Bónis Éva: A császárkori edényművesség termékei Pannoniában. (A terra szigillátákon kívül.) I. A korai császárkor anyaga. Die kaiserzeitliche Keramik von Pannonien (Ausser den Sigillaten.) I. Die Materialen der frühen Kaiserzeit. [Unicus!] Dissertationes Pannonicae ex Instituto Numismatico et Archaeologico Universitatis de Petro Pázmány Nominatae Budapestinensis Provenientes. Ser. II. No. 20. Bp., 1942. A Kir. Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Érem- és Régiségtani Intézete, (Egyetemi-ny.) 269 p.+XLII (fekete-fehér képtálbál, XXXII-ig rajzok, XXXIII-tól fekete-fehér fotóanyag) t. Magyar és német nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, jó állapotban.
Csete Antal: Gizela királyné sírjáról. Pest, 1862. Pfeifer Nándor bizománya (Horék Egyed ny., Esztergom). [2] + 24 p. Egyetlen kiadás. Csete Antal (1804-1872) veszprémi prépost és őrkanonok rövid történeti értekezése Bajor Gizella (984-1065) magyar királyné, Szent István özvegyének későbbi életszakaszáról. Szerzőnk nem kevesebbet állít, hogy a híradások, mely szerint Szent István halála után a jámbor életű Gizella botrányokba keveredett volna, s emiatt élete utolsó részét Passauban élte volna le, hamisak; a boldog emlékezetű Gizella királyné voltaképpen Magyarországon hunyt el, sírja is Veszprémben, a királynék városában keresendő, passaui legendájának keletkezése pedig leginkább az egykori királyné bajor gyökereinek köszönhető. Feliratozott, keretdíszes, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben, ritka könyv.
Rüstow, [Friedrich Wilhelm]: Az 1870-71-ki Porosz-Franczia háború. Pest, 1871., Ráth Mór, 495 p. + 6 (térképek, közte 5 kihajtható) t. Korabeli aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, néhány kissé foxing foltos lappal.
Móricz János: Gyökereink Égben és a Földön. Dokumentumok Amerika őstörténetéről. - - hagyatékából. hn., 2013, Pilisi Szent Margit Alapítvány, 2+116+1 p. Kiadói papírkötés.
5 db marxista, munkásmozgalmi témájú kiadvány: Kautsky Károly: Marx Károly történelmi jelentősége. Ford.: Garami Ernő. Munkáskönyvtár 15. füzet. Bp., [1918], Népszava. Kiadói papírkötés, helyenként kis lapszéli sérülésekkel, felvágatlan. "Budapesti Forradalmi Törvényszék fogháza" bélyegzéssel. + Mi a Tanácsköztársaság?; Kun Béla: Ki fizet a háborúért?; Bucharin Nikoláj: Osztályharc és forradalom Oroszországban. Ford.: Szamuely Tibor.; Lenin: Állam és forradalom. Ford.: Rudas László. Kommunista Könyvtár. Bp., 1918-1919, Kommunisták Magyarországi Pártja. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
Bendefy-Benda László: Ősidők, ősemberek. Képek a magyarföldi ősemberek életéből. I-II. köt. [Egy kötetben.] I.: Régibb kőkor. II.: Újabb kőkor. - Bronzkor. - Vaskor. Bp., 1934, Magyar Etiópiai Expedíció Országos Bizottsága, 207+[1] p. Első kiadás. A könyvdíszek Ábrán Zoltán festőművész munkái. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harcának története 1848-1849-ben. I-II. kötet. (A mű 3 kötetben teljes) Bp.,(1871)-1872,Ráth Mór, VIII+535+4+539 Korabeli félvászon kötésben, jó állapotban