Ács Tivadar (szerk.): Népek Tavasza. Ismeretlen Kossuth levelek. Kiadatlan naplók a szabadságharc korából. Bp., é.n., ABC. Kiadói papírkötésben Szép állapotban
Rainer Laabs: Das Brandenburger Tor. Brennpunkt deutscher Geschichte. / Focus of German History. Berlin, 1990, Ullstein. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német és angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Wesselényi Miklós: A Harmadik Birodalom bukása. [Bp.,1945.], Magyar Téka, (Általános-ny.), 269+1 p. Egyetlen kiadás. ,,Az olvasó előtt fekvő könyv szerves folytatása kilenc évvel ezelőtt megjelent: ,,A Harmadik Birodalom keletkezése" című munkámnak. Nem tagadom, hogy amikor a Harmadik Birodalom keletkezése megjelent, reméltem, hogy valamikor megírom majd a hitleri Németország bukásának történetét is. Ennek ellenére lényeges különbség van a két könyv között. A jelen munka önmagában is befejezett egész és teljesen független írásművet jelent. A Harmadik Birodalom keletkezését, úgy, ahogyan az olvasó elé került, nemcsak megírni, de az akkori körülmények között megjelentetni is lényegesen nehezebb volt a hitleri Németország bukásának megírásánál. A Harmadik Birodalom akkor állt hatalmának tetőpontján, s Magyarország pedig közvetlenül az előtt, hogy a nemzeti szocialista befolyás a hivatalos politikában és általában a közéletben uralkodó szerephez jusson. Ilyen körülmények között kimutatni, hogy a nemzeti szocializmus keletkezését a német alsóbbrendűségi komplexumnak köszönhette és hogy a Harmadik Birodalom előbb vagy utóbb egy általa felidézett általános világkonfliktus következtében fog elbukni, nem volt könnyű dolog, és ezt a hitleri Németországgal éppen szoros szövetségre lépő Magyarországon hirdetni egyáltalán nem volt hálás feladat. Ma mindezen már túl vagyunk" - részlet a szerző előszavából. A német belpolitikára, geopolitikára és katonapolitikára fókuszáló munka nem tér ki a holokauszt témájára. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
1956. Szabadulás a Kőbányai gyűjtőfogházból. Politikai elítéltek emlékezése. Különlenyomat az Új Horizont 2001. 4. számából. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Alvinczy Sándor: A franczia társadalom. A francziák társadalmi, erkölcsi és lelki élete I. Bp., 1893, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),(Miskolc, Wesselényi és König-ny.), 214+1 p. Átkötött félbőr-kötésben, kopott borítóval.
Karácsonyi János: Szent István Király élete. Királyszentistván-Veszprém, 1994, Királyszentistván Község Önkormányzata Kulturális Bizottsága - Eötvös Károly Megyei Könyvtár. Számozott (365./1000) példány. Reprint! Kiadói papírkötés.