Horváth Jenő - Paragi Beáta - Csicsmann László: Nemzetközi kapcsolatok története 1941-1991. Grotius Könyvtár 2. Veszprém, 2010, Pannonprint Kft. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Kadic Ottokár: A Szeleta-barlang kutatásának eredményei. A M. Kir. Földtani Intézet évkönyve XXIII. köt. 4. füzet. Bp., 1915, Franklin, I-II+4+278 p. + XIII-XVI (kihajtható mellékletek) + XVII-XX (képtáblák, előttük magyarázó lapokkal) t. +III-VIII p. Átkötött modern egészvászon-kötés, néhány lapszélen folttal, Szeleta-barlangos emlékbélyeggel.
A Bach-korszak adomákban. Összegyüjté egy Bach-huszár.Pest, 1869. Heckenast Gusztáv (ny.) VIII + 200p. Egyetlen kiadás. Az osztrák uralom magyar szemmel, a kötet végén rövid Bach-szótárral. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben. Enyhén foltos lapokkal
Nagy Iván: Magyarország családai czímerekkel és nemzedékrendi táblákkal. 1-8. kötet. Bp., 1987, Helikon. Szakály Ferenc: A Nagyiván c. tanulmány füzettel. Az 1857-1868. közötti kiadás (Pest, Ráth Mór) nyolckötetes reprint kiadása. Kiadói egészvászon-kötésekben, 2 karton-tokban.
Die Geschichte unserer Tage, oder getreue Erzählung aller merkwürdigen Ereignisse der neuesten Zeit. Nach den vorzüglichen Quellen bearbeitet. Dritter Jahrgang 1832. Drittes Heft, és Neuntes Heft. Stuttgart, 1833., E. Schweizerbart's Verlagshandlung, 2+287-428 p.; 2+571-715 p. Német nyelven. Felvágatlan példányok! Papírkötések, az első szám borító nélkül, a második szám hátsó borítója leszakadt, a második elülső borítóján és címlapján gyűrődéssel, valamint lyukkal, régi intézményi bélyegzésekkel, valamint "Borosjenői Tisza Lajos" névbélyegzéseivel.
Gregor Schöllgen: Jenseits von Hitler. Die Deutschen in der Weltpolitik von Bismarck bis heute. [Berlin], én., Propyläen. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában.
Fustel de Coulanges, [Numa Denis]: Az ókori község. Tanulmány a görög és római vallásról, jogról és intézményekről. Fordította Bartal Antal. Budapest, 1883. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum Rt. ny.) XVIII + 609 + [1] p. Első magyar kiadás. Fustel de Coulanges (1830-1889) francia történész műve a házi istenek tisztelete, a magánjog és az állami kultusz ókori összefüggéseinek rendszerét tanulmányozza, kitekintéssel az antik demokrácia intézményrendszerének kialakulására, majd annak bukására. Az alapos munka egy olyan társadalom és jogrend érzékletes képét nyújtja, amelynek kultikus részletei meglepően mélyen ágyazódtak be mindennapjai történetébe, könyvünk olvasta után pedig talán megkockáztatható a kijelentés, hogy a vallási tényező figyelembevétele nélkül az antik társadalmak működéséről nyilatkozni kissé külsődlegesnek, felszínesnek hat. Az első előzéken könyvkötői könyvjegy. (A Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó-vállalata.) Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Hirháger K., Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
James R. Dow - Hannjost Lixfeld: The Nazification of An Academmic Discipline. Folklore in the Third Reich. Edited and translated by - - and - -. Folklore Studies in Translation. Bloomington - Indianapolis,1994,Indiana University Press, XX+2+354 p. Angol nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.