Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 427

Magyar Árpád - Zvara Edina: A kaplonyi Ferences Rendház könyvtárának régi állománya. Bp., 2009, OSZK. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
22707.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
[Bumüller, Johannes (1811-1890)] Bumüller János: Világtörténet. II. köt. I-II. füzet. (2 kötetben.) Ford.: Danielik József. Pest, 1857-1858, Szent-István-Társulat, [2]+467 p.; [4]+372 p. Félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal.
22708.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Timothy W. Ryback: Hitlers Bücher. Seine Bibliothek - sein Denken. Aus dem amerikanischen Englisch von Heike Schlatterer. Mit einem Vorwort von Norbert Frei. Köln, 2010, Fackelträger. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22709.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Philipp Bouhler: Kampf um Deutschland. Ein Lesebuch für die deutsche Jugend. Berlin, 1941, Zentralverlag der NSDSAP, 107+5 p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
22710.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Oplatka, Andreas: Graf Stephan Széchenyi. Der Mann, der Ungarn schuf. DEDIKÁLT! Wien, 2004, Paul Zsolnay Verlag. Első kiadás! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban. Az eredetileg német nyelven írt - majd egy évvel később az Osiris Kiadó gondozásában magyarul is kiadott - életrajz 2004 őszén Bécsben jelent meg. Szerzője magyar származású; tizennégy éves korában került Svájcba, ahol iskoláit végezte, s germanistaként és történészként egyetemi képzését kapta. A könyv Széchenyi Istvánt nemcsak mint magyar, hanem mint nagy európai politikust kívánja bemutatni.
22711.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Dr. Nyári Gál: A Pénzintézeti Központ története 1941-től napjainkig. Bp., 1997, Pénzintézeti Központi Bank. Kiadói műbőr kötés, műbőr tékában, jó állapotban.
22712.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Pósta Béla születésének százados ünnepe. 1862-1962. Az előszót, életművének méltatását, naplószerű feljegyzéseinek bevezetésért írta és a kéziratot sajtó alá rend.: Banner János. Életrajzok, Múzeumtörténet sorozat 1. sz. Bp., 1962, (Múzeumok Rotaüzeme-ny.), 1 t.+ 148 p. Kiadói papírkötés, a borítón és a gerincen kis sérülésekkel. Megjelent 500 példányban.
22713.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Vértesi Arnold: Történeti beszélyek I. kötet. Pest, 1859, Ráth Mór. Papírkötésben, kopottas állapotban.
22714.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Wolfdieter Bihl: Der Tod Adolf Hitlers. Fakten und Überlebenslegenden. Wien-Köln-Weimar, 2000, Böhlau. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
22715.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Der letzte Kaiser. Wilhelm II. im Exil. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Hans Wilderotter, Klaus-D. Pohl. Gütersloh/München, 1911, Bertelsmann Lexikon Verlag, 384 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
22716.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Scheffer, Thassilo von: Die Kultur der Griechen. Grosse Illustrierte Ausgabe. [Bécs] (Wien, 1935). Phaidon-Verlag (Druck der Offizin Haag-Drugulin Verlag, Leipzig). 646 + [2] p. Első kiadás. Thassilo von Scheffer (1873-1951) német klasszika-filológus, műfordító, ismeretterjesztő író. Kultúrtörténeti monográfiája az ókori görög civilizációval foglalkozik, a krétai, mükénéi időktől a klasszikus athéni demokrácia idejéig. A 417-624. oldal között képmelléklet, a görög szobrászati ízlés és formakincs változásaival. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
22717.

Scheffer, Thassilo von: Die Kultur der Griechen. Grosse Illustrierte Ausgabe.
[Bécs] (Wien, 1935). Phaidon-Verlag (Druck der Offizin Haag-Drugulin Verlag, Leipzig). 646 + [2] p. Első kiadás.
Thassilo von Scheffer (1873-1951) német klasszika-filológus, műfordító, ismeretterjesztő író. Kultúrtörténeti monográfiája az ókori görög civilizációval foglalkozik, a krétai, mükénéi időktől a klasszikus athéni demokrácia idejéig. A 417-624. oldal között képmelléklet, a görög szobrászati ízlés és formakincs változásaival.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
A Pénzintézeti Központ első huszonöt éve 1916-1941. Reprint. + A Pénzintézeti Központ története 1941-től napjainkig. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
22718.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF