Es ist zu lizitieren
22597.
Bücher: Geschichte
4 000 HUF
10,84 EUR, 12,50 USD
4 000 HUF
Bevilaqua Borsody Béla:
Német maszlag I. Othotól Adolf Hitlerig 972-1945.
Budapest, 1945. Magyar Téka (Általános Nyomda és Grafikai Intézet Rt.) 168 p. Egyetlen kiadás.
Bevilaqua Borsody Béla (1885-1952) művelődéstörténész, helytörténész, muzeológus markáns koncepcióval megírt tanulmánya a Kárpát-medence birtoklása iránti német geopolitikai törekvések történeteként dolgozza fel Közép-Európa históriáját. A szenvedélyes hangon megírt vádirat a magyarok szenvedéstörténetének emlékezetes variánsa.
Az első előzéken Ex libris.
Poss.: Dr. Ráth István. [Ráth-Végh István (1870-1959) jogász, író, művelődéstörténész.]
Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |