Érdy Miklós: A magyar eredetkutatás a történelmi társtudományok "rétegezett térképeinek" a tükrében. Különlenyomat a XXXI. Magyar Találkozó Krónikája 239-270. oldaláról. A szerző, Érdy Miklós (1931-2017) orientalista kutató, vegyészmérnök, fogorvos által gróf Tisza Istvánné Gyányi Magdolna részére dedikált példány. Cleveland, 1992, Árpád Könyvkiadó, 239-270 p. Kiadói tűzött papírkötés.
Goncourt, Edmond - Goncourt, Jules: Marie Antoinette. Übersetzt ind herausgegeben von Konrad Merling. München, 1923. Rösl & Cie. Verlag (Buchdruck von Julius Klinkhardt in Leipzig). 1 t. (címkép) + 343 + [1] p. A Goncourt-fivérek, azaz Edmond (1822-1896) és Jules (1830-1870) Goncourt a XIX. századi francia irodalom és művelődéstörténet-írás meghatározó szerzői. Műgonddal kidolgozott regényeiket, illetve korrajzaikat közösen írták, a kortárs és történelmi valóság számos fellelhető dokumentumát elsőként szőtték műveikbe, és nem zárkóztak el az élet zaklatottabb részeinek, árnyoldalainak ábrázolásától sem. Ekként a Goncourt-fivérek a naturalista, sőt a lélektani regényírás alapítói is egyben. Rendkívüli műgonddal írt regényeiket ugyanakkor csak a szűkebb szakma olvasta, valódi népszerűséget csak az írótársaik között értek el. A tragikus sorsú, 1793-ban kivégzett Marie Antoinette francia királynéról írt korrajzuk eredeti nyelven először 1858-ban jelent meg, első német fordítása az 1860-as években látott napvilágot. Példányunk a mű modern fordításából származik. Díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.
Makkai László: Erdély története. Budapest, 1944. Renaissance Könyvkiadóvállalat (Globus Nyomdai Műintézet Rt.) 535 + [5] p. Egyetlen kiadás. Makkai László (1914-1989) történész, kolozsvári egyetemi tanár olvasmányos stílusban írt kismonográfiája Erdély történetéről. A társadalom- és jogtörténeti fókuszú munka a római időktől 1867-ig tekinti át Erdély históriáját. Az erdélyi románok társadalomtörténetét is kutató Makkai mértéktartó stílusban cáfolja a dák-román kontinuitás elméletét, a honfoglalás idején a ritkán lakott Erdélyben szláv maradványokkal számol, majd bemutatja az Erdélyi-medencében való magyar/székely és szász megtelepedés hosszú folyamatát. A szerző a román pásztorok lassú megjelenését a XIII-XIV. századra teszi. Erdély három hagyományos nemzetének társadalmi szerkezetét és jogállását érdemben tanulmányozza, képet alkot az önálló fejedelemség, majd a Habsburg-adminisztráció korszakáról, végül a 19. századi nemzetiségi törekvések történetét is vázolja. Kiadói, sérült papírkötésben.
Tisza István: Válogatott politikai írások és beszédek. Vál., szerk., a jegyzeteket és az utószót írta: Tőkéczki László. Millenniumi Magyar Történelem. Politikai gondolkodók. Bp.,2003., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, karcos borítóval.
Ein anderer Hitler. Bericht seines Architekten Hermann Giesler. Erlebnisse, Gespräche, Reflexionen. Berg, 1982, Druffel-Verlag, 527 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A millenniumi Magyarország. Album korabeli fotográfiákkal. Szerk.: Tóth Emese. Bp., 1996, Kossuth. Fekete-fehér fotókkal. Magyar, német, francia és angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban,
Kray István báró: A kabinetiroda szolgálatában a világháború alatt. Epizódok és jellemképek. I. Ferenc József és IV. Károly királyokról. Zalaegerszeg 1935, Zrínyi, 157 p. Átkötött félvászon-kötés, körbevágott.