Grünwald Béla: A régi Magyarország. 1711-1825. Bp., 1888, Franklin-Társulat, XIV+[2]+576 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, sérült borítóval, helyenként ceruzás bejegyzésekkel. A címlapon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével.
[Emmanuel de Las Cases (1766-1842)] Las Case's Tagebuch über Napoleon's Leben. Eine treue Uibersetzung des Mémorial de Sainte-Hélene. II. Bändchen. + IX-X. Bändchen. [Két kötetben.] Dresden, 1823-1824, Arnoldischen Buchhandlung, [4]+139+[1] p.+ 1 (kihajtható) t.; [4]+156 p.; [4]+132 p. Német nyelven. Papírkötésben, viseltes állapotban, helyenként foltos lapokkal, az egyik kötet elülső borítója és néhány lapja különvált a könyvtesttől.
Németh János: A budai mészárosok középkori céhkönyve és kiváltságlevelei. Bp., 2008, Budapest Főváros Levéltára-Budapesti Történeti Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói zsugorfóliában.
Kiss Sándor: A tegnap ifjúsága - a holnap egyháza. Bp., 1942, Bethlen Gábor, 304 p. Benne a nem keresztség ifjúsági mozgalmakkal is: szociáldemokrata, kommunista, a fasiszta ifjúság, a Hitler ifjúság. Kiadói papírkötés.
Kahler Frigyes: III/III-as történelmi olvasókönyv. Adalékok az emberi jogok magyarországi helyzetéhez az 1960-as években. 1-2. köt. Vál., a bevezetőt írta és jegyzetekkel látta el - - . Mindkét kötet a szerző, Kahler Frigyes (1942-) jogász, történész, bíró által dedikált! Bp., 2001-2002, Kairosz. Kiadói kartonált papírkötés.
Thaa, Winfried: Die Wiedergeburt des Politischen. Zivilgesellschaft und Legitimitätskoflikt in den Revolutionen von 1989. Opladen, 1996, Leske+Budrich. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Mai magyarságunk életrajza. Nemzetismeret. (Gróf Teleki Pál, Hóman Bálint és mások előadásai). Szerk.: Balassa Brunó. Székesfehérvár, 1939, magánkiadás (Csitáry G. Jenő-ny.), 248+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borító