Es ist zu lizitieren
24765.
Bücher: Andere kuriositäten
6 000 HUF
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 HUF
Goethe, [Johann Wolfgang von]:
Die Leiden des jungen Werther.
[Lipcse] Leipzig, 1916. Insel-Verlag (Druck von Ernst Hedrich Nachfolger). 1 t. (rézmetszetű címkép) + 213 + [3] p. + 9 t. (8 rézmetszet, egy kihajtható krétarajz).
Goethe klasszikus levélregénye először 1774-ben jelent meg. Bibliofil kiadásunkat az 1901-ben alapított Insel-Verlag gondozta, mely a századelőn a Goethe-művek legfontosabb kiadója volt. Kötetünk illusztrációi Daniel Chodowiecki XVIII. századi német rézmetszőtől valók, a rézmetszetek először a mű 1775-1787 közötti kiadásaiban jelentek meg. Oldalszámozáson belül további két szövegközti rézmetszet.
Sarkowski 594 A.
Aranyozott, illusztrált, álbordás kiadói bőrkötésben. Szép példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |