Paál Jób - Radó Antal (szerk.): A debreceni feltámadás. Krónikás könyv a demokratikus új Magyarország megszületéséről, a moszkvai tárgyalásokról, a debreceni nemzetgyűlés és az első független nemzeti kormány megalakulásáról, a magyar nemzet történetének sorsdöntő hőskoráról. [Debrecen], 1947, [Városi Ny.], 384 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, intézményi bélyegzővel. + 3 db Máté György (1913-1990) kommunista író, újságíró, Rózsa Ferenc-díjas (1966) és felesége részére szóló meghívó
Gudenus János József - Szentirmay László: Összetört címerek. A magyar arisztokrácia sorsa és az 1945 utáni megpróbáltatások. Bp., 1989, Mozaik. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
David Boyle: Der Zweite Weltkrieg. Eine Chronik in Bildern. Köln, én., Naumann & Göbel. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.
Angus Hall: A bűnüldözés nagy pillanatai. Az FBI- a Scotland Yard, az Interpol- a nyomozástörténete. Ford.: Tabák Gábor. Bp., 1987, Zrínyi. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Carlyle, Thomas: On Heroes, Hero-Worship and the Heroic in History. Edited, with Notes and Introduction, by Annie Russell Marble. New York, 1904. The Macmillan Company (Norwood Press, Norwood). XXXVI + 417 + [7] p. Thomas Carlyle (1795-1881) skót esszéíró, történetíró és filozófus esszégyűjteménye a kiemelkedő személyiségek emberi történelemre gyakorolt hatását vizsgálta. Az esszégyűjtemény a filozófus hat előadásából áll össze, melyeket 1840 májusában tartott népes közönség előtt. A Hősökről való eszmefuttatás eredeti nyelven először 1841-ben jelent meg, jegyzetelt kiadásunk először 1897-ben. Az első előzéken régi kereskedelmi könyvjegy. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.