Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 427

Koltay-Kastner Jenő: Cola di Rienzo. Szeged, 1949. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
22585.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1956 plakátjai és röplapjai. Október 22. - November 5. 1991, Zrínyi. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22586.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
[Antal István]: 1932?1935.A Gömbös-kormány három esztendős munkássága.    Budapest, 1935. Stádium Sajtóvállalat Rt. 96 p. Egyetlen kiadás. Áttekintés a Gömbös Gyula vezette Nemzeti Munkaterv hároméves eredményeiről. A kötetet Gömbös személyes megrendelésére sajtófőnöke, Antal István írta. 96p. Fűzve, sérült kiadói borítóban A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
22587.

[Antal István]: 1932?1935.A Gömbös-kormány három esztendős munkássága. Budapest, 1935. Stádium Sajtóvállalat Rt. 96 p. Egyetlen kiadás. Áttekintés a Gömbös Gyula vezette Nemzeti Munkaterv hároméves eredményeiről. A kötetet Gömbös személyes megrendelésére sajtófőnöke, Antal István írta. 96p. Fűzve, sérült kiadói borítóban

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Panait Istrati: Más fény felé. II. A Szovjet 1930-ban. Fordította: Braun Róbert. Bp., Genius. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
22588.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
László Gyula: Őstörténetünk. Egy régész gondolatai néppé válásunkról. ALÁÍRT! Bp., 1981, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22589.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
A Magyar Nemzet Története I. köt.: Magyarország a királyság megalapításáig. Szerk.: Szilágyi Sándor. Vaszary Kolos bevetésével. Írták: Fröhlich Róbert, Kuzsinszky Bálint, Nagy Géza, Marczali Henrik. Bp., 1895, Athenaeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Bekötött eredeti elülső papírborítóval. Korabeli átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza, kissé sérült kötéssel.
22590.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Bp., 1886, Franklin-Társulat, XV+[1]+472 p. Második, javított kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, sérült borítóval, helyenként minimális lapszéli ázásnyomokkal. A címlapon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével.
22591.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Révész László: Aranyszántás Balotán. Bp., 2001, Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés.
22592.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Jánosi Zoltán: Emlékpajzs szigetvárnak 1566-2016. Bp., 2016, Magyar Napló. Kiadói kartonált papírkötés.
22593.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Schuchhardt, [Karl] Károly: Schliemann ásatásai Trója, Tiryns, Mykéne, Orchomenos és Ithakában. Ford.: Öreg János. Bp., 1892, MTA, 1 t.+ VIII+464 p.+ VII (térképek) t.+ 1 t. Egyetlen magyar kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, a lapok egy részén kis foltokkal, a kihajtható táblákon kisebb szakadásokkal.
22594.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Waddel L. Austine: A rejtelmes Lhassza, Az 1903.-1904. évi angol katonai ekszpedíció története. Átdolgozta : Dr. Schwalm Amadé. Bp. 1910. Lampel. Szövegközti képekkel. Festett, aranyozott, kopott kiadói egészvászon kötésben. Néhány oldal foltos
22595.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Európa válaszúton: Háború vagy béke? (Budapest, 1933). A Pesti Hírlap kiadása (Légrády Testvérek Nyomdai Műintézete). 94 + [2] p. Első kiadás. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. A Pesti Hírlap kiadványa a háborús veszélyekkel tarkított béketárgyalások korában arra világít rá, hogy a pusztító háborús konfliktus csakis a Párizs környéki békék revíziójával előzhető meg. Revizionista kiadványunk törzsanyaga a trianoni béke igazságtalan mivolta mellett érvel: Magyarország nem nyomta el nemzetiségeit, nem kezdeményezte a háborút, védekezően lépett fel a konfliktus során; a wilsoni önrendelkezési elvek megtévesztették a háborús összeomláskor felállt magyar vezetést, az utódállamokban pedig közigazgatási és gazdasági módszerekkel kivitelezett etnikai tisztogatás zajlik. A színes grafikonokkal, térképekkel, infografikákkal illusztrált utolsó fejezet a Kárpát-medence gazdasági egységének fontosságára hívja fel a figyelmet, illetve a különféle dunai konföderációk ritkán látott térképeit közli. Példányunk fűzése a kötet elején meglazult, néhány oldalon apró rozsdafoltosság a gerincnél, az enyhén foltos első előzéken apró sérülés. Enyhén sérült gerincű, kissé foltos, aranyozott kiadói vászonkötésben.
22596.

Európa válaszúton: Háború vagy béke?
(Budapest, 1933). A Pesti Hírlap kiadása (Légrády Testvérek Nyomdai Műintézete). 94 + [2] p. Első kiadás.
A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. A Pesti Hírlap kiadványa a háborús veszélyekkel tarkított béketárgyalások korában arra világít rá, hogy a pusztító háborús konfliktus csakis a Párizs környéki békék revíziójával előzhető meg. Revizionista kiadványunk törzsanyaga a trianoni béke igazságtalan mivolta mellett érvel: Magyarország nem nyomta el nemzetiségeit, nem kezdeményezte a háborút, védekezően lépett fel a konfliktus során; a wilsoni önrendelkezési elvek megtévesztették a háborús összeomláskor felállt magyar vezetést, az utódállamokban pedig közigazgatási és gazdasági módszerekkel kivitelezett etnikai tisztogatás zajlik. A színes grafikonokkal, térképekkel, infografikákkal illusztrált utolsó fejezet a Kárpát-medence gazdasági egységének fontosságára hívja fel a figyelmet, illetve a különféle dunai konföderációk ritkán látott térképeit közli.
Példányunk fűzése a kötet elején meglazult, néhány oldalon apró rozsdafoltosság a gerincnél, az enyhén foltos első előzéken apró sérülés.
Enyhén sérült gerincű, kissé foltos, aranyozott kiadói vászonkötésben.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF