? A szerző, Hollós Ervin (1923-2008) kommunista pártmunkás, aktivista, állambiztonsági tiszt, az 1956-os forradalmat követő megtorlások egyik irányítója által Grubics István (1926-) kommunista politikus, XI. kerületi tanácselnök részére dedikált példány! Bp., 1967, Kossuth, 311+[1] p.+ 8 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
22659.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Papp Klára: Erdélyi fejedelmek. Debrecen, [2008], TKK, 149+[3] p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
22660.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Benedek Elek: Híres erdélyi magyarok. A két Wesselényi. Kőrösi Csoma Sándo. Satu-Mare, 1922. Kiadói papírkötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
22661.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
A magyar öntudat kistükre. Bp., 1941, Felsőkereskedelmi Iskolai Tanáron Nemzetközi Szövetsége. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
22662.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Kovács Gábor, Dr.: A szociálizmus. A szerző, Kovács Gábor (1883-1920) közgazdasági író, egyetemi tanár által ALÁÍRT példány. "Prof. Kovács. IV/3.- 1919." Bp., 1907, Stampfel, 231+9 p. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült címlappal.
22663.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Széchényi István 1791-1860. Szerk.: Fenyő Ervin. Bp., 1991, Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, kiadói műanyag védőborítóban, jó állapotban.
22664.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Henri Claude: A Marshall-terv. Ford.: Aranyosi Pál. Bp., 1949, Szikra, 234+1 p. Kiadói papírkötés.
22665.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 800 HUF
Minimales Gebot:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Dr. Székely László: Amiről eddig alig volt szó. Bp., 1940, Korda. 52 p. Kiadói papírkötésben. Volt könyvtári könyv.
22666.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 000 HUF
Minimales Gebot:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
22667.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 000 HUF
Minimales Gebot:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Ludovit Mutnansky: "Tu ríssky vysielac Vieden..."(Boj vo svetovom éteri o slovenskú pravdu a budúcnost.) ["Itt van a bécsi császári rádióadó..." (Harc a világ rádióhullámain a szlovák igazságért és jövőért.)] Vieden [Bécs], 1939, Julius Lichtner, 1 (Adolf Hitler és Andrej Hlinka arcképe)+ 59+1 p. Szlovák nyelvű nacionalista kiadvány. Néhány fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói papírkötés, régi intézményi bélyegzéssel, jó állapotban
22668.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50
Minimales Gebot:
60 000 HUF
60 000 70 000 80 000
22669.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00
Minimales Gebot:
40 000 HUF
40 000 48 000 55 000
Sellye Ibolya: Császárkori emailmunkák Pannóniából. Les Bronzes Émaillés de la Pannonie Romaine. Avec une appendice par K. Exner. Dissertationes Pannonicae ex Instituto Numismatico et Archeologico Univiversitatis de Petro Pázmány Nominatae Budapestinensis Provenientes Ser 2., Fasc 8. Bp., 1939., Institu de Numismatique de d'Archéologie de l'Université Pierre Pázmány, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 91 p.+ XX (fekete-fehér képtáblák) t. Magyar és francia nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, a kötet égén egy tokban képtáblákkal, jó állapotban.
22670.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimales Gebot:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF