Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 769

Montaigne, [Michel de]:  Essais de Montaigne. Avec des notes choisies dans tous les commentateurs et la traduction de toutes les citations que renferme le texte par Joseph Victor Leclerc. Tome 1, 3-4. Paris, [1925]. Librairie Garnier Fréres (Imprimerie Dierville, Verneuil-sur-Avre). X + [2] + 374 p.; [4] + 374 p.; [4] + 387 + [3] p. Michel de Montaigne (1533-1592) francia filozófus fő munkája, az Esszék először 1580 és 1588 között jelent meg, három kötetben. Tételünk a Joseph Victor Leclerc irodalomtudós által gondozott négykötetes, jegyzetelt Montaigne-kiadás (Párizs, 1826) évfordulós újrakiadása. A munka négy kötetben teljes. Egységes, álbordás, aranyozott, festett korabeli félbőr kötésben. Körülvágatlan és részben felvágatlan, szép példány.
24754.

Montaigne, [Michel de]: Essais de Montaigne. Avec des notes choisies dans tous les commentateurs et la traduction de toutes les citations que renferme le texte par Joseph Victor Leclerc. Tome 1, 3-4.
Paris, [1925]. Librairie Garnier Fréres (Imprimerie Dierville, Verneuil-sur-Avre). X + [2] + 374 p.; [4] + 374 p.; [4] + 387 + [3] p.
Michel de Montaigne (1533-1592) francia filozófus fő munkája, az Esszék először 1580 és 1588 között jelent meg, három kötetben. Tételünk a Joseph Victor Leclerc irodalomtudós által gondozott négykötetes, jegyzetelt Montaigne-kiadás (Párizs, 1826) évfordulós újrakiadása. A munka négy kötetben teljes.
Egységes, álbordás, aranyozott, festett korabeli félbőr kötésben. Körülvágatlan és részben felvágatlan, szép példány.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Cicero, Marcus Tullius:  Orationes: Divinatio in Q. Caecilim. In C. Verrem - Pro Sex. Roscio. Pro Cluentio. Pro Murena. De impero Cn. Pompei. In Catilinam. Pro Caelio - Pro Milone. Pro Marcello. Pro Ligario. Pro rege Deiotaro. Philippicae I-XIV. Recognovit brevique adnotatione critica instruxit Guilelmus Peterson et Albertus Curtis Clark. [Három kötet egybekötve.] [Oxford] Oxonii, (1900-1907). E Typographeo Clarendoniano. [2] + XVII + [1] + [464] p.; XIV + [334] p.; [18] + [322] p. Latin nyelvű Cicero-kiadásunk az oxfordi klasszika-filológiai oktatás és retorikai képzés céljait szolgálta. A beszédeket gazdag latin nyelvű jegyzetapparátus kíséri. A kiadásunkban való tájékozódás tudományos kitartást igényel: számos alkalommal újrakezdődő oldalszámozása egyedi szempontot őriz, így az oldalszám-adatot az ívszámozás alapján adtuk meg. Az oldalakon enyhe hullámosság, néhány oldalon apró foltosság. (Scriptorium Classicorum Bibliotheca Oxoniensis.) Díszesen aranyozott, enyhén sérült, javított gerincű kiadói bőrkötésben (Oxford Binding), aranyozott lapszélekkel, a kötéstáblákon aranyozott léniákból és ornamentikus mintából szőtt keretezés. Jó példány.
24755.

Cicero, Marcus Tullius: Orationes: Divinatio in Q. Caecilim. In C. Verrem - Pro Sex. Roscio. Pro Cluentio. Pro Murena. De impero Cn. Pompei. In Catilinam. Pro Caelio - Pro Milone. Pro Marcello. Pro Ligario. Pro rege Deiotaro. Philippicae I-XIV. Recognovit brevique adnotatione critica instruxit Guilelmus Peterson et Albertus Curtis Clark. [Három kötet egybekötve.]
[Oxford] Oxonii, (1900-1907). E Typographeo Clarendoniano. [2] + XVII + [1] + [464] p.; XIV + [334] p.; [18] + [322] p.
Latin nyelvű Cicero-kiadásunk az oxfordi klasszika-filológiai oktatás és retorikai képzés céljait szolgálta. A beszédeket gazdag latin nyelvű jegyzetapparátus kíséri. A kiadásunkban való tájékozódás tudományos kitartást igényel: számos alkalommal újrakezdődő oldalszámozása egyedi szempontot őriz, így az oldalszám-adatot az ívszámozás alapján adtuk meg.
Az oldalakon enyhe hullámosság, néhány oldalon apró foltosság.
(Scriptorium Classicorum Bibliotheca Oxoniensis.)
Díszesen aranyozott, enyhén sérült, javított gerincű kiadói bőrkötésben (Oxford Binding), aranyozott lapszélekkel, a kötéstáblákon aranyozott léniákból és ornamentikus mintából szőtt keretezés. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Rouveyre, Édouard:  Connaissances nécessaires á un bibliophile. Premiere Partie, accompagnée de 7 planches et de 5 spécimens de papier. Paris, 1883. Librairie Ed. Rouveyre et G. Blond (Imprimerie Darantiere, Dijon). XIV + 198 + [2] p. + 7 t. (négy kétoldalas, egy dupla oldalas). Édouard Rouveyre (1849-1930) francia könyvkereskedő, könyvkiadó, szerkesztő, bibliofil, bibliográfus és esszéíró. Könyvgyűjtésről és könyvkiadásról, bibliofiliáról írt esszéje először 1875-ben jelent meg: a rövid, mindössze 78 oldalas tanulmány az ötödik kiadás idejére tízkötetes művé terebélyesedett, tárgyalva a bibliofilia valamennyi területét és határterületét. Oldalszámozáson belül szövegközti könyvdíszekkel illusztrált példányunk a harmadik kiadásból származik, öt oldalán felragasztott papírminta. Kiadásunkból különleges papírra 100 számozott példány is készült, példányunk számozatlan. Harmadik kiadásunk két kötetben teljes. Álbordás, aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel, nemzeti színű könyvjelzővel. Szép példány.
24756.

Rouveyre, Édouard: Connaissances nécessaires á un bibliophile. Premiere Partie, accompagnée de 7 planches et de 5 spécimens de papier.
Paris, 1883. Librairie Ed. Rouveyre et G. Blond (Imprimerie Darantiere, Dijon). XIV + 198 + [2] p. + 7 t. (négy kétoldalas, egy dupla oldalas).
Édouard Rouveyre (1849-1930) francia könyvkereskedő, könyvkiadó, szerkesztő, bibliofil, bibliográfus és esszéíró. Könyvgyűjtésről és könyvkiadásról, bibliofiliáról írt esszéje először 1875-ben jelent meg: a rövid, mindössze 78 oldalas tanulmány az ötödik kiadás idejére tízkötetes művé terebélyesedett, tárgyalva a bibliofilia valamennyi területét és határterületét. Oldalszámozáson belül szövegközti könyvdíszekkel illusztrált példányunk a harmadik kiadásból származik, öt oldalán felragasztott papírminta. Kiadásunkból különleges papírra 100 számozott példány is készült, példányunk számozatlan. Harmadik kiadásunk két kötetben teljes.
Álbordás, aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel, nemzeti színű könyvjelzővel. Szép példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Malebranche, [Nicolas]:  Entretiens Métaphysiques - Méditations - Traité de l'Amour de Dieu - Entrentien d'un Philiosophe chrétien et d'un Philosophie chiois. Nouvelle édition, collationnée su les meilleurs textes, et précédée d'une introduction par Jules Simon. Paris, 1842. Librairie Charpentier. [4] + XXXIV + [2] + 502 p. A párizsi Charpentier kiadó Nicolas Malebranche (1638-1715) francia teológus, filozófus, esszéíró munkásságának kiadását kötetünkkel kezdte meg. A gyűjteményben a szerző filozófiai dialógusai és vallási meditációi. A sorozat második része 1850-ben jelent meg. Az első előzéken gyűjteményi könyvjegy. (Oeuvres de Malebranche: Premiere série.) Poss.: Bibliotheca Comitis Georgii Károlyi. [Gróf Károlyi György (1802-1877) főispán, királyi valóságos belső titkos tanácsos, magyar királyi főudvarmester, politikus, mecénás, a Magyar Tudós Társaság tagja, a reformkor egyik legnagyobb formátumú alakja volt. Pesti palotájában 1838-ra készült el a bibliotéka, amely a korszak egyik legjelentősebb gyűjteményét tartalmazta.] Díszesen aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
24757.

Malebranche, [Nicolas]: Entretiens Métaphysiques - Méditations - Traité de l'Amour de Dieu - Entrentien d'un Philiosophe chrétien et d'un Philosophie chiois. Nouvelle édition, collationnée su les meilleurs textes, et précédée d'une introduction par Jules Simon.
Paris, 1842. Librairie Charpentier. [4] + XXXIV + [2] + 502 p.
A párizsi Charpentier kiadó Nicolas Malebranche (1638-1715) francia teológus, filozófus, esszéíró munkásságának kiadását kötetünkkel kezdte meg. A gyűjteményben a szerző filozófiai dialógusai és vallási meditációi. A sorozat második része 1850-ben jelent meg.
Az első előzéken gyűjteményi könyvjegy.
(Oeuvres de Malebranche: Premiere série.)
Poss.: Bibliotheca Comitis Georgii Károlyi. [Gróf Károlyi György (1802-1877) főispán, királyi valóságos belső titkos tanácsos, magyar királyi főudvarmester, politikus, mecénás, a Magyar Tudós Társaság tagja, a reformkor egyik legnagyobb formátumú alakja volt. Pesti palotájában 1838-ra készült el a bibliotéka, amely a korszak egyik legjelentősebb gyűjteményét tartalmazta.]
Díszesen aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Zaymus Gyula: Amadeusz, a koldusbarát. Elbeszélések. Bp., [1925], Pesti Könyvnyomda Rt., 103+[1] p. Egyetlen kiadás. A borító Márton Lajos munkája. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel. (Ritka!)
24758.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Bajcsy László: Fény és árny. Költemények, útirajzok és tárcaszerű közlemények. H.n., é.n., Veres Lajos. Egészvászon kötés, utolsó lap kijár, kissé kopottas állapotban.
24759.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Iindiána. Sand Györgytől. Franciából Bécsi Emil. Bp., 1890, Franklin. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
24760.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Arany- és ezüstkalászos gazdák könyve. Szerk.: Asztalos P. Kálmán et al. Bp., 1943, Közérdekű Könyvkiadó Vállalat, 183+[1] p.+ 416 p.+ 65+[13] p. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, foltos, a könyvtesttől elváló borítóval, vetemedett elülső kötéstáblával, helyenként kissé foltos lapokkal.
24761.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Z. Tábori Piroska: Köszöntők és ünnepi játékok. Bp., 1932, Singer és Wolfner. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
24762.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Devecseri Gábor:  Homéroszi utazás. Görögországi útinapló. (Dedikált.) Budapest, 1961. Gondolat Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda). 277 + [3] p. + 16 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: "Falus Róbertnek homéri szeretettel. D. Gábor. 1961. X/4". A homéroszi életmű fordítója, Devecseri Gábor egy közelmúltban megtett görögországi utazás kapcsán sorakoztatja a régmúlt és a jelen összevetéséből származó, ironikus hangvételű kulturális megfigyeléseit. Prov.: Falus Róbert (1925-1983) klasszika-filológus, egyetemi tanár, irodalomtörténész, a görög tanszék tanszékvezetője, egyben Devecseri Gábor útinaplójának lektora. Enyhén sérült, hiányos, javított gerincű, színes, illusztrált kiadói kartonkötésben.
24763.

Devecseri Gábor: Homéroszi utazás. Görögországi útinapló. (Dedikált.)
Budapest, 1961. Gondolat Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda). 277 + [3] p. + 16 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Falus Róbertnek homéri szeretettel. D. Gábor. 1961. X/4".
A homéroszi életmű fordítója, Devecseri Gábor egy közelmúltban megtett görögországi utazás kapcsán sorakoztatja a régmúlt és a jelen összevetéséből származó, ironikus hangvételű kulturális megfigyeléseit.
Prov.: Falus Róbert (1925-1983) klasszika-filológus, egyetemi tanár, irodalomtörténész, a görög tanszék tanszékvezetője, egyben Devecseri Gábor útinaplójának lektora.
Enyhén sérült, hiányos, javított gerincű, színes, illusztrált kiadói kartonkötésben.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Goethe, [Johann Wolfgang von]:  Torquato Tasso. Ein Schauspiel. (Leipzig, 1910). (Ernst Rowohlt Verlag - Gedruckt bei W. Drugulin). [8] + 123 + [3] p. Az 1908-ban alapított Ernst Rowohlt kiadó bibliofil Goethe-kiadása az első kötet, amely a Rowolhl kiadó és a klasszikus lipcsei nyomdahely, a Drugulin-nyomda közreműködésében készült. Kétszínnyomású kötetünk kolofonja: "Dieses Buch wurde als erstes der Drugulin-Drucke für den Verlag Ernst Rowohlt in Leipzig im September 1910 in der Offizin W. Drugulin in Leipzig gedruckt". Aranyozott, enyhén foltos kiadói kartonkötésben. Jó példány.
24764.

Goethe, [Johann Wolfgang von]: Torquato Tasso. Ein Schauspiel.
(Leipzig, 1910). (Ernst Rowohlt Verlag - Gedruckt bei W. Drugulin). [8] + 123 + [3] p.
Az 1908-ban alapított Ernst Rowohlt kiadó bibliofil Goethe-kiadása az első kötet, amely a Rowolhl kiadó és a klasszikus lipcsei nyomdahely, a Drugulin-nyomda közreműködésében készült.
Kétszínnyomású kötetünk kolofonja: "Dieses Buch wurde als erstes der Drugulin-Drucke für den Verlag Ernst Rowohlt in Leipzig im September 1910 in der Offizin W. Drugulin in Leipzig gedruckt".
Aranyozott, enyhén foltos kiadói kartonkötésben. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Goethe, [Johann Wolfgang von]:  Die Leiden des jungen Werther. [Lipcse] Leipzig, 1916. Insel-Verlag (Druck von Ernst Hedrich Nachfolger). 1 t. (rézmetszetű címkép) + 213 + [3] p. + 9 t. (8 rézmetszet, egy kihajtható krétarajz). Goethe klasszikus levélregénye először 1774-ben jelent meg. Bibliofil kiadásunkat az 1901-ben alapított Insel-Verlag gondozta, mely a századelőn a Goethe-művek legfontosabb kiadója volt. Kötetünk illusztrációi Daniel Chodowiecki XVIII. századi német rézmetszőtől valók, a rézmetszetek először a mű 1775-1787 közötti kiadásaiban jelentek meg. Oldalszámozáson belül további két szövegközti rézmetszet. Sarkowski 594 A. Aranyozott, illusztrált, álbordás kiadói bőrkötésben. Szép példány.
24765.

Goethe, [Johann Wolfgang von]: Die Leiden des jungen Werther.
[Lipcse] Leipzig, 1916. Insel-Verlag (Druck von Ernst Hedrich Nachfolger). 1 t. (rézmetszetű címkép) + 213 + [3] p. + 9 t. (8 rézmetszet, egy kihajtható krétarajz).
Goethe klasszikus levélregénye először 1774-ben jelent meg. Bibliofil kiadásunkat az 1901-ben alapított Insel-Verlag gondozta, mely a századelőn a Goethe-művek legfontosabb kiadója volt. Kötetünk illusztrációi Daniel Chodowiecki XVIII. századi német rézmetszőtől valók, a rézmetszetek először a mű 1775-1787 közötti kiadásaiban jelentek meg. Oldalszámozáson belül további két szövegközti rézmetszet.
Sarkowski 594 A.
Aranyozott, illusztrált, álbordás kiadói bőrkötésben. Szép példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF