Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 427

Wolf Rüdiger Heß: Rudolf Heß: "Ich bereue nichts". Mit einem Vorwort von Golo Mann. Graz-Stuttgart, 1995, Leopold Stocker. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22767.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimales Gebot:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Christoph Stölzl (szerk.): Deutsche Geschichte in Bildern. München-Berlin, 1995, Koehler &amp; Amelang, 559 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22768.

Christoph Stölzl (szerk.): Deutsche Geschichte in Bildern. München-Berlin, 1995, Koehler & Amelang, 559 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimales Gebot:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Christian Graf von Krockow - Karl-Heinz Jürgens: Friedrich der Große. Lebensbilder. Bergisch Gladbach, 1986, Gustav Lübbe. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22769.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimales Gebot:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Haas, Alexandra: Ungarn in Tirol. Flüchtlingsschicksale 1945-1956. Innsbrucker Forschungen zur Zeitgecshichte. 2008, Studien Verlag.Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban, néhol foltos lapok.
22770.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Padányi Viktor: Dentumagyaria. Magyar Történelmi Tanulmánysorozat I. kötet. [Buenos Aires, 1963.], Transsylvania, 450+2 p. Emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, az elülső borító felső sarkán kis sérüléssel.
22771.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Medinától Etéig. Tisztelgő írások Csalog József születésének 100. évfordulóján. Szerk.: Bende Lívia - Lőrinczy Gábor. Szentes, 2009, Koszta József Múzeum. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
22772.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Széchenyi Zsigmond: Denaturált Afrika. (Feleségemmel a fekete földrészen.) Bp.,2019,Pannon Értéktár Kiadó. A szerző fekete-fehér felvételeivel. Kiadói egészvászon-kötés.
22773.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Heil Kristóf Mihály: Szemelvények a magyar emigráció történetéből. Szerk.: - -. Jogtörténeti Értekezések 67. Bp., 2024., Gondolat - RETÖRKI. Kiadói kartonált papírkötés.
22774.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Átkelők a túlvilágra. Két gepida temető a Közép-Tisza mentén. Szerk.: F. Kovács Péter. Szolnok, 2022, Damjanich János Múzeum. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22775.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Heinrich Schwendemann - Wolfgang Dietsche: Hitlers Schloß. Die "Führerresidenz" in Posen. Berlin,2003,Ch. Links Verlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
22776.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimales Gebot:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Fred Hahn: Lieber Stürmer! Leserbriefe an das NS-Kampfblatt 1924 bis 1945. [Kedves Stürmer! Levelek a náci Kampfblatt szerkesztőjéhez. 1924-től 1945-ig.] Eine Dokumentation aus dem Leo-Baeck-Instiut, New York. Bearbeitung der deutschen Ausgabe von Günther Wagenlehner. Stuttgart, 1978., Seewald Verlag. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A Der Stürmer (magyarul: Rohamozó) nemzetiszocialista hetilap volt, amelyet Julius Streicher alapított és adott ki 1923 és 1945 között. Az erőteljesen antiszemita beállítottságú lap tartalma a komoly újság hatását keltő Völkischer Beobachterrel szemben igen alacsony színvonalú volt és sokszor szerepeltek benne a zsidókat támadó cikkek és rajzok, amelyek gyakran kapcsolódtak a vérvádhoz és állítólagos kéjgyilkosságokhoz, ezen kívül néha pornográf tartalmúak is voltak.  Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
22777.

Fred Hahn: Lieber Stürmer! Leserbriefe an das NS-Kampfblatt 1924 bis 1945. [Kedves Stürmer! Levelek a náci Kampfblatt szerkesztőjéhez. 1924-től 1945-ig.] Eine Dokumentation aus dem Leo-Baeck-Instiut, New York. Bearbeitung der deutschen Ausgabe von Günther Wagenlehner. Stuttgart, 1978., Seewald Verlag. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált.
A Der Stürmer (magyarul: Rohamozó) nemzetiszocialista hetilap volt, amelyet Julius Streicher alapított és adott ki 1923 és 1945 között. Az erőteljesen antiszemita beállítottságú lap tartalma a komoly újság hatását keltő Völkischer Beobachterrel szemben igen alacsony színvonalú volt és sokszor szerepeltek benne a zsidókat támadó cikkek és rajzok, amelyek gyakran kapcsolódtak a vérvádhoz és állítólagos kéjgyilkosságokhoz, ezen kívül néha pornográf tartalmúak is voltak.
Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimales Gebot:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Michael Walter: Hitler in der Oper. Deutsches Musikleben 1919-1945. Stuttgart - Weimar,2000,J. B. Metzler. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
22778.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimales Gebot:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF