Hollós Ervin: Kik voltak, mit akartak? A szerző, Hollós Ervin (1923-2008) kommunista pártmunkás, aktivista, állambiztonsági tiszt, az 1956-os forradalmat követő megtorlások egyik irányítója által Grubics István (1926-) kommunista politikus, XI. kerületi tanácselnök részére dedikált példány! Bp., 1967, Kossuth, 311+[1] p.+ 8 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Kovács Gábor, Dr.: A szociálizmus. A szerző, Kovács Gábor (1883-1920) közgazdasági író, egyetemi tanár által ALÁÍRT példány. "Prof. Kovács. IV/3.- 1919." Bp., 1907, Stampfel, 231+9 p. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült címlappal.
Ludovit Mutnansky: "Tu ríssky vysielac Vieden..."(Boj vo svetovom éteri o slovenskú pravdu a budúcnost.) ["Itt van a bécsi császári rádióadó..." (Harc a világ rádióhullámain a szlovák igazságért és jövőért.)] Vieden [Bécs], 1939, Julius Lichtner, 1 (Adolf Hitler és Andrej Hlinka arcképe)+ 59+1 p. Szlovák nyelvű nacionalista kiadvány. Néhány fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói papírkötés, régi intézményi bélyegzéssel, jó állapotban
Sellye Ibolya: Császárkori emailmunkák Pannóniából. Les Bronzes Émaillés de la Pannonie Romaine. Avec une appendice par K. Exner. Dissertationes Pannonicae ex Instituto Numismatico et Archeologico Univiversitatis de Petro Pázmány Nominatae Budapestinensis Provenientes Ser 2., Fasc 8. Bp., 1939., Institu de Numismatique de d'Archéologie de l'Université Pierre Pázmány, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 91 p.+ XX (fekete-fehér képtáblák) t. Magyar és francia nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, a kötet égén egy tokban képtáblákkal, jó állapotban.