Timothy W. Ryback: Hitlers Bücher. Seine Bibliothek - sein Denken. Aus dem amerikanischen Englisch von Heike Schlatterer. Mit einem Vorwort von Norbert Frei. Köln, 2010, Fackelträger. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Philipp Bouhler: Kampf um Deutschland. Ein Lesebuch für die deutsche Jugend. Berlin, 1941, Zentralverlag der NSDSAP, 107+5 p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
Oplatka, Andreas: Graf Stephan Széchenyi. Der Mann, der Ungarn schuf. DEDIKÁLT! Wien, 2004, Paul Zsolnay Verlag. Első kiadás! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban. Az eredetileg német nyelven írt - majd egy évvel később az Osiris Kiadó gondozásában magyarul is kiadott - életrajz 2004 őszén Bécsben jelent meg. Szerzője magyar származású; tizennégy éves korában került Svájcba, ahol iskoláit végezte, s germanistaként és történészként egyetemi képzését kapta. A könyv Széchenyi Istvánt nemcsak mint magyar, hanem mint nagy európai politikust kívánja bemutatni.
Dr. Nyári Gál: A Pénzintézeti Központ története 1941-től napjainkig. Bp., 1997, Pénzintézeti Központi Bank. Kiadói műbőr kötés, műbőr tékában, jó állapotban.
Pósta Béla születésének százados ünnepe. 1862-1962. Az előszót, életművének méltatását, naplószerű feljegyzéseinek bevezetésért írta és a kéziratot sajtó alá rend.: Banner János. Életrajzok, Múzeumtörténet sorozat 1. sz. Bp., 1962, (Múzeumok Rotaüzeme-ny.), 1 t.+ 148 p. Kiadói papírkötés, a borítón és a gerincen kis sérülésekkel. Megjelent 500 példányban.
Der letzte Kaiser. Wilhelm II. im Exil. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Hans Wilderotter, Klaus-D. Pohl. Gütersloh/München, 1911, Bertelsmann Lexikon Verlag, 384 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
Scheffer, Thassilo von: Die Kultur der Griechen. Grosse Illustrierte Ausgabe. [Bécs] (Wien, 1935). Phaidon-Verlag (Druck der Offizin Haag-Drugulin Verlag, Leipzig). 646 + [2] p. Első kiadás. Thassilo von Scheffer (1873-1951) német klasszika-filológus, műfordító, ismeretterjesztő író. Kultúrtörténeti monográfiája az ókori görög civilizációval foglalkozik, a krétai, mükénéi időktől a klasszikus athéni demokrácia idejéig. A 417-624. oldal között képmelléklet, a görög szobrászati ízlés és formakincs változásaival. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
A Pénzintézeti Központ első huszonöt éve 1916-1941. Reprint. + A Pénzintézeti Központ története 1941-től napjainkig. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.