Bevilaqua Borsody Béla: Német maszlag I. Othotól Adolf Hitlerig 972-1945. Budapest, 1945. Magyar Téka (Általános Nyomda és Grafikai Intézet Rt.) 168 p. Egyetlen kiadás. Bevilaqua Borsody Béla (1885-1952) művelődéstörténész, helytörténész, muzeológus markáns koncepcióval megírt tanulmánya a Kárpát-medence birtoklása iránti német geopolitikai törekvések történeteként dolgozza fel Közép-Európa históriáját. A szenvedélyes hangon megírt vádirat a magyarok szenvedéstörténetének emlékezetes variánsa. Az első előzéken Ex libris. Poss.: Dr. Ráth István. [Ráth-Végh István (1870-1959) jogász, író, művelődéstörténész.] Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén.
Maspero, Gaston: Égypte. (Histoire générale de l'art.) Paris, [1911]. Librairie Hachette (Imprimerie Crété, Corbeil). 1 t. (színes címkép) + XII + 326 + [2] p. + 3 t. (színes). Első kiadás. Gaston Maspero (1846-1916) francia egyiptológus, régész, múzeumigazgató. Az Oszmán Birodalom fennhatósága alá tartozó Egyiptom 1879. évi végzetes eladósodása során angol-francia gyámság alá került: az ország gazdasági irányítása angol, kulturális vezetése francia felügyelet alá. A frissen Egyiptomba érkező, ásatásait megkezdő párizsi professzor, Gaston Maspero hamarosan átvette a kairói Bulaq Múzeum és az egyiptomi Nemzeti Régészeti Intézet vezetését. Korszaka az egyiptomi ásatások aranykorának számít, melynek során a kincsfeltárásokkal párhuzamosan számos tudományos kérdésre is válasz született. Jóllehet Gaston Maspero elsődlegesen az ásatások nemzetközi felügyeletével foglalkozott, jónéhány expedícióban maga is részt vett, az egyik piramis kamrarendszerében levő halotti szövegeket ő ismertette meg a nemzetközi nyilvánossággal. Szövegközti régészeti felvételekkel és ásatási alaprajzokkal rendkívül gazdagon illusztrált monográfiája népszerű bevezetés az egyiptológia korabeli eredményeibe. Példányunk az első kiadás utánnyomásából származik, az első kiadással egy időben a munka megjelent német, amerikai, angol, spanyol és olasz kiadásban is. Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kiadásban. Jó példány.
Ezeréves Magyarország. XIII. Leo pápa és a magyar katholikus főpásztorok ünneplő szava papjaik- és híveikhez a magyar honfoglalás ezredik évfordulója alkalmából. Összegyűjté és kiadja: a Szent István-társulat. Bp., 1896, Athenaeum-ny.,VIII+248 p. Kiadói, aranyozott, enyhén kopott vászonkötésben
Thuróczi János: Magyar krónika. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Geréb László. A szövegeket átnézte és a bevezetést írta: Kardos Tibor. Monumenta Hungarica I. Bp., 1957, Magyar Helikon, 213+1 p. Megjelent 2600 példányban. Számozatlan példány. Kiadói aranyozott félpergamen-kötésben, kis kopásnyomokkal.
1938 A hazatért Felvidék. V. rész: Komárom, Csallóköz. Képes Vasárnap 50. sz. Bp., 1938, Pesti Hírlap Rt. (Légrády-ny.), 36 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói tűzött papírkötés, a tűzéstől különvált borítóval.
1938 A hazatért Felvidék. III. rész: Munkács, Ungvár, Beregszász. Képes Vasárnap 48. sz. Bp., 1938, Pesti Hírlap Rt. (Légrády-ny.), 36 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói tűzött papírkötés.
Szabó K. Sándor: Bevonulás Erdélybe 1940. Bp., 1991, B&K Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. + Raffay Ernő: Trianon titkai, avagy hogyan bántak el országunkkal... Bp., 1990. Kiadói papírkötés. + Orbán Éva: Amit az Árpádsávos zászlóról illik tudnunk. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Emlékfüzet Huszti Dr. Gaál Endre v. államtitkár, országgyűlési képviselőnek a szatmári református egyházmegye gondnoki állásába történt beiktatásáról. 1929. Kiadói egészvászon kötés, kissé sérült gerinc, aranyozott lapélek, kopottas állapotban.
Szent Imre album. A jubiláris ünnepségek története képekben. Szerk.: Huszár Károly. Bp., 1930, Szent Imre Jubileum Rendező Főbizottsága. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.