Heinrich August Winkler: Geschichte des Westens. Die Zeit der Gegenwart. München, 2015, C. H. Beck, 687+(1) p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
[Trockij, Lev Davidovics]: L'agonie du capitalisme et les taches de la IVe Internationale. Programme de transition. [A kapitalizmus haldoklása és a 4. Internacionálé feladatai. Átmeneti program.] H.n., 1946, k.n., 38 p. Francia nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, sérült borítóval, a gerincnél kisebb ázásnyommal.
[A trianoni béke kritikájáról szóló francia nyelvű munka] Il n'y a pas de paix sans la solution de probleme Danubien. Le traité fatal de Trianon. Par Verdicus. Bp., 1934. 64p. térképekkel. Kiadói papírkötésben
Forradalom és császárság sorozat 2 kötete: Seress László: Bonaparte II. köt., Adorján Andor: A császárság. II. köt. Bp., 1913-1914., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötések, kopott, foltos borítókkal, egy köteten kis sérüléssel.
Küküllei János: Lajos király krónikája. Névtelen szerző: Geszta Lajos királyról. Ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Kristó Gyula. Millenniumi Magyar Történelem. Források. Bp.,2000., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, karcos borítóval.
Marczali Henrik: A nemzetiség történetbölcseleti szempontból. A Népszerű Főiskolán (University Extension) előadta - - . Népszerű Főiskola Könyvtára I. Bp., 1905, Franklin-Társulat, 116 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, nagyrészt felvágatlan.
Adolf Hitlers drei Testamente. Ein Zeitdokument. Szerk.: Gert Sudholt. Berg, é.n., Druffel-Verlag. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Sensationen von gestern - Geschichte heute. Bildreportagen aus den Jahren 1848-1900 ausgewählt und kommentiert von H. J. Hansen. Oldenburg-Hamburg, é.n., Stalling. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.