Es ist zu lizitieren
24766.
Bücher: Andere kuriositäten
6 000 HUF
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 HUF
[Cormenin, Louis-Marie de La Haye] Timon:
Livre des orateurs. Douziéme édition. Ornée de vingt-sept portraits gravés sur acier.
Paris, 1842. Éditeur Pagnarre (Imprimerie Schneider et Langrand). 1 t. (címkép: a szerző acélmetszetű portréja) + [4] + 576 p. + 26 t. (hártyapapírral védett acélmetszetek).
Louis-Marie de La Haye, Cormenin vikomtja (1788-1868) francia jogász, politikai író, szabadelvű országgyűlési képviselő. Bár legtöbbször ellenzéki szerepben tűnt fel, I. Napóleon korától minden rezsim magas pozícióba emelte Cormenin vikomtot, a közigazgatási jog nélkülözhetetlen szakértőjét. Bár szónoki képességei nem voltak számottevőek, retorikai munkái kiemelkedőek: a forradalom, a restauráció és a júliusi monarchia jeles képviselőiről népszerű szónoklattani portrésorozatot írt "Livre des orateurs" címmel, a portrésorozat előtt alapos elméleti bevezetővel. A munka első kiadása 1838-ban jelent meg, példányunk a 12. kiadásból származik.
Néhány oldalon apró rozsdafoltosság, egy táblán apró sérülés. Példányunk fűzése az első előzéknél megerősítve.
Díszesen aranyozott korabeli félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |